05.06.17, 10:53
Moja prawie roczna coreczka ma od zawsze problemy ze snem. Od jakichs 2 miesiecy jest coraz gorzej - zasypia co prawda szybko, u taty na rekach w ciagu kilku minut, a potem jest odkladana do lozeczka. Po ok. godzinie budzi sie z placzem, wstaje i zaczyna chodzic przy szczebelkach, coraz bardziej placzac. Uspokaja sie przy noszeniu (czasem) lub jak nie da sie uspkoic to przy piersi. Budzi sie co chwile doslownie, siada, wstaje, raczkuje, rzuca itd. W srodku nocy spi spokojnie w miare ze 3h a nad ranem znow budzi sie z placzem, wstaje, siada, chodzi, przewala sie po calym lozku. Nie mam sily jej nosic wiec daje jej piers. Rano jestem nieprzytomna, przez te ciagle pobudki, piersi wymeczone. Corka ma jedna drzemke w ciagu dnia, od ok. 10 do 12. Czy to jakas choroba? Jest coraz gorzej.
Edytor zaawansowany
  • 05.06.17, 11:04
    Raczej nie choroba. Moja też kiepsko spała pomogło ,odstawienie od piersi oraz nauka samodzielnego zasypiania (czyli dwie rzeczy które na tym forum są bardzo źle widziane). Jest dużo lepiej może nie przesypia całej nocy ale budzi się raz góra dwa wypije mleko i śpi dalej. Aha też ma prawie rok śpi dwa razy - ale to akurat zależy od dziecka.
  • 05.06.17, 11:11
    A jak przeprowadzilas nauke zasypianiasmile? Ja sie wlasnie zastanawiam czy jednak nie wprowadzic drugiej drzemki bo Mala o 18.30 juz pada.
  • 05.06.17, 13:32
    Wiesz z ta nauką to ja od urodzenia młodszej starałam się żeby zasypiała sama chociaż Póki pierś była w użyciu to na niewiele się to zdało bi tak odpływała przy piersi smileNo i nigdy nie bujaliśmy jej na rękach (przerabiałam to przy starszej - never ever) jedynie w łóżeczku kładliśmy na boczku i ręką bujaliśmy.stopniowo bujaliśmy coraz słabiej i teraz zasypia w zasadzie bez bujania No chyba że jest jakoś mocno nakręcona to minuta bujania nawet nie czekam aż uśnie tylko się trochę wyciszy i zasypia. Czasami daję też smoczek ale bardziej do pogryzienia niż ssania.A i włączam szum ale bardziej z uwagi na starszą która nie umie być cicho niestety... starszą nauczyłam podobnie i teraz mam zupełnie samoobsługową w kwestii spania 4latkę co bardzo sobie chwalesmile
  • 05.06.17, 18:27
    Moim zdaniem Twoja córeczka jest jeszcze za mała na 1 drzemkę, a tym bardziej w tak dziwnych godzinach. Ta mega długa (jak na ten wiek przerwa) może prowadzić do tego, że sen w nocy jest gorszy. Jeśli zasypia o 10-tej to kładź ją tak dalej, ale budź po 1 h i potem kładź jeszcze raz popołudniu. Ok. 14, 15 (nie wiem o której zaśnie bo dzieci mają różne potrzeby czasów), ale niech nie śpi dłużej niż do 16tej bo potem nie zaśnie na noc. Mój syn tak spał w tym wieku i dopiero jak zaczął odmawiać drugiej drzemki to zaczęłam stopniowo przestawiać na jedną drzemkę. Tylko, że jak robisz jedną drzemkę to w okolicach 11.30 na początku tak aby dziecko miało siłę wytrzymać do wieczora. U nas było tak, że na początku jedna i dwie drzemki przeplatały się, czyli jeden dzień jedna, potem dwa druga itp. Wg mojej babysleeper dzieci są gotowe na tylko 1 drzemkę dopiero po ukończeniu 14 miesięcy i u nas trochę przed ukończeniem 14 miesięcy przeszedł już na 1 drzemkę. Powodzenia smile Samodzielne zasypianie i nie dawanie piersi w nocy jest wygodne ale dla rodzica. Ja tam uważam, że jeśli dziecko samo nie nauczyło się zasypiać samo to nie ma sensu go zmuszać, nie obejdzie się bez płaczu a i tak sukcesem do dobrego spania są drzemki o dobrych porach. Przynajmniej takie są moje doświadczenia. Powodzenia smile))!
  • 05.06.17, 20:00
    No dzis polozylam ja na druga drzemke o 15.15, zasnela o 15.30 i spala do 16.15, zobaczymy jak bedzie w nocy.
  • 06.06.17, 08:05
    A o której Ci zasnęła na noc? Mój akurat miałby kłopot zasnąć na noc o sensownej porze gdyby się obudził tak późno ale wiadomo że różnie bywa.
  • 06.06.17, 20:14
    Zasnela ok. 20 bez problemu - po raz pierwszy w zyciu sama, lezac na lozku. Za to noc byla taka sama jak zwykle, czyli 100 pobudek.
  • 06.06.17, 20:34
    Brawosmile 100 pobudek może być normalne. Mój syn ma tak czasem nawet teraz - 14,5 miesiąca (zęby chyba). Ale generalnie to taki typ! U mnie pomogło spanie z dzieckiem i karmienie prawie przez sen. Wiadomo nieraz jestem bardzo niewyspana, ale kawa poranna stawia mnie na nogi, no i zawsze możesz odstawić, w którymś momencie od piersi i wtedy ilość pobudek u większości dzieci drastycznie się zmniejsza smile Generalnie dzieci tak mają, że się budzą w nocy i trzeba raczej akceptować a nie szukać dziury w całym.
  • 06.06.17, 21:13
    Dziekismile)), moze pomalutku cos sie rusza bo juz daje sie odlozyc nie spiaca do lozeczka bez placzu. Dzis co prawda nosilam ja chwile, odkladalam, ona lezala sama troche spokojnie (ja ja glaskalam po plecach np.) ale po ok. 3 minutach zaczynala plakac. Wiec znow wyciagalam i tak w kolko. Niestety nie udalo mi sie jej uspic i maz mnie wspomogl. Tylko ze od 2 miesiecy tylko maz ja usypia a dzis byl w pracy dlugo wiec moze dlatego ze sytuacja nietypowa.
    Ja akceptuje, ze sie budzi ale nie az tyle razysad. No i ja tez daje jej piers na uspokojenie ale to bledne kolo.
  • 07.06.17, 12:59
    Mój prawie od urodzenia na mm a od 2 miesięcy budzi się w nocy milion razy... Zaczęło się jak miał koło 4.5 miesiąca i nadal trwa niestety. W nocy już nie chce mleka więc z głodu się nie budzi. Spanie z nim nic nie daje. Tylko ja jestem jeszcze bardziej niewyspana. Wydaje mi się że sprawdza czy jestem😉
  • 07.06.17, 19:26
    Buglady, moja córka(13 miesięcy) tez się budzi dużo razy w nocy, ale stanowczo mniej jeśli ma dobre drzemki. Czytałam, ze nie zaleca się przechodzenia na jedna drzemkę u dziecię poniżej 14 miesiąca, ale to sprawa indywidualna. Jednak z doświadczenia wiem, ze jeśli któraś drzemka jest krótka lub wypadnie to noc jest masakryczne. Może wiec nie zniechęcaj się do 2 drzemek tylko pokombinuj z porami kładzenia. U mnie drzemka poniżej godziny znaczy, ze położyłam córkę za wcześnie lub za późno na te drzemkę. Moze ty tez masz taki wrażliwy model. Dla porównania córa śpi przykładowo tak:
    6.00 pobudka
    9.00-10.10 drzemka1
    13.40-14.50 drzemka2
    18.30-19.00 sen

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.