Dodaj do ulubionych

Bidon ze słomka

18.06.17, 10:49
Cześć Dziewczyny
Wczoraj kupiłam córce bidon ze słomka Canpol , od razu bardzo jej się spodobał, mam tylko pytanie - jak myjecie słomkę? Przydałby się jakiś malutki wyciorek, ale skąd wziąć taki długi i cienki? Może macie jakieś sposoby zeby zachować słomkę w czystości?
Edytor zaawansowany
  • ela.dzi 18.06.17, 12:41
    A który bidon masz na myśli ? Z miękką czy twardą słomką ?
  • leni6 18.06.17, 13:20
    Ja myje słomke szczoteczka od "katarka", ale mam bidon bidon babyono, nie wiem czy do innych pasuje.
  • ga-ti 18.06.17, 13:21
    Wkładam pałeczkę do czyszczenia uszu i popycham długą wykałaczką smile
    I te słomki można rozmontować na dwie części, a i można dokupić same słomki.
  • ga-ti 18.06.17, 13:23
    mamy taki: nodik.pl/bidon-sportowy-ze-skladana-rurka-370ml-canpol-fioletowy-p-9381.html?gclid=CMydnvGjx9QCFcKp7Qod2ccPDA
  • linda888online 18.06.17, 15:03
    Dzięki za podpowiedz! Tez mam taki! Swietnie, ze można dokupić same słomki 😊
  • rosynanta 18.06.17, 15:43
    Podbieram mężowi wyciory do fajki (kiedyś zdarzało mu się palić) wink Takie wyciory kupisz też w sklepie typu tabak.

Poza tym do bidonu leję tylko wodę albo herbatę typu rooibos - nigdy mleko, soczki itd.
  • ela.dzi 18.06.17, 16:52
    Ja też tylko wodę i wystarczy wypłukać w wodzie z płynem do mycia naczyń.
  • linda888online 18.06.17, 19:54
    Córka na szczęście od kilku dni zaczęła wreszcie pic wodę (do tej pory nie było o tym mowy, wiec bardzo rozcienczalam jej tłoczony sok z woda), wiec w bidonie tez jest tylko woda 😊
  • ela.dzi 18.06.17, 22:28
    Jak będziesz podawać tylko wodę, to te słomki starczą naprawdę na długo. Raz na jakiś czas zalewam wrzątkiem wszystkie elementy.
  • rosynanta 20.06.17, 12:03
    ela.dzi napisał(a):

> Jak będziesz podawać tylko wodę, to te słomki starczą naprawdę na długo. Raz na
    > jakiś czas zalewam wrzątkiem wszystkie elementy.

Zgadzam się smile Od rooibosa się robi taki delikatny osad, ale do zimy jest szansa, że wejdziemy w etap kubeczkowy big_grin
  • smoczy_plomien 20.06.17, 19:44
    Ja używam sznurka smile
  • agata_abbott 23.06.17, 15:32
    Z perspektywy osoby, która przerobiła masę bidonów - najlepiej jednak sprawdza się bidon + jednorazowa słomka (może być taka o większej średnicy). Jasne, jak to się przewróci, to nie jest szczelne - ale większość bidonów również nie jest szczelna. Więc jak tylko dziecko nauczy się odstawiać bidon/kubek, albo jeśli takowy jest podawany tylko przez rodzica - dajcie sobie spokój z wielorazowymi słomkami, nie ma sensu się w tym babraćsmile

--
    trzecipasazer.wordpress.com/
  • aietenne 17.01.18, 14:33
    Można dokupić wyciorki/szczoteczki do butelek Dr Browns, sa w dwóch długościach dostępne. Nie wiem czy we wszystkich sklepach dzieciowych da się kupić tylko zapasowe wyciorki, ale możesz spróbować. Dobrze się też nimi myje doustne strzykawki do podawania żelaza czy innych leków.
    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.