Dodaj do ulubionych

Bidon ze słomka

18.06.17, 10:49
Cześć Dziewczyny
Wczoraj kupiłam córce bidon ze słomka Canpol , od razu bardzo jej się spodobał, mam tylko pytanie - jak myjecie słomkę? Przydałby się jakiś malutki wyciorek, ale skąd wziąć taki długi i cienki? Może macie jakieś sposoby zeby zachować słomkę w czystości?
Edytor zaawansowany
  • 18.06.17, 12:41
    A który bidon masz na myśli ? Z miękką czy twardą słomką ?
  • 18.06.17, 13:20
    Ja myje słomke szczoteczka od "katarka", ale mam bidon bidon babyono, nie wiem czy do innych pasuje.
  • 18.06.17, 13:21
    Wkładam pałeczkę do czyszczenia uszu i popycham długą wykałaczką smile
    I te słomki można rozmontować na dwie części, a i można dokupić same słomki.
  • 18.06.17, 13:23
    mamy taki: nodik.pl/bidon-sportowy-ze-skladana-rurka-370ml-canpol-fioletowy-p-9381.html?gclid=CMydnvGjx9QCFcKp7Qod2ccPDA
  • 18.06.17, 15:03
    Dzięki za podpowiedz! Tez mam taki! Swietnie, ze można dokupić same słomki 😊
  • 18.06.17, 15:43
    Podbieram mężowi wyciory do fajki (kiedyś zdarzało mu się palić) wink Takie wyciory kupisz też w sklepie typu tabak.

Poza tym do bidonu leję tylko wodę albo herbatę typu rooibos - nigdy mleko, soczki itd.
  • 18.06.17, 16:52
    Ja też tylko wodę i wystarczy wypłukać w wodzie z płynem do mycia naczyń.
  • 18.06.17, 19:54
    Córka na szczęście od kilku dni zaczęła wreszcie pic wodę (do tej pory nie było o tym mowy, wiec bardzo rozcienczalam jej tłoczony sok z woda), wiec w bidonie tez jest tylko woda 😊
  • 18.06.17, 22:28
    Jak będziesz podawać tylko wodę, to te słomki starczą naprawdę na długo. Raz na jakiś czas zalewam wrzątkiem wszystkie elementy.
  • 20.06.17, 12:03
    ela.dzi napisał(a):

> Jak będziesz podawać tylko wodę, to te słomki starczą naprawdę na długo. Raz na
    > jakiś czas zalewam wrzątkiem wszystkie elementy.

Zgadzam się smile Od rooibosa się robi taki delikatny osad, ale do zimy jest szansa, że wejdziemy w etap kubeczkowy big_grin
  • 20.06.17, 19:44
    Ja używam sznurka smile
  • 23.06.17, 15:32
    Z perspektywy osoby, która przerobiła masę bidonów - najlepiej jednak sprawdza się bidon + jednorazowa słomka (może być taka o większej średnicy). Jasne, jak to się przewróci, to nie jest szczelne - ale większość bidonów również nie jest szczelna. Więc jak tylko dziecko nauczy się odstawiać bidon/kubek, albo jeśli takowy jest podawany tylko przez rodzica - dajcie sobie spokój z wielorazowymi słomkami, nie ma sensu się w tym babraćsmile

--
    trzecipasazer.wordpress.com/
  • 23.06.17, 21:03
    Kupiłam w aptece internetowej szczoteczki do czyszczenia słomek i rurek babyono, do wielu bidonów można też dokupić dodatkowe rurki i warto wymieniać je na nowe raz na jakiś czas.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.