Dodaj do ulubionych

Wypadaly wam wlosy po porodzie?

18.06.17, 20:24
mija 5 miesiąc od porodu, w całym domu wszędzie sa moje włosy, wiem ze muszą wypaść te które nie wypadły podczas ciąży ale u mnie to chyba coś więcej- mam już normalnie zakola łyse przy czole. macie jakieś sposoby na wypadające włosy? Dodam ze mam dobre wyniki i biore witaminy .
Edytor zaawansowany
  • 18.06.17, 20:46
    Mi wypadały bardzo, dywan włosów w łazience.
    Aż w końcu przestały a wręcz zaczęły odrastać nowe włoski co irytująco wygląda.

Dbaj o zdrową dietę; jajka, orzechy, awokado, pestki, zdrowe tluszcze, oczywiście dużo warzyw. Pomagają też podobno wcierki na skórę głowy, ja nie stosowałam bo same odrastają.
  • 19.06.17, 00:06
    Wypadały tragicznie, ale też zaczęły odrastać i faktycznie śmiesznie to wyglądało, takie małe sterczące włoski wokół twarzy wink
  • 19.06.17, 08:07
    M zaczęły wypadać koło 5 miesiąca, Ale za to skończyły dopiero koło 9. Wszędzie włosy. Są podobno jakieś szampony, Ale ja nie używałam
  • 19.06.17, 11:53
    Bardzo mi wypadały przez ok. 6 miesięcy. Zakola mogą być widoczne np. u osób, które mają grube, niezbyt gęste, ale ciemne włosy. Mimo to zbadałabym tarczycę na Twoim miejscu, lepiej wiedzieć na pewno.
  • 19.06.17, 12:01
    Wypadaly, przestały 1,5 roku później jak zaczęłam uzupelniac niedobory żelaza.
  • 19.06.17, 13:21
    Codziennie jem łyżkę siemienia lnianego i mam lepsze włosy niż po pierwszej ciąży, poza tym dużo białka w diecie.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/d69cqps6vu3dzm7u.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/5b09t5odxowiiwbv.png
  • 19.06.17, 17:53
    Nadal mi bardzo wypadają, jestem 9 miesięcy po porodzie i na razie nie przestają. Zaczęły wypadać chyba około 4-5 miesiąca. Na razie jest o tyle lepiej, ze zaczęły już odrastać.
    Dodatkowo w ciąży włosy tez mi bardzo wypadały - moim koleżankom sie wzmocniły, a mi wręcz odwrotnie i zaczynam sobie myśleć, ze chyba musza mi wypaść wszystkie włosy z tego okresu i dopiero te nowe nie bedą wypadać, bo póki co jest dramat.
  • 25.06.17, 20:48
    SkrzypoVita i szampon z czarnej rzepy - po 2 tygodniach przestały wypadać.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • 27.06.17, 14:37
    miałam to samo, bardzo pomógł mi zestaw : biotebal w tabletkach+ revalid, dawka dzienna: 1 biotebal+3 rewalid. po 3 tygodniach włosy przestały się sypać i zaczęły odrastać nowe.
  • 01.07.17, 16:52
    Jestem prawie 4m po porodzie. Wypadają strasznie.. używam tylko naturalnych szamponów, ale na razie efektów nie widzę. Po pierwszej ciąży miałam to samo, trwało to kilka miesięcy, później włosy zaczęły odrastać.
  • 01.07.17, 18:54
    Jak chcesz, żeby przestały to sięgnij po tabletki i zmień szampon, albo czekaj aż samo przejdzie

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • 03.07.17, 21:08
    Mi też się wydawało, że wyłysieję, ale spokojnie, odrosną. Najpierw zostawiałam za sobą ścieżkę z włosów, teraz męczę się z odrastającą grzywą - fatalnie to wygląda. Witaminy można brać, ale nie ma się co łudzić, że dużo pomogą, trzeba przeczekaćsmile
  • 21.07.17, 10:55
    Wypadają, wypadają. Muszą nadrobić, skoro w ciąży się trzymają głowy...
  • 23.07.17, 15:08
    Bezpośrednią przyczyną wypadania włosów po porodzie jest obniżony poziom estrogenów i objawy (łamliwe i wypadające włosy) są najbardziej nasilone pomiędzy trzecim, a szóstym tygodniem połogu.
    Przeczytałam ciekawy tekst na ten temat, podobno oprócz zmian w poziomie estrogenów te problemy mogą być związane też z niedoborem witamin i składników odżywczych i dlatego w pierwszych tygodniach połogu warto szczególnie przyjrzeć się swojej diecie. Małe ilości białka, cynku i witamin z grupy B a także niski poziom niacyny, odpowiedzialnej za rozszerzanie naczyń krwionośnych może wpływać negatywnie na nasze włosy. To właśnie dzięki niacynie do cebulek włosów docierać mogą niezbędne składniki odżywcze.
    W naszej diecie nie powinno zabraknąć ryb i jaj - bo są źródłem cynku, miedzi i żelaza. Witaminę z grupy B znajdziemy w pieczywie razowym, makaronach, gruboziarnistej kaszy czy niełuskanym ryżu.
  • 25.07.17, 10:14
    Kobiety po ciąży tracą do 30% włosów, ale spokojnie, to normalne, a włosy odrosną smile Dbanie o pielęgnację i dietę na pewno im nie zaszkodzi, ale raczej nie ma też powodów do paniki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.