Dodaj do ulubionych

ile powinno jesc prawie 11 mc niemowle

05.07.17, 11:28
Czesc. Jak w temacie, ile powinien jesc taki szkrab? Ciagle jest na piersi. Ale ile razy w ciagu dnia powinna jest pokarmy stale? I w jakich odstepach czasu? Ktos interesowal sie tym zagadnieniem? Przy rozszerzaniu diety bardzo malo jadla. Lyzeczke, czasem dwie. Teraz zaczyna dopiero szalec wiec chce wszystko dobrze zrobic smile
Edytor zaawansowany
  • 05.07.17, 12:40
    Tyle ile potrzebuje smile Starszy w tym wieku w końcu zaczął czymś się nasycać poza mlekiem, kaszką i owocami. Młodszy od początku ma apetyt i spust taki, że zjada np. dorosłą porcję zupy i poprawia mlekiem.
  • 05.07.17, 13:27
    Moj w tym wieku mało co jadł, jakiś kryzys jedzeniowy był. Po roczku poza piersią bylo śniadanie (kasza, owoce, kanapka, jajecznica), zupa, drugie danie takie jak nasze, kolacja. Po drodze czasem owoc, wafel zbożowy itp.
    Ale on ogólnie sporo je (w żłobku zmiata wszystko co dostanie a i tak ok. 16 w domu zjada z nami kolejny obiad).
  • 05.07.17, 21:42
    Moja w tym wieku jadła już wszystko to samo co my, czyli dwa śniadania, obiad i kolację (ale to było nadal na żądanie i bez przymusu, czasem obiad oznaczał plasterek pomidora i ogórka). Ale to zależy od dziecka, piersiowe chyba później zaczynają normalnie jeść, jak obserwuję po znajomych.

--
    "Odwal się od moich kóz i pomidorów, ja to mam od dawna zaplanowane w szczegółach." (c)mathiola
  • 06.07.17, 22:20
    Proponowałabym 3 posiłki stałe, ewentualnie pomiędzy 2 przekąski jeśli jest chętna do jedzenia. Dziecko decyduje ile zje i czy w ogóle. Rodzic decyduje co i kiedy.
    Zaleźy od spania i od karmień kp. Musisz wyczuć kiedy ma najlepszy apetyt i stopniowo dążyć do tych 3 głównych posiłków.
  • 10.07.17, 13:42
    malaporannakawa napisała:

> Czesc. Jak w temacie, ile powinien jesc taki szkrab?

Tyle, ile potrzebuje. Jednego dnia to będzie pełny talerz na śniadanie plus full obiad z podwójną porcją zupy, innym razem skubnie coś tylko i poprawi piersią.

> A ile razy w ciagu dnia powinna jest pokarmy stale? I w jakich odstepach czasu?

Ja od początku proponuję jedzenie 5x dziennie - a raczej staram się.
    Śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja.
    Nie zawsze mi to wychodzi, bo wiadomo, jak jest wink Czasem rozkład dnia i różne aktywności nie pozwalają na to. Ogólnie siadamy do stołu razem, no i obserwuję malucha, który z czasem się staje coraz bardziej komunikatywny i informuje, że jest głodny wink

> Przy rozszerzaniu diety bardzo malo jadla. Lyzeczke, czasem dwie.

Bo na tym polega rozszerzanie diety - na próbowaniu smile Jeśli dziecko rośnie, przybiera, rozwija się, to wszystko robisz dobrze. Ono ma wbudowany mechanizm i dobrze wie, czego i ile powinno zjadać smile

Proponuj jedzenie 3x dziennie, to samo co Wy jecie, dbaj o to, żeby posiłki były pełnowartościowe (węglowodany, białko, zdrowe tłuszcze itd., no wiadomo), oferuj źródła żelaza najlepiej przy każdym posiłku.

Zamierzasz odstawić od piersi czy chcesz karmić dalej?
  • 12.07.17, 13:43
    Odpowiem żartem: A ile powinien jeść dorosły człowiek w wieku 37 lat, jeśli lubi dużo herbaty?
    Proponuj jedzenie często i jak dziecko będzie głodne, to zje, albo zawoła cyca. Moje dziecko do roku jadło mikroilości, nie piło wody ani nic. Po roku bardzo powolutku zaczęło pić, następnie jeść więcej stałych pokarmów.
    Nie ma sensu ustalać odgórnie, że ma być tyle i tyle posiłków, chociaż zaraz niektórzy powiedzą, że zdrowo jest jeść tyle i tyle razy. Jednemu wystarczą trzy posiłki dziennie, ja potrzebuję 1 posiłek dziennie - zaczynam jeść rano i kończę wieczorem (jem sobie raz dużo, raz mało, zależy czy jestem głodna), BMI 19,5. Obserwuj po prostu, na ile ma ochotę i tyle dawaj.

--
    Jupiii!
  • 13.07.17, 22:14
    Tyle ile chce.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5ez28yo7o3.png
  • 16.07.17, 23:36
    Cześć, wszystko dobrze zrobisz na pewno zdążyłas poznać już córkę i szybko odgadniesz ile i kiedy będzie chciała👍
    Nasz szkrab ma 9 miesięcy i już pochłania praktycznie wszystko, jest na mm od jakiegoś czasu więc dostał wcześniej, faktycznie wprowadzanie rozszerzeń w diecie to łyżeczka, dwie...
    Od urodzenia był karmiony o stałych porach, teraz też, rano butelka (7-8godz) drugie śniadanie (10godz) przecier owocowy zjada jakieś 150-200gram, obiadek (12-13, zależy ile śpi) 150-200 gram. Około 15 mała przekąska owocowa bądź cokolwiek innego; i zostają 2 butelki (16+19:30), buziaczki i do łóżeczka spać 👶

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.