Dodaj do ulubionych

Bardzo prosze o pomoc-dziecko 20miesiecy

11.07.17, 20:15
Witam
Bardzo martwimy sie z zona o rozwoj naszego synka ktory na 20miesiecy. Malo mowi ,ale to podobno normalne bo zona pochodzi z innego kraju ,lecz nasz synek nie jest zainteresonay nasladowanie naszych czynnosci ,nie pokazuje np.gdzie jest raczka ,ucho itp. Nie wykonuje polecen np.przynies cos, podaj cos itp Czesto lerzy na brzuszku i z glowa przy dywanie bawi sie samochodami - co jest dosc dziwna pozycja. Nie ma typowych objawo dzieci autystycznych ,lubi bawic sie z innymi dziecmi ,ma kontakt wzrokowy ,ale zona panikuje i popada w depresje bo martwi ja to ,ze maly nie nasladuje, nie wykonuje prostych polecen. Czy wy tez tak macie ze swoimi dziecmi? Czy sa powody do niepokoju? Z gory dziekuje. Dodam ,ze mieszkamy w UK i naprawde brak fachowej pomocy sluzby zdrowia bo wszystko bagatelizuja.
Edytor zaawansowany
  • 11.07.17, 21:37
    Mój syn też ma 20 miesięcy. Mówi tylko mama, tata, baba, jajo, auto, lala, buty. I tapty (kapcie). I mniam.

Co to znaczy nie wykonuje poleceń? Obawiacie się, że nie rozumie? Czy nieposłuszny jest?

Mój syn poproszony przynosi np buty czy skarpety gdy powiem, że idziemy na dwór ale czasami ignoruje polecenia.
  • 11.07.17, 22:54
    Mam na mysli ignorowanie polecen tz.kiedy o cos prosimy to bardzo rzadko przyniesie np.misia lub balona itp Kiedy klaszcze w dlonie i zachecam go do tego zeby on tez tak zrobil to raczej nie jest tym zainteresowany. Moja zona bardzo to przezywa i sie martwi.
  • 11.07.17, 23:20
    Brzmi to niepokojąco. Przede wszystkim powinniście zbadać słuch dziecka.
    Nie dziwię się, że żona panikuje. Myślę, że dobrym sposobem na oswojenie z sytuacją jest wyobrażenie sobie, co by było gdyby synek rzeczywiście miał autyzm. To nie koniec świata! Autyzm ma wiele postaci, wielu autystów żyje całkowicie normalnie. Niezależnie od wszystkiego tak będziecie kochać swoje dziecko.
    Przede wszystkim radziłabym jednak działanie. Po pierwsze kwestia diagnostyki słuchu. A jeśli słuch ok to może warto rozważyć powrót do Polski, tu autyzmem zajmują się wręcz nadgorliwie.
  • 12.07.17, 08:50
    A ma kontakt z innymi dziećmi? Pytam bo moja strsza córa w tym wieku też bardzo mało mówiła z pokazywaniem czy naśladowaniem też było słabo - teraz jest bardzo zwyczajna 4 latką gadającą jak nakręcona. Natomiast młodsza córa niespełna roczna mówi już pierwsze słowa pokazuje kilka części ciała i ogólnie jest dużo bardziej "ogarnięta" niż siostra w tym wieku. Zmierzam do tego że po,pierwsze dzieci są różne i różnie się rozwijają a po drugie kontak z innym dzieci też dużo daje bo dzieci uczą się od siebie. Ale oczywiście jeżeli rzeczywiście bardzo się martwicie to może warto przyjechać do polski i zbadać małego (o brytyjskiej służbie zdrowia to już krążą legendy po połowie cywilizowanego świata)
  • 12.07.17, 09:06
    Brzmi niepokojaco. Zaczelabym od badania sluchu-jesli to badanie wyjdzie dobrze, zalecilabym konsultacje u specjalisty ( moze w Polsce? ).
  • 12.07.17, 13:24
    A ja bym zapytała o mocne strony , co dziecko potrafi, w co sie razem bawicie?
  • 12.07.17, 23:59
    Powinniście dostać skierowanie na Speech and Language Therapy. Wejdź na stronę NHS miejsca, gdzie mieszkasz. Tam powinny być wytyczne. Jeśli dziecko 18-miesięczne nie wykonuje poleceń, to powinno dostać skierowanie.
  • 13.07.17, 22:12
    Tak to sa bardzo niepojace objawy i lepiej je sprawdzic.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5ez28yo7o3.png

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.