Dodaj do ulubionych

Krótkie drzemki

05.08.17, 10:04
Syn ma 5 miesięcy, to moje drugie dziecko. Na temat snu niemowląt wiem już prawie wszystko (a może jednak nie..) Jednocyklowe drzemki zaczęły się po 2 miesiącu. Na początku pojawiały się sporadycznie, potem coraz częściej. Od miesiąca młody poza spacerami nie spał w ciągu dnia dłużej niż 45 min (często śpi 35 min) Nawet w wózku często budzi się po jednym cyklu, tyle że po kilku minutach czuwania jest w stanie zasnąć ponownie.

Probujemy drzemki przedłużać. Jak zbliża się moment wybudzenia jestem w gotowości, daje pierś/smoczka/bujam/włączam szum. Syn zasypia ponownie ale na max 10 min (czasem krócej). Budzi się z płaczem. Jest coraz bardziej zmęczony. Trze oczka, marudzi albo nerwowo rusza rękami i nogami. Jak na spacerze pośpi 1,5h jest spokojny i zadowolony. Ciągle nie umiemy przejść na 3 drzemki bo musiałabym kłaść na noc ok. 17.30. W nocy śpi od 19-19.30 do 6.30-7.00. Je 3-4 razy. Wieczorem ciężko mu zasnąć, a od 5 rano już solidnie się wierci.

Czy samodzielne zasypianie to jedyny sposób rozwiązania tego problemu? Starszy syn też nie zasypiał samodzielnie i minęło koło 7m, ale on zawsze miał jedną drzemkę w ciągu dnia dłuższą, no i u niego działało przedłużanie.

Poradźcie coś proszę..
Edytor zaawansowany
  • 05.08.17, 18:46
    U nas na krótkie drzemki działało tylko nosidło. Syn zasypiał sam i nic to nie dawało w naszym przypadku.
  • 05.08.17, 22:09
    Poprawi się pewnie jak zredukuje ilość drzemek.

U nas też długo krótkie drzemki w dzień były, pilnowałam by chociaż jedna była dłuższa w wózku. Najgorzej było w okresach przejściowych, poprawiło się bardzo jak przeszedł na dwie. Teraz znów się przebudza po jednym cyklu i po nakarmieniu piersią usypia na kolejną godzinę. Ma 20 miesięcy i jedną drzemke.
  • 05.08.17, 22:41
    U nas generalnie pomogło samodzielne zasypianie w wieku ok 5-6 miesięcy, ale jeśli synek z jakiegoś powodu nie zasypial sam to przestał się budzić po 1 cyklu bardzo późno, na pewno powyżej roku.
  • 05.08.17, 22:45
    Natomiast przy dobrze dobranych czasach czuwania nie było problemu z przedłużeniem drzemek (nie koniecznie wszystkich w ciągu dnia).
  • 06.08.17, 13:41
    Czasy czuwania stosujemy odkąd syn skończył 3m. Pomagają, bo dzięki nim młody zasypia w kilka minut. Nie wiem czemu to przedłużanie nie działa. Wyspany po jednym cyklu na pewno nie jest, bo nawet jeśli budzi się w dobrym humorze, to dość szybko widać po nim oznaki zmęczenia
  • 06.08.17, 22:34
    Musicie przejść na 3 drzemki, bo 4 w tym wieku powodują problemy (które własnie macie). Chodzenie spać o 17.30 to nic nadzwyczajnego. Mój 2-latek i 3.5-latka chodzą o 18.15. Jak były w wieku Twojego dziecka to 17.30 była max.
    cc 2/2.25/2.25/2.5
  • 07.08.17, 11:51
    Tylko czy syn nie potraktuje tego jak kolejną drzemkę? To znaczy, pobudkę po 40 min mam traktować jak pobudkę nocną i usypiać do skutku?
  • 07.08.17, 16:36
    Tak. Pobódka po 40 min oznacza, że albo był za długi ostatni cc albo całkowity czas czuwania. Czyli dziecko przemęczone, tak więc koniecznie próbować dalej uśpić zamiast wyciągać i jeszcze bardziej wydłużać czas.
  • 07.08.17, 17:21
    Nie wierzę. Ciekawe w takim razie o której wstają i ile trwa ich drzemka w ciągu dnia.
  • 08.08.17, 17:29
    Nie musisz wierzyć.
  • 10.08.17, 13:33
    babybump1 napisał(a):

> Chodzenie spać o 17.30 to nic nadzwyczajnego. Mój 2-latek i 3.5-latka chodzą o 18.15.

Gdybym kładła dziecko o tej porze, to widywałoby się z ojcem tylko w weekendy… Rozumiem, że ojciec Twoich dzieci kończy pracę wcześniej?
  • 10.08.17, 17:15
    Ojciec moich dzieci widzi się z nimi rano (od 7.00 do 8.30), w czasie lunchu przez godzinę i jeśli przyjdzie z pracy o normalnej porze, czyli po 17.00 (on robi rytuał przed senny i wieczorny). Czyli te 3-3.5h dziennie jest z nimi. Czasami mniej, jak wraca później z pracy.
  • 07.08.17, 17:31
    Ja bym powiedziała po prostu że taka jego uroda i jak się da to przedłużać a jak nie to trudno nic nie poradzisz. Ile ja się namęczyłam z tymi drzemkami u syna.... A teraz proszę jest na jednej drzemce i wszystko hula tak jak powinno. Także powiem tylko - wyrosnie. Tak jak piszesz jedno dziecko pośpi dłużej inne same krótkie drzemki ale obydwoje przeżyją 😊 Samodzielne zasypianie? Nie idź ta drogą. Jeśli twoje dziecko samo nie wybrało takiego sposobu zasypiania to będzie płakało i nigdy do końca go nie zaakceptuje.
  • 11.08.17, 13:31
    Nie chcę za wcześniej odtrąbić sukcesu, ale od poniedziałku jesteśmy na 3 drzemkach (plus wcześniejsze położenie na noc) i od wczoraj zaliczyliśmy 2 dłuższe drzemki w domu 🙂 a na dworze młody się nawet nie przebudził po 40 min, tylko słodko przespał 1h20min. Zobaczymy jak będzie dalej. Póki co daje znać że coś ruszyło, gdyby ktoś miał podobny problem. Dziękuję ☺
  • 21.08.17, 23:02
    Gratuluję! A napiszesz co zmieniłaś? Chyba że syn się sam przestawił na taki tryb, a to byłby naprawdę bardzo duży sukces smile Ja ze swoim pierwszym synem też miałam spore problemy z drzemkami, chociaż po części to pewnie też był mój problem w głowie i porównywanie się z innymi. Potem przywykłam po prostu, że on robi rzeczy po swojemu i skoro nie chce trzech drzemek to ich nie musi mieć i z czasem wszystko się ustabilizowało. Mieliśmy ten jeden duży plus, że na spacerze w wózku zasypiał prawie zawsze
  • 22.08.17, 22:24
    Zrezygnowaliśmy z ostatniej (czwartej) drzemki i kładziemy wcześniej na sen nocny 🙂
  • 23.08.17, 17:16
    Super, cieszę się, że się ułożyło. Oby tak dalej!
  • 30.10.17, 22:09
    Ja odkad karmie córkę na lezaco podczas dnia zaczela dluzej przesypiac, wczesniej drzemka trwala ok 30 min teraz potrafi spac do 2 godz. Mysle ze wczesniej jak karmilam na siedzaco, mała zasypiala to podczas odkladania sie wybudzala i potem drzemala parenascie minut. Polecam karmienie na lezaco polaczone z usypianiem. oczywiscie suszarka z youtube to standard u nas smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.