Dodaj do ulubionych

Rybi zapach potu rocznego dziecka

23.10.17, 12:28
Witam. Szukam pomocy w rozwikłaniu problemu. A mianowicie po zjedzeniu ryby gółwka mojej córki "pachnie" ryba. Dzieje sie to wieczorem po kapaniu kiedy np. sie spoci tak jakby z potem ten zapach wychodził. Czytałam o chorobie Trimetyloamynurii, straszna choroba. Mam nadzieje ze corka jej nie ma. Czy ktoś może zaobserwował taki objaw u swojego dziecka i okazało sie to normalne? Dodam ze nie zawsze po rybie tak sie dzieje. Jak do tej pory może z 4 razy. Jednak mimo to bardzo sie niepokojesad
Edytor zaawansowany
  • 23.10.17, 18:56
    Ale jedzenie ryby nie ma nic wspólnego z tą chorobą!
    U chorych na tę chorobę zapach rybi jest niezależnie od tego, czy jedzą ryby, czy nie, oni zawsze tak pachną.
    Normalne jest że jak się najesz cebuli, to śmierdzisz cebulą, jak się najesz świniny, to cuchniesz świniną, a jak się najesz ryby, to śmierdzisz rybą. Cokolwiek byś nie zjadła, to twój pot i oddech będzie miał tego zapach.
    Czemu u dziecka miało by być inaczej?
    Jest jeszcze pewien rodzaj grzybicy i zakażenia bakteryjnego, które też dają rybi zapach, ale to też jest niezależne od tego, czy się rybę jadło czy nie, śmierdzi się cały czas, więc nie wymyślaj głupot i nie wpadaj w panikę.
  • 23.10.17, 20:44
    Bez przesady z tą straszną chorobą. Jak na chorobę metaboliczną, to jest wyjątkowo niewinna. Wyluzuj. Jeśli ją ma, to tego nie zmienisz. A jeśli nie ma, to po co się stresować?
  • 30.10.17, 22:27
    powiedz pediatrze o swoich obawach, ja kiedys myslalam ze corka ma krzywice bo pocila sie jej glowka jak jadla, poszlam do pediatry i rozwiala moje watpliwosci smile nie martw sie na zas smile
  • 29.11.17, 13:56
    Pytałam pediatry. Trochę zdziwiona była o czym w ogóle mówię. Zauważyłam też ze ten zapach czuć jak zje jajka. Nie powiedziałabym ze choroba ta jest niewinna. Może i nie wpływa na funkcjonowanie organizmu ale psychiki na pewno. Przecież taki człowiek jest z automatu odrzucony, wytykany palcami ze jest brudasem i niechlujem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.