Dodaj do ulubionych

Spadek wagi po urodzeniu

04.11.17, 20:14
Dziewczyny mam taki problem. W czwartek urodziłam córeczkę przez cc, ważyła 3930g. Dzisiaj Położna przychodzi i mówi, że bardzo spadła z wagi, obecnie waży 3620g. Młoda przy piersi się denerwuje bo praktycznie nic jeszcze nie ma a po sztucznym albo ulewa albo śpi ponad 4h. Co zrobić, żeby było dobrze? Jak sprawić, żeby waga poszła w górę? Nie wypuszczą nas póki nie zacznie przybierać sad ktoś miał podobne doświadczenia?
Edytor zaawansowany
  • aga.aga22 04.11.17, 22:26
    Budzic niestety I czesto przystawiac. Laktacja ruszy. 4h dla noworodka to dosx dlugo. Moje dziecko tez spadlo powyzej 10%, kazali dokarmiac ale uparlam sie I udalo sie bez. Pozniej okazalo sie ze po 10 dniach za malo przybral, wtedy zaczelam karmic regularnie I nawet budzic co 2, 2,5h przez jakis czas I przybral 400g w ciagu tygodnia.
  • juuuu7 05.11.17, 07:59
    Grstuluje coreczki😀.
    Jesli planujesz kp-przystawiaj jak najczesciej, budz na karmienie min co 3 godz i nie podawaj butelki. Dasz rade.
  • niewyspany_asik 05.11.17, 11:38
    Dziękuję
    Dzisiaj już trochę lepiej. Mleko zaczyna płynąć a córcia nawet przestała się denerwować. Mam nadzieję że damy radę.
  • juuuu7 05.11.17, 12:47
    Super, trzymam kciuki!
  • melancho_lia 05.11.17, 20:44
    Mój przestal spadać na wadze w 3 dobie po cc, w czwartej ruszyl z wagą do przodu. Jak najczęściej karmić , zachęcać do aktywnego ssania i będzie dobrze.
  • smoczy_plomien 05.11.17, 22:00
    Nie dokarmiać sztucznym, budzić na karmienie co 3h. Spać obok siebie i pozwalać ciumkać nawet bez przerwy. Dużo tulić, kangurować.

Moja po cc spadła >10%, ale to było moje drugie dziecko i znałam siebie na tyle, że byłam pewna, że zaraz mleko poleci i waga zacznie rosnąć, więc wypisałam nas na żądanie. Miałam rację, a córka szybko zmieniła się w niezłego pulpeta, czego i Tobie życzę [do pewnej granicy, bo potem ciężko toto nosić tongue_out ].
  • mamaikobieta 15.01.18, 16:42
    Ja miałam tragedię z pokarmem. Młoda w tydzień spadła 0,5kg. (tak, zostałam wypuszczona ze szpitala, choć dziecko z wagi leciało!!!). polecam femaltiker, Laktinatal (tabletki) i herbatę ziołową, ale nie tą ze sklepu, tylko iść do zielarskiego i poprosić o zioła na laktację (jeśli się nie znają to łatwo znaleźć jakiś "przepis" w internecie). Zioła kosztują mniej niż 30zł i mi starczyło na 2 miesiące.
    Ja z tego wyszłam i pokarmu miałam tyyyle!

--
    Pozdrawiam, MiK
    mamaikobieta.blox.pl/html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.