Dodaj do ulubionych

Odzwyczajanie do nocnego karmienia

15.11.17, 18:25
Wiem, że o odzwyczajaniu od nocnego karmienia było już na forum dużo, jednak nie ma (chyba) dokładnie tego o co mi chodzi. Mój synek ma prawie rok, chcę go odzwyczaić od nocnych karmień. Synek jest na mleku modyfikowanym, ok. 20 je kaszkę, potem "woła" jeść o 23, ok. 3 i nad ranem (tu godzina jest różna, więc albo jemy normalne śniadanko, albo jeżeli jest to 5-6 to mleko). Za każdym razem zjada 120-150 ml. Chciałabym go oszukać wodą, jednak mały jest nauczony pić łyżeczką lub z kubeczka, z butelki akceptuje tylko mleko. Próbowaliśmy, zgodnie z zaleceniami pani doktor robić rzadsze mieszanki, jednak niewiele to pomogło. Smoczek też odpada, bo jak jest głodny to go wypluwa i płacze. Noszenie go, by usnął bez jedzenia też niewiele daje, bo płacze niesamowicie by dać mu jeść. Macie może jakiś pomysł, by zmniejszyć ilość karmień chociaż o jedno?
Edytor zaawansowany
  • leni6 15.11.17, 20:16
    Co znaczy że mieszanie z wodą niewiele pomogło? Doszliście do podawania samej wody ?

• sabina6111 15.11.17, 20:58
    Nie doszliśmy do podawania samej wody, zamiast 5 miarek na porcję dawaliśmy 3 lub 4, ale młody budził się częściej. Szybko się poddaliśmy. Nie wiem czy dobrze, ale wygląda to tak jakby on naprawdę potrzebował w nocy zjeść, a nie przyzwyczajenie.
  • ela.dzi 16.11.17, 00:33
    Co je na kolację ? Może za mało sycąca lub właśnie za ciężka ?
  • carmelita81 16.11.17, 08:04
    A ile i co je w dzień? Jeżeli jest głodny w nocy to obstawiałabym że za mało je w dzień. Szczególnie że sporo tych karmień w nocy jak na roczne dziecko...
  • nastkatoja 16.11.17, 08:50
    U mnie z moją córką nie działało nic sad Przestałam dawać jeść w nocy jak miała 12 miesięcy. Stawiałam niekapka z piciem na szafce obok jej łóżka i gdy wstawała w nocy napiła się i szła spać dalej(na początku też wstawałam i podawałam jej pić, z czasem sama brała kubek i piła). Wstawała po 7 razy w nocy na picie. Potem coraz rzadziej, aż w końcu przestała.
  • leni6 16.11.17, 10:16
    Nic specjalnego nie wymyślisz, albo rozcienczaj mleko, albo przez kilka nocy bądź twarda i uspokajaj inaczej. Ja bym też raczej kladla spać wcześniej, taka pobudka już ok 23 wygląda jak pobudka z przemęczenia, a skoro je kolacje o 20 to spać chodzi późno.
  • mama_mil 16.11.17, 12:27
    Oj tam od razu z przemęczenia... Mój syn budzi się między 22 a 23 do tej pory (20 miesięcy) i wystarczy, że przełożę go z jego łóżeczka do dużego, w którym śpimy razem resztę nocy a zasypia od razu. Ma tą pobudkę od kiedy jakoś uregulował mu się podział na dzień i noc więc już pewnie od 2 miesiąca życia... I jeśli chodzi o budzenie się w nocy to niektóre dzieci tak po prostu mają i tyle, z wiekiem z tego wyrastają. Jeśli chodzi o godzinę zasypiania to rzeczywiście trochę za późno jak na roczniaka (bo rozumiem, że między 20, a 21).
  • aga.aga22 16.11.17, 18:00
    Moze sprobuj podawac wiecej jedzenia w dzien. U nas w okolicach roku synek zaczal przesypiac cale.noce, mimo ze jeszce przez ponad pol roku byl kp. Wiaze to wlasnie z tym, ze zaczal wtedy duzo wiecej jesc w dzien, sczegolnie odnosi sie to do obiadow. Niestety czesto przez podkarmianie w nocy, w dzien dziecko jest nie tak glodne, troche marudne I nie je, I tak powstaje bledne kolo..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.