Dodaj do ulubionych

Karmienie wcześniaka

04.12.17, 20:47
Dzień dobry,
Mam pytanie o optymalną pozycję do karmienia wcześniaka.
Problem z takimi dziećmi jest taki, że powinny one zacząć szybciej przyjmować pokarmy niż są do tego fizycznie gotowe. Syn ma wnm i asymetrię. Ma 7 miesięcy / 4,5 korygowane. Póki co nie dostaje posiłków, bo szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać, po przeczytaniu licznych artykułów i forum odrzuciłam lezaczek- bujaczek, bumbo i inne wynalazki, a znowu na sadzanie do krzesełka do karmienia jest zdecydowanie za wcześnie.
Czy istnieje w ogóle jakieś optymalne rozwiązanie?
Bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!
Edytor zaawansowany
  • lidek0 08.12.17, 06:41
    Nie ma doświadczenia z wcześniakami ale tymi pokarmami się nie przejmuj, jak przybiera prawidłowo na wadze to niech będzie na samym mleku, a jeśli już pokarmy stałe to w ilościach śladowych w ramach poznawania nowych smaków, Ty możesz trzymać go na rękach - w końcu na początku dużo tego nie zje. Sama będziesz wiedziała kiedy stabilnie siedzi i możecie używać krzesełka.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • aietenne 16.01.18, 23:10
    Znam temat z bliska, bo sama mam wcześniaka z 32tc. Obecnie ma rok. Na początku sadzałam go do karmienia w wózku z oparciem podniesionym najmniej jak się dało. Czasem siedział przechylony, ale w końcu się przyzwyczaił i wzmocniły mu sie plecki. Z kolei nie wyobrażam sobie karmić malucha na własnych kolanach (próbowałam). Ruszy się i ma obiad w oku, albo zakrztusi się i nawet nie zauważysz. Pomijając wysmarowaną buzię po nietrafionych próbach. Ale lidek0 ma rację, na początku to są pojedyńcze łyżeczki marchewki czy co tam będziecie próbować, więc to nie trwa bardzo długo. Ważne tylko żeby maluch nie siedział tak długotrwale, bo może to rozleniwiać mięśnie plecków.
    Powodzenia i pozdrawiam
  • lidek0 24.01.18, 06:34
    "Czasem siedział przechylony, ale w końcu się przyzwyczaił " rozumiem, że to żart ta zabawa z małym kręgosłupem? " "Ruszy się i ma obiad w oku, albo zakrztusi się i nawet nie zauważysz." jak zakrztusił jak cały czas masz dziecko przed sobą i na nie patrzysz, poza tym je ilości śladowe na początku.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.