Dodaj do ulubionych

ponad 8 miesięcy nie pełza, nie raczkuje, nie siad

09.01.18, 13:32
Przepraszam jak już bylo takie pytanie.
Ale nie wiem co robic. Moja córeczka ma już ponad 8 miesięcy, a jest wogole nie mobilna, nie potrafi nawet pepzac. Na brzuszku leży tylko chwile i zaraz się przekręca albo placze, a nie potrafi nawet leżeć na brzuszku na wyprostowanych rączkach, na plecach potrafi przekręcić się na boczki i na brzuszek też się przekręca ale głową jej wtedy zostaje na ziemi, tak jak by była za ciężka żeby ją podniesc. Do siadu za rączki się podciąga ale tylko czasami od niechcenia sadJest pogodnym dzieckiem dopoki nie położę jej na ziemi a już tragedia jak na brzuszku. Sama nie wiem czy jest leniwa czy coś jest nie tak sad
Mieszkamy w Irlandii sad a dla lekarze tutaj to jakaś porażka dla nich zawsze wszystko jest ok sad
Edytor zaawansowany
  • 09.01.18, 17:23
    Zajrzyj na forum "opieka i pielęgnacja a rozwój dziecka". Nie wiem jakie masz możliwości w Irlandii, ale jak nic na miejscu nie znajdziesz to gdzieś na tamtym forum widziałam nawet ofertę konsultacji fizjotetapeuty przez Skype.
  • 09.01.18, 17:56
    Ogromne dzięki
  • 09.01.18, 18:59
    Ja bym się niepokoiła i na pewno odwiedziła fizjoterapeutę. Podstawowa zasada jest taka aby dziecko jak najwięcej czasu spędzało na podłodze. Mata, kocyki. Kontakt z ziemią sprawia że dziecko ma dobre podłoże do ćwiczeń.
  • 13.01.18, 11:21
    Dzięki za odpowiedź a mam pytanie jeszcze czy Twoja mała unosi klatkę piersiową na wyprostowanych rączkach jak leży na brzuszku? To mnie teraz martwi bo moja mała niby chce ale widać że nie ma w nich wystarczającej siły na to.
  • 13.01.18, 22:46
    Skonsultuj się z neurologiem, niech zleci badania (my mieliśmy morfologię, poziom Wit D3, wapń fosfor i USG głowy) lub z fizjoterapeutą (po latach okazało się, że syn ma rozejście mięśni gładkich brzucha i na pewno nie pomogło mu to w rozwoju motoryki). W tym wieku syn ledwo co pełzał, a po 9 miesiącu w ciągu dwóch tygodni zaczął stawać, siedzieć, siadać i raczkować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.