Dodaj do ulubionych

osteopata tak czy nie?

20.01.18, 14:21
Hej, mam pytanie co myślicie o wizycie z niemowlakiem u osteopaty? Gdy dziecko śpi bardzo źle w nocy jest nie spokojny a nie wiadomo dlaczego. Ja dopiero nie dawno dowiedziałam się że ktoś taki wogole jest i teraz zastanawiam się nad wizyta. A może ktoś z was był i może coś więcej powiedzieć na ten temat?
Edytor zaawansowany
  • sfornarina 22.01.18, 16:27
    Niemowlaki zazwyczaj spia w nocy malo i niespokojnie i to jest raczej norma smile

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • ela.kn88 22.01.18, 22:17
    Wiem, wiem o tym wink ale to co Moja Mała wyrabia to przechodzi wszelkie normy crying ma już prawie 9 miesięcy a od urodzenia budzi się w nocy co 1 godzinę (nie muszę nawet sprawdzać która godzina bo budzi się z dokładnością 5 minut w ta czy ta ). I to bez znaczenia czy pod wieczór zje kaszkę czy coś inneg czy tylko cycus, ciągle jest na piersi. W ciągu dnia zjada ładnie obiadki i owoce. W dzień tez nie śpi za wiele dwa razy po 30 minut. Sama nie wiem co z nią zrobić, może to taki typ wink
  • mama_mil 22.01.18, 22:30
    To jest taki najgorszy wiek. Bo i zęby się rżną i dziecko nabywa zdolności motorycznych, raczkowanie siadanie i potem stawanie i chodzenie. Ja ten okres pamiętam jako najgorszy. Potem stopniowo jest coraz lepiej.
  • ela.kn88 24.01.18, 23:19
    Tylko ten nasz najgorszy dzień już od urodzenia się ciągnie...wink
  • ela.kn88 24.01.18, 23:21
    *wiek, miało być wink
  • carmelita81 25.01.18, 21:39
    Uujmę to tak. Dopóki mała będzie na piersi to żaden osteopata wróżka czy zaklinaczka dzieci nie pomoże. Piersiowe dzieci tak mają i tyle. Mam porównanie bo starsza córa była krótko na piersi zresztą i tak karmiłam mieszanie. Spała super od początku. Młodsza na piersi tylko do 10 mca - to co ona wyprawiała ze spaniem to przechodzi ludzkie pojęcie.zaczełam dawać mm na noc i się poprawiło znacznie. Potem odstawiłam całkiem i dziecko w końcu śpi jak,człowiek. Oczywiście zaraz mnie tu zakraczą ale może akurat komuś pomogę.
  • ela.kn88 26.01.18, 04:13
    U mnie starsza córka też była na piersi i spala "normalnie".
    A Młodsza mm wogole nie piję bo nie chce (starsza też nie piła wogole) a Mała budzi się co chwilkę ale nie zawsze chce pierś poprostu tak jakby coś jej przeszkadzało a już nie mam pomysłu co to może być sad. Pójdę zobaczę, kto to wogole jest ten osteopata, bo gorzej raczej nasze noce i tak wyglądać raczej nie mogą. A może akurat coś pomoże smile
    A jak wizyta nie pomoże zostało mi jeszcze kilka miesięcy ciężkich nocek wink byle do roku, bo tyle mam zamiar karmić smile
  • ela.dzi 26.01.18, 08:33
    Mój młodszy miał w drugim półroczu problemy z brzuszkiem i wprowadzenie probiotyku w postaci leku (nie suplementu diety) uspokoiło noce.
  • car-olla 24.01.18, 22:33
    O, to ja z chęcią ten wątek będę podglądać. Przy okazji wizyt u lekarza mijam gabinet osteopatii i za każdym razem zastanawiam się czym to się różni od na przykład tradycyjnej fizjoterapii. Nie umiem też sobie za bardzo wyobrazić takiej wizyty z niemowlakiem. Ela, napisz proszę więcej jeżeli tylko uda wam się pójść na wizytę
  • ela.kn88 24.01.18, 23:17
    Umówiona jestem za tydzień smile
    Idę z wielką nadzieją tam, a zobaczymy jak będzie smile
  • mama_mil 26.01.18, 09:55
    Na pewno nie zaszkodzi. Może akurat pomoże? Ale nie porównuj młodszego dziecka do starszego. Sen u dzieci to kwestia indywidualna. Mój syn zawsze miał trudny sen. Teraz dobija do 2 latek i widzę duży progres. Sen dziecka dojrzewa. I potwierdzam że karmione piersią dzieci mają więcej pobudek i słabszy sen. Ale to jest akurat zdrowe bo zmniejsza ryzyko śmierci łóżeczkowej.
  • ela.kn88 02.02.18, 13:09
    A więc tak, wczoraj byłam na wizycie u osteopaty. Sama nie wiem co o niej napisać bo mam mieszane uczucia, ponieważ moja Mała jest typem że tylko u mamusi najlepiej a każdy obcy jest bleeee sad a wiem mała była nie spokojna całą wizytę i dość sporo płakała, ale bardzo miła pani potwierdziła moje obawy że mała ma wzmożone napiecie mięśniowe i dlatego ciężko jej się samej wyciszyć zwłaszcza w nocy sad zrobiła masaż tyle na ile Mała pozwoliła, popukala takim niby młoteczkiem wink mamy ćwiczyć i masować w domu. Za 3 tyg idziemy na sprawdzenie i zobaczymy co dalej, czy rehabilitacja czy Mała sama da radę rozluźnić mięśnie. Ale dla pocieszenia ostatnia co była lepsza, mała się kręciła ale nie musiałam ją brać do cycus co chwilę sama się wyciszała smile
  • lidek0 07.02.18, 06:35
    Ale z problemami z napięciem to chyba do neurologa się chodzi?

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.