Dodaj do ulubionych

Rozwoj 7.5 miesieczniaka

12.02.18, 15:57
Hej , czy mozecie mi prosze napisac jak to bylo z Waszymi dzieciaczkami w wieku 7 ,8 ,9 miesiecy ?mam na mysli jak reagowaly gdy byly na rekach a ktos obcy podszedl do nich ?moj Syn(7.5 miesiaca )w takich momentach wstydzi sie i odwraca glowe .
-czy gdy wyrzucily zabawke to sie patrzyly gdzie spada .Moj Syn nie zawsze to robi
-czy wyciagaly raczki zeby je wziac?
-czy plakaly jak ktos im zabawke zabieral? Moj Maly zazwyczaj jest obojetny
Bylabym wdzieczna za odp .
Edytor zaawansowany
  • mama_mil 12.02.18, 18:59
    Mój syn też w tym wieku zaczął okazywać wstyd w stosunku do obcych. Nie pamiętam czy patrzył za zabawką i nie pamiętam czy wyciągał rączki, nie płakał jak ktoś mu zabierał zabawkę bo jeszcze nie mial świadomości że to jego zabawka. Myślę że z tego co opisałaś rozwój Twojego dziecka jest jak najbardziej prawidłowy.
  • rulsanka 12.02.18, 23:20
    Ilusia, to co podajesz, to typowe zachowania dziecka w tym wieku. Za zabawką nie zawsze musi się oglądać, człowiek to nie robot, nie zawsze robi wszystko według algorytmu. Co do odbierania zabawki, to moje dzieci zaczynały protestować jak miały około 2 lat.
    Ale ponieważ temat nie daje ci spokoju, (zadawałaś podobne pytania na zdrowiu małego dziecka) to może zastanówmy się, czy są jakieś powody, byś odczuwała tak silny niepokój o dziecko? Czy miałaś dobry poród? Czy dziecko ma/miało problemy zdrowotne, jakiekolwiek? Masz wsparcie ze strony rodziny? Badałaś sobie tarczycę (hormony, przeciwciała)? Czy coś obiektywnie cię niepokoi w zachowaniu dziecka - nie w porównywaniu z tabelkami, tylko w takim codziennym kontakcie - kontakt wzrokowy, przytulanie, odwzajemnianie uśmiechu?
    Silny lęk o dziecko jest objawem depresji poporodowej. Smutek i przygnębienie wbrew pozorom wcale nie muszą się pojawić. Może być tylko lęk, ograniczenie zainteresowań, utrata apetytu.
    Jeśli chodzi o autyzm, bo tego zapewne się obawiasz, to po pierwsze, jeśli dziecko ma autyzm, to na to nic nie poradzisz. Wiele osób z autyzmem funkcjonuje doskonale, inne nie. Ale tak czy inaczej na chwilę obecną nic nie zmienisz. Przytulaj, noś, huśtaj i zadbaj o siebie.

--
    Pomóż uratować życie!!! www.siepomaga.pl/ratujemykacperka
  • ilusia1987 15.02.18, 18:15
    Tak jak najbardziej sie martwie o swoje dziecko .Oczywiscie oczytalam sie na temat chorob i teraz wszystko tkwi mi w glowie .A powiedzcie prosze co myslicie - czy moj stres moze wplywac na rozwoj syna ?czy przez to moga pogarszac sie nasze relacje ?
  • mama_mil 15.02.18, 18:34
    Dziecko czuje wszystkie Twoje emocje. Właściwie emocjonalnie jesteście prawie jednością więc odpowiadając na Twoje pytanie tak permanentny stres może wpływać negatywnie na jego samopoczucie. Czy na rozwój nie wiem. Ale z drugiej strony jak sobie przypomnę jak bardzo się stresowałam przez jakiś pierwszy rok życia pierwszego synka to myślę że większość pierworodnych dzieci ma dość stresujące się mamy przynajmniej na początku. Jeśli czujesz że twój stres jest chorobliwy i przestajesz nad tym panować to warto poszukać pomocy psychologicznej lub psychoterapii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.