Dodaj do ulubionych

Czerwony pępek, wysypka na brzuszku

16.02.18, 21:43
Witam,
Bardzo proszę o pomoc. Córka 7 miesięcy, ma wysypkę na brzuszku, czerwony pępek oraz miejsca intymne. Byliśmy u kilku pediatrow i nikt nie umie nam pomóc. Problem pojawił ze przed ok. 2 tygodniami, zniknął i nawrócił dzisiaj. Pępek osuszam po kapaniu, pryskam octaniseptem. Córka kapana w mydełku dove ze względu na uczulenie na płyny. Czy ktos mial podobny problem?

Dziękuje za odp.
Edytor zaawansowany
  • natalia45341 16.02.18, 21:45
    Dodam, że miejsca intymne i pępęk bardzo ją swędzą.
  • mama_mil 16.02.18, 23:36
    A próbowałaś odstawić jej kosmetyki na jakiś czas wogole? Może j uczula? Dove to jest mega chemia. Mój syn ostatnio też miał wysypkę na plecach i się bardzo drapał. Okazało się że go uczuliły kosmetyki Babydream, a niby mają taki łagodny skład. Jakiego proszku do prania używasz?
  • juuuu7 16.02.18, 23:58
    Dove ma kiepski sklad. Odstaw i sprobuj emolientow. A pieluch albo chusteczek do pupy nie zmienialas ostatnio?
  • sfornarina 19.02.18, 16:48
    Nie ma czegoś takiego jak kiepski skład.

Są składniki, na które jest się uczulonym i składniki, na które się nie jest uczulonym. Można nie być uczulonym na chemiczne detergenty, za to paskudnie reagować na któryś ze składników emolientów - z tym tylko, że to mniej prawdopodobne, bo emolienty zawierają składniki, które większości populacji nie uczulają.

Mnie na przykład uczula mnóstwo drogich hiper naturalnych kosmetyków plus niektóre emolienty plus kosmetyki dla skóry alergicznej, a nie uczulają kosmetyki mocno złożone chemicznie z parabenami i sls. A Dove moja skóra uwielbia wink

Zauważ, że mnóstwo ludzi uczulonych jest na miód, pyłki, orzechy, owoce = też mają kiepski skład? big_grin

A do autorki wątku = myj dziecko wyłącznie wodą. W tym wieku niczego innego jej nie potrzeba. Główkę i włosy też wyłącznie wodą, to wystarczy.
    Uczulenie na nowe pieluchy/ chusteczki lub nowy środek do prania to też dobry trop.

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • mama_mil 20.02.18, 15:52
    Ależ oczywiście że jest coś takiego jak kiepski skład. I wcale nie trzeba być uczulonym na daną substancje aby ona szkodziła. Jakiś czas temu wklejałam na forum artykuł w którym używanie chemicznych kosmetyków, chemii i perfum przez matkę ciężarna wymieniono jako jedną z przyczyn autyzmu u dziecka... To że nie ma reakcji skórnej to nie znaczy że dana substancja nie działa drażniąco rakotwórczo, że nie wpływa negatywnie na nasz układ nerwowy...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.