Dodaj do ulubionych

Pomocy, wybudza się z drzemki

27.02.18, 15:18
Witajcie, potrzebuję pomocy.
Będzie długo ostrzegam.
Moja trzymiesięczna córeczka wybudza się z drzemki po kilku najdalej kilkunastu minutach. W nocy śpi nieźle od około 22 do 6-7 rano z jedną przerwą na karmienie, ale w ciągu dnia jest tragedia. Przy karmieniu przysypia i po też szybko usypia, ale śpi maksymalnie kilkanaście minut i budzi się z płaczem, więc wyjmuję z łóżeczka, podaję smoczek i noszę, kołyszę itd, odkładam i po kilku minutach znów wrzask. Później pozwalam się już pobawić, bo nie widzę sensu dalszego usypiania. Wydaje się zmęczona, ale nie może zasnąć na dłużej. W efekcie w ciągu dnia śpi może maksymalnie 2 godziny.Wcześniej lepiej sypiała i miała 2 drzemki po około 30-40 minut i jedną dłuższą około 1,5-2 godziny, ale od jakichś dwóch tygodni jest tragicznie.
Próbuję wszystkiego, owijanie, biały szum, wózek i nic. Chusta się nie sprawdza, nie śpi w pionie, musi być noszona poziomo. Na spacerze śpi w wózku, ale zaraz po przyjściu do domu się budzi.
Ma też problemy z brzuszkiem, zaparcia, wzdęcia, gazy itp. Tutaj trochę się poprawiło po przejściu na nutramigen. Niestety nie karmię piersią. W dzień je co 3 godziny po około 120 ml.

Wiem, że problemem jestem też ja, z powodu jej kłopotów coraz częściej się denerwuję, płaczę, złoszczę się też na nią. Jestem z córką sama przez całe dnie i nie mam też nikogo do pomocy, więc nie mam możliwości nawet nic zjeść, czy posprzątać.
Pomóżcie proszę, co jeszcze mogę zrobić, żeby ułatwić córce spanie a mi egzystencję. Niewyspana jest marudna i płaczliwa a ja wymęczona.
Edytor zaawansowany
  • rulsanka 27.02.18, 22:17
    Spróbuj kłaść do spania na brzuszku. Poza tym w wieku 3m jest skok rozwojowy i dzieci bywają niespokojne.
    Czy córka wymaga zabawiania, noszenia, również w czasie aktywności? Nie poleży sama na brzuchu na podłodze, w wózku lub leżaczku? Wtedy mogłabyś zjeść. Sprzątanie olej. A na drzemkę kładź się z córką i śpijcie obie - może okazać się, że drzemka będzie dłuższa.

--
    Pomóż uratować życie!!! www.siepomaga.pl/ratujemykacperka
  • sfornarina 28.02.18, 02:02
    > Próbuję wszystkiego, owijanie, biały szum, wózek i nic. Chusta się nie sprawdza, nie śpi w pionie, musi być noszona poziomo. Na spacerze śpi w wózku, ale zaraz po przyjściu do domu się budzi.

No przecież coś się sprawdza - pchanie wózka i noszenie w nosidle wink Moje dziecko też tylko tak spało aż do ukończenia 6.5 miesiąca, kiedy to nagle ni z gruszki ni z pietruszki zaczęło cale godziny w dzień przesypiać w łóżeczku.
    Z opowiadań znajomych wiem, że większość dzieci do 6 miesiąca życia tak ma i raczej długo stacjonarnie (w dzień) nie sypia.

Nie masz innego wyjścia jak wpakować dziecię każdego dnia w nosidło/ wózek i iść na spacer. Godzina rano, dwie godziny w południe i godzina po południu. Będziesz miała świetną kondycję, szczupły tyłek i radosne wypoczęte dziecko. Polecam wink

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • es.ist.soweit 28.02.18, 07:13
    Dzięki za odpowiedzi smile
    Co do leżenia na brzuszku, to córka nie lubi tej pozycji, układam ją tak kilka razy dziennie ze względu na jej brzuszkowe problemy. Poleży kilka minut, w tym czasie próbuje podnosić główkę, pełzać, ssać to na czym leży.
    Nosidło mamy, ale jest jeszcze trochę za mała, nie trzyma stabilnie głowy a poza tym jest ono od 5 kilo a córka ma około 4,5 kg. Co do spania ze mną to problem mam chyba ja, boję się z nią spać, poza tym nie potrafię spać w dzień (w nocy ostatnio też nie)
    Spacery uskuteczniamy kiedy tylko jest możliwość, (choć wymaga to ode mnie sporej ekwilibrystyki w znoszeniu wózka) ale teraz zimą mróz a przede wszystkim smog (jestem z Krakowa) nie zawsze pozwalają.
    Może to rzeczywiście skok rozwojowy, bo wcześniej lepiej sypiała, a problem z brakiem snu w dzień pojawił się kilka dni temu.
    Cały czas też chce coś ssać i wkłada rączki do buzi. Daję jej smoczka, ale jak jej wypada to się złości. Co do aktywności to sama poleży kilka minut w łóżeczku czy na macie edukacyjnej, ale lubi żeby wtedy z nią być, podawać zabawki, gadać do niej itp.
    Spróbuję przeczekać, oby do wiosny.
  • mama_mil 28.02.18, 21:15
    Po pierwsze bardzo współczuję. Znam to wszystko z autopsji. Też jestem z Krakowa i też są mi doskonale znane kłopoty z wychodzeniem na spacery w zimie i w smogu. Jedna rada - kup sobie nosidło Marsupi, lub inne które nadaje się do tak małych dzieci, druga sprawa to chusta, piszesz że córka nie lubi być w pionie, w chuście możesz nosić na tzw. kołyskę. polecam Ci skorzystać z doradcy chustowego pokaże Ci pozycje dobre dla takiego maluszka, może któraś spasuje córci. Twoja mała wygląda na model który lubi być blisko mamy... Trzecia rzecz, to czy nie masz szansy na to aby ktoś Ci pomógł? Może Pani do sprzątania, może ktoś kto wziąłby ją na spacer kiedy ty robisz obiad kilka razy w tygodniu? Ten czas w którym jesteś jest czasami bardzo trudny, oczywiście z biegiem czasu mija, może się okazać, że za dzień tydzień dwa córka znów zacznie sypiać w dzień ale warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Oczywiście jeśli ma się za co. Czasem wystarczy rozmowa z kimś w podobnej sytuacji. Ja się chętnie spotkam jeśli masz ochotę tongue_out
  • jagoda583 28.02.18, 22:22
    Moja córka tez tak spała i lekarz sam nie wiedział co mi poradzić aby przespała chociażby kwadrans w ciagu dnia.
  • es.ist.soweit 01.03.18, 17:54
    Dziękuję za dobre słowa smile Spróbuję jeszcze z doradcą chustowym. Jeszcze będąc w ciąży miałam iść na takie darmowe warsztaty z chustonoszenia, ale trafiłam do szpitala i nie było mi dane sad
    Dziś i wczoraj już trochę lepiej drzemki dłuższe około 20 - 30 minut i jedna prawie dwie godziny, z pobudkami, ale fakt, że córka się wyspała zdecydowanie poprawił jej nastrój, jest mniej płaczliwa i nerwowa. Mnie zaś pozwoliło na naładowanie akumulatorów. Może faktycznie to jakiś kryzys przed 3 skokiem rozwojowym był.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.