Dodaj do ulubionych

8 m-cy je tylko mleko i kaszę

05.04.18, 23:29
Córka ma 8 miesięcy. Pije tylko mleko i kaszkę gotową do picia. Nic innego nie chce. Ani owoców, ani obiadków. Próbuję podawać inne rzeczy od 4 miesięcy, ale brakuje mi już pomysłów. Próbowałam już kilku łyżeczek, dawania zabawek do ręki, oglądania bajek, ciszy i spokoju, próbowałam rano, do południa, wieczorem. Były i owoce i warzywa i jogurty - nic. Ona po prostu nie otwiera buzi do łyżeczki. Jeden raz zjadła mały słoiczek owoców w przeciągu dwóch dni i to wszystko. Ma ktoś pomysł na takie zachowania smile
Edytor zaawansowany
  • leni6 06.04.18, 06:32
    A kawałki ? Mój starszy pasek nie chciał a kawalki dosyć szybko zaczął jeść. No i nie powinna dostawać kaszy z butelki tylko łyżeczka.
  • ela.dzi 06.04.18, 10:50
    Tak, wyluzować i przeczekać. Jak dziecko dojrzeje do pokarmów stałych, to zacznie więcej jeść.
  • carmelita81 06.04.18, 14:15
    Dawać jedzenie w kawałkach. Obie moje córki pluły wszystkim co miało konsystencję papki. Starsza do dziś nie cierpi takiego jedzenia.
  • bozena9918 06.04.18, 22:07
    Kaszę pije z butelki bo z łyżeczki podobnie jak inne pokarmy niechce jeść,
    Próbowaliśmy dawać jej ziemniaka w małym kawałku ale zaczyna się dławić, chrupka specjalnie nawet do buzi nie chciała włożyć. Także trudny przypadek. Może faktycznie po prostu przeczekać. Chudnąć nie chudnie, kiedyś chyba zacznie normalnie jeść.
  • ela.dzi 07.04.18, 13:08
    Nie chce jeść, bo nie jest gotowa. Ta butlą z kaszą strzelasz sobie w stopę, bo rozpychasz jej żołądek. Z butli samo leci i dziecko z dużym opóźnieniem czuje, że jest nasycone.
  • kafana 07.04.18, 23:07
    A jak ja posadzisz i postawisz przed nia jedzenie - kawałki warzyw czy nawet ta kaszkę to się pobawi i wsadzi do buzi? Ja bym stosowała konsekwentnie blw - w koncu coś zjesmile
  • lidek0 10.04.18, 07:13
    "dawania zabawek do ręki, oglądania bajek" to najgorsze co możesz zrobić, dziecko w tym wieku nie musi /o ile jest zdrowe i prawidłowo się rozwija/ jeść nic więcej, a sadzanie dziecka przed bajkami w tym wieku nie skomentuję. Najgorsze co może być to uczenie dziecka, że jedzenie to wszystko inne tylko NIE jedzenie. Prawidłowe nawyki wyrabia się właśnie przy wprowadzaniu pierwszych stałych pokarmów. Nie wiem po co kaszę dostaje do picia - ale skoro wolisz "strzelać sobie w stopę" - Twoje dziecko - Twoja sprawa, nie pisz później, że masz problemy z niejadkiem. Dziecko zwyczajnie na inne pokarmy nie jest gotowe za to Ty chcesz go nimi uszczęśliwić na siłę, odpuść smile

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • bozena9918 10.04.18, 09:50
    Nie chcę uszczęśliwiać na siłę tylko po prostu zastnawiałam się czy 8 miesięczne dziecko pijące tylko mleko to coś normalnego smile nie wpycham jej nic na siłę, nie chce to nie je. Kaszę dostaje z firmy nestle - gotowa do picia, żeby choć tyle urozmaicić jej pożywienie. A kaszka jakoś specjalnie nie rozpycha jej żołądka, bo kolejne mleko po kaszy pije w takich samych odstępach jak przerwy między butelkami.
    Bajki były stosowane jednorazowo, chciałam sprawdzić czy to, że będzie zajęta telewizorem sprawi, że może zacznie jeść z łyżeczki - nie zadziałało, więcej nie siedzi przed tv.
    Pozostaje mi czekać kiedy zachce się jej jeść coś konkretniejszego, kiedyś przecież zacznie smile
    Chrupka kukurydzianego dostała do ręki to na razie zjadła pół.
    Małymi kroczkami smile
  • ela.dzi 10.04.18, 10:12
    Kaszki Nestle to naprawdę nie jest dobre rozwiązanie, poczytaj skład i jak wysoko w nim jest cukier. Teraz nie ma tego problemu, ale złe nawyki żywieniowe mogą procentować dopiero w przyszłości.
  • ela.dzi 10.04.18, 10:16
    A teraz zobacz co zawiera naprawdę zdrowa kaszka : www.mlekolandia.pl/holle-kaszka-bio-orkiszowa-z-pelnego-przemialu-certyfikat-demeter-269-k-514-568-p?rekomendacjealg=mozart_produkt&rekclick=zdjęcie_produkt

• bozena9918 10.04.18, 10:40
    na pewno jest wiele zdrowszych produktów niż wspomniana przeze mnie kaszka, zdaję sobie z tego sprawę, jednak niestety póki co muszą poczekać, aż córka do nich dojrzeje smile
  • ela.dzi 10.04.18, 10:46
    Kaszka nie jest zła, byle właśnie nie typu Nestle i podawana z łyżeczki. Zobacz Holle, Nominal, Topfer, Sun Baby. Liczy się jakość, a nie ilość jedzenia. Serio, wyrabianie zdrowych nawyków procentuje w przyszłości, gdy już czasem nie ma się 100 % wpływu na to, co dziecko je.
  • eukaliptusy 16.04.18, 13:50
    Daj jej szanse.
    Wyrzuć łyżeczkę.
    Sadzaj ja razem z wami na posiłki przy stole. Dawaj jej z własnego talerza co jest w stanie z grubsza pogryźć do zabawy. Większość wyląduje w buzi. Może zje, może nie zje ale nauczy się z jedzeniem obchodzić.
    Nie dziw się ze ma odruch wymiotny - w ten sposób kontroluje co trafia do przełyku. To nie to samo co zakrztuszenie się. Jak sie zakrztusi będzie kaszleć. Jeśli nie wydaje żadnego dźwięku to dopiero znaczy ze jest problem. nie dawaj nic twardego i okrągłego co faktycznie mógłby zablokować tchawicę.
    Wpisz w Google ‚baby led weaning’
    Powodzenia.
  • thea19 16.04.18, 14:31
    mamy wspolne dziecko. moj skonczyl wlasnie 8mcy i poza mlekiem nie bardzo. przez dwa dni dawno temu zjadl troche kaszy lyzeczka. kasza byla na mleku z piersi. jedzenie konczylo sie fantazyjnym pawiem. teraz na widok lyzeczki (jakiejkolwiek) zaciska paszcze. dostaje do reki kawalek chleba, gotowa marchewke, ziemniaka, banana, wafla ryzowego czy biszkopcik hipp i cos tam mu trafi do zoladka (90% jest rozbabrana na stoliku i podlodze), czesto wymiotuje. przez kilka dni jadl jablko z siatki i mu sie najpierw podobalo a pozniej rzucal siatka i juz nie chce. wybieramy sie na diagnostyke SI oraz do gastrologa.
  • eukaliptusy 16.04.18, 15:08
    Skoro kasza mu poszkodzila noc dziwnego, ze nie chce jeść - mądre dziecko.
    To, że wszystko rozbabrane to norma. Uczy się. Dawajcie mu dalej różnorodne zdrowe jedzenie. Dobrze robicie.

Siatka to jakieś kuriozum. Tez bym na jego miejscu rzucała. Nie wiem czego ma takiego coś dziecko nauczyć. Jedzenia obiadu przez obrus?

Wykazuje zainteresowanie jedzeniem w normie. Niektórym dzieciom dopiero parcie na jedzenie wchodzi około 9 miesiąca. Ja bym się zaczęła martwić może za miesiąc czy dwa.
  • juuuu7 17.04.18, 13:13
    Czeste wymioty po roznych produktach to jednak nie jest norma. Takze uwazam ze diagnostyka jak najbardziej wskazana.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.