Dodaj do ulubionych

Sucha skóra niemowlaka

15.04.18, 09:14
Witajcie,

Mój miesięczny niemowlak ma bardzo suchą skórę. Używam Oilatum, ale niestety skóra cały czas jest sucha. Czy możecie polecić mi jakiś dobry krem który nawilży skórę. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • an.16 Re: Sucha skóra niemowlaka 15.04.18, 09:21
      Nie używaj kremów ani oilatum. Pozwól skórze na zbudowanie własnej warstwy ochronnej. Nie kap codziennie. W ogóle nie kap dopóki skóra się nie poprawi. Przemywaj flaki inne newralgiczne miejsca woda z odrobiną mydła dla dzieci. Nie używaj płynów do płukania.
    • semihora Re: Sucha skóra niemowlaka 15.04.18, 09:40
      Odstaw Oilatum. Ma niezbyt dobry skład i możliwe, że to on szkodzi dziecku. Oczywiście mogą być też inne przyczyny, pewnie warto pogadać z pediatrą.

Z kosmetyków do suchej skóry sprawdza się Latopic.

--
      Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.
    • mayaalex Re: Sucha skóra niemowlaka 15.04.18, 09:49
      Miesieczne dziecko nie musi byc kapane codziennie wiec przede wszystkim ogranicz kapiele, przy suchej skorze spokojnie wystarczy raz na 3-4 dni, woda bez oilatum (a na razie najlepiej w ogole raz na tydzien az sie sytuacja nie poprawi). Nasza pediatra twierdzi ze to powinno wystarczyc ale jak koniecznie rodzic chce czyms smarowac to polecala balsam do ciala z serii exomega.
    • redheadfreaq Re: Sucha skóra niemowlaka 15.04.18, 10:44
      Moja córka zaczęła mieć bardzo suchą skórę pod paszkami - pomogła rezygnacja z kąpieli co drugi dzień. Teraz kąpiemy co trzeci, używamy jakiegoś żelu super-eko-antyalergicznego.

--
      - On twierdzi, że ją kocha. (granatowe_tulipany)
      - twierdzi, twierdzi. To sie rymuje z "pierdzi", ale poza tym nic naprawde nie znaczy.(minor.revisions)
    • 1matka-polka Re: Sucha skóra niemowlaka 15.04.18, 10:56
      To, co napisali inni. Kąp raz na tydzien - bez zadnego mydla. Nie smaruj w ogole. Po duzym przesuszeniu typu basen, mozesz uzyc Mediderm.

--
      "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skuwrynsyem w tej dolinie."
      Psalm 23
      • kruella83 Re: Sucha skóra niemowlaka 15.04.18, 11:47
        Oilatum ma chyba w składzie parafine z tego co pamiętam. Jeśli tak to odstaw ten badziew. Spróbuj cetaphilu, najlepszy nawilżacz na rynku. No i nie kąp codziennie jak pisały inne forumowiczki. Super sposób jest też kąpanie dziecka w krochmalu, czyli robisz kisiel z mąki ziemniaczanej (cały mały garnek) i wlewasz do wanienki
    • eukaliptusy Re: Sucha skóra niemowlaka 15.04.18, 11:43
      Przyłączam się do mądrych głosów. nic tak skory nie wysusza jak woda.
      Ogranicz długość kąpieli do minimum, 1-2 w tygodniu wystarczy.
      Jeśli nakładasz jakiś kosmetyk po kąpieli nakładaj na wilgotną skórę.
      Mi polecano do smarowania zwykły olej jadalny, na przykład lniany tłoczony na zimno.

• noalle Re: Sucha skóra niemowlaka 15.04.18, 13:47
      Emolienty też mogą wysuszać skórę jeśli są używane bez potrzeby. Na początku używałam tylko linomagu do fałdek i pupy, jak dziecko okazało się alergikiem przy rozszerzaniu diety zaczęłam stosować Latopic, który polecił mi alergolog
      • b-b1 Re: Sucha skóra niemowlaka 16.04.18, 07:13
        Korzystałyśmy(ja i moje córki) przy ekstremalnym wysuszeniu skóry po lekach i korzystamy nadal z Dermedica dla dzieci-spróbuj jest naprawdę genialny-dla maluchów od 1 go dnia życia:
        www.e-zikoapteka.pl/dermedic-baby-emolient-maslo-225g.html
    • eliszka25 Re: Sucha skóra niemowlaka 16.04.18, 07:42
      po pierwsze popieram rady, zeby ograniczyc kapiele i odstawic oilatum. taki maluszek nie musi byc kapany codziennie. swoje dzieci w tym wieku kapalam raz w tygodniu, zgodnie z zaleceniem poloznej i pediatry (mycie pupy oczywsice po kazdej kupie, a okolic intymnych co najmniej raz dziennie - sama woda). nie uzywalam zadnych kosmetykow do kapieli ani do pielegnacji. do wody wlewalam tylko oliwe z oliwek, zwykla jadalna z kuchni. dzieci mialy piekna, gladka skore i pieknie pachnialy. czesciej kapac i faktycznie myc zaczelam chlopakow dopiero, gdy zaczeli sie brudzic, czyli pelzac po podlodze.
      • amadka Re: Sucha skóra niemowlaka 05.12.19, 14:14
        U mojego synka też jak miał około 2-3 miesiace pojawił się problem suchej skóry. Nawet takie całe suche czerwone placki były. Mimo stosowania kremów i oliwek kilka razy dziennie nic nie działało. Dopiero pomógł Emotopic, także serdecznie polecam. U mnie szybko poprawił kondycję skóry dziecka🙂

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka