Dodaj do ulubionych

Kolka uniemożliwia picie mleka. 2m

15.04.18, 20:09
Dziecko ma 2 M, pije mm. Ma kolke, która przejawia się poprzez prezenie i płacz w czasie picia mleka. Zaczęło się jak miala 3 tyg. Bierze debridad, mleko comfort, delicol też nie pomaga. Problem w tym, ze mala pije duzo mniej niz powinna. Zamiast ok. 120 ml pije 60-80. Najdziwniejsze, ze zdarzają się dni kiedy wypija 100-120 ml a potem znów 60 lub tak jak dziś...prawie nic. Jedno karmienie 60, inne 20 ml lub nic bo płacz i prezenie... Miał ktoś podobny przypadek?
Edytor zaawansowany
  • malgosiek2 15.04.18, 20:15
    Odstaw wit. D3 na jakiś czas, to ona często odpowiada za dolegliwości brzuszkowe.

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • frijka 15.04.18, 20:21
    Ale takie? Jutro ide znów do pediatry, zwazyc, moze coś powie.... na szczepieniu 6tyg. Waga niska ale niedowagi nie było. Czas leci a tu nic sie nie zmienia. Najgorsze, ze jej dolegliwości są w zasadzie tylko przy karmieniu.
  • malgosiek2 15.04.18, 20:50
    Tak, takie, ponieważ zawarty jest olej i niektóre dzieci tak na niego reagują. Jaką macie D3?

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • frijka 15.04.18, 20:52
    z różnych firm, no i daje probiotyk
  • malgosiek2 15.04.18, 21:00
    To nie podawaj żadnej i zobaczysz czy jest różnica.

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • frijka 15.04.18, 21:08
    Oczywiście spróbuje. Ale ewentualny efekt po kilku dniach?
  • malgosiek2 15.04.18, 21:11
    Po kilku dniach lub ok tygodnia max do dwóch powinien być efekt.

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • frijka 15.04.18, 21:20
    Odstawie, zobaczymy.
  • sabrina1234 24.04.18, 19:05
    Kurczę mój dziś też miał napad kolki. Może to zbieg okoliczności ale też dałam mu wczoraj i dziś wit d z kwasami DHA w kapsułce . Wcześniej miał tygodniową przerwę bo ciągle zapominałam kupić
  • eukaliptusy 17.04.18, 01:09
    Moze być cały szereg powodów.

Może połyka powietrze i po prostu potrzebuje przerwy żeby jej się odbiło. Jak często robisz przerwę na odbicie?

Butelka z za szybkim przepływem - może się po prostu dławi za duża ilością mleka. Spróbuj slow flow.
  • frijka 17.04.18, 13:26
    Butelek przerobione kilka,;wszystkie antykolkowe. Robię przerwy nav dbicie, ale to niczego nie zmienia. Teraz córka potrafi pić po 40 ml co 2-3 h, a to normalne nie jest. Często zaczyna się prezyc i palakac po jednym łyku. Jest glodna a przez to niespokojna. Pediatra kazal dawać mleko ha bez domieszek innego a jak po tygodniu nie pomoże to preparaty mlekozastepcze
  • frijka 17.04.18, 20:05
    Dziś mała zjadła jeszcze mniej. Jutro znów idę do pediatry, moze jskies gadania zleci...
  • malgosiek2 17.04.18, 20:40
    sad A, może ma refluks ?

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • malgosiek2 17.04.18, 20:41
    Skierowanie do gastrologa na pewno i usg jamy brzusznej.

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • juuuu7 17.04.18, 21:04
    Mi sie to kojarzy z refluksem. Moze byc ukryty-wtedy dziecko nie ulewa. Na pewno do gastrologa, zrobic usg.
  • frijka 18.04.18, 10:35
    Nie ulewa. Miałam podobnie z pierwszą córką. Tylko nie miała kolki. Karmione mieszanie odrzuciła jedno i drugie koło 3-4 m. Były badania, gastrolog itd. I nic piła tylko na spiocha. W koncu zaczelam daeac sloiczki i jogurty bp jak czula mleko z butli nie chciala pic. Po 2-3 m zaczela pic jormslnie mleko i wdzystko wrocilo do normy.tylko teraz jest prezenie i druga córka mniejsza... ma skończone 2 M. Od wczoraj zaczęła na spiocha też trochevpic ale go bardzo meczace
  • malgosiek2 18.04.18, 16:34
    Nie musi ulewać, żeby mieć refluks.

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • frijka 23.04.18, 20:09
    Badania krwi, moczu i usg brzucha dobre. Lekarze patrzą na mnie jak na wariatke no dziecko ma kolke, a ja dramatyzuje... dziś od 13 nie zjadła prawie nic. Jak daje butelkę płacz, krzyk, prezenie... muszevposzukac lekarza spoza miejscowości chyba. Wcześniej jadła 80 ml ale na zasadzie wmuszenia, zamawiania tv i światłem.
  • aga222 04.05.18, 18:30
    Mam ten sam problem ze swoją 1,5 miesięczną córką , bardzo mi pomogła zmiana butelki na butelkę anty kolkową dr brownsa rewelacja nawet jak się pręży to nie łyka dużo powietrza serdecznie polecam.
  • malgosiek2 04.05.18, 19:46
    A, może nietolerancja laktozy ?

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • malgosiek2 04.05.18, 19:47
    Wyżej napisała, że były butelki anty kolkowe, NIE pomogły wink

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • minow343 16.05.18, 13:02
    Zmień witaminę D na Vigantol, który zwykle nie powoduje kolek. Probiotyk, Espumisan i Viburcol polecam stosować codziennie, bo podawane doraźnie nie przyniosą efektu w przypadku silnych kolek.
  • malafala 17.05.18, 23:46
    Polecam krople bioGaia. Moje dziecię miało podobne problemy i po tygodniu przyjmowania kropelek kolka znikła smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.