Dodaj do ulubionych

Skok rozwojowy.

20.05.18, 20:16
Witam. Za tydzień synek kończy 4 miesiące. Od jakiegoś miesiąca jest bardzo marudny nic mu nie pasuje a od paru dni raz ciągnie piers a raz wręcz wrzeszczy jak chce go nakarmić. Z butelki wypija mleko modyfikowane bo moje piersi wyciągają tylko 20ml pokarmu laktatorem a takto mam go bardzo dużo. Czy to jest skok rozwojowy?
Edytor zaawansowany
  • mika_p 20.05.18, 21:33
    Może, choc równie prawdopodobne 1. problemy posmoczkowe lub 2. niezrozumienie potrzeb.

1. Butelkę ssie się inaczej niż pierś, łatwiej. Jak ci zalezy na karmieniu piersią, to butelkę odstaw. Jeżeli dokarmianie ejst z jakichś powdów konieczne, to dokarmiaj bezsmoczkowo, np. łyżeczką lub kubeczkiem.

2. W tym wieku dość łatwo odwrócić uwage dziecka, które zaczyna być głodne i marudzi. Jak już matka zacznie akrmić, to cżłowiek jest zły. Zwracaj uwagę na czas, jaki upłunął od poprzedniego karmienia i nie przeciagaj.

--
    Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
  • rulsanka 20.05.18, 21:35
    Jeżeli zależy ci na utrzymaniu karmienia piersią, to najlepiej po prostu przeczekać. Karmić na śpiocha, chodząc, w zaciemnionym pomieszczeniu na leżąco. Ale nie z butelki, bo laktacja ci spadnie no i dziecko traci technikę. W pewnym momencie po ukończeniu 4m problemy znikają jak za dotknięciem magicznej różdżki i dziecko ma chyba najlepszy okres z czasów niemowlęcych.
    W wieku około 3,5 miesiąca jest typowy 2 skok rozwojowy. Następnego spodziewaj się w wieku około 6m.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • itka1994 20.05.18, 21:58
    Muszę go dokarmiac mm bo od 2 tygodni stoi na wadze 5800 i nic nie przybywa. A do piersi przykładam go za każdym razem w porę karmienia i raz chce a raz bardzo płacze i wtedy daje mu mleko z butelki bo inaczej nie chce jeść.
  • rulsanka 20.05.18, 22:05
    Nie przybywa, bo rośnie! Wzrost na długość to duży wydatek energetyczny i dlatego może być przerwa w przybieraniu na wadze. Jeżeli dziecko dobrze moczy pieluchy, to znaczy, że jest dobrze odżywione. Po skoku wzrostowym waga powinna znowu ruszyć. Jeżeli dziecko wygląda zdrowo, to nie waż za często. Spokojnie raz na miesiąc w tym wieku wystarczy.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • rulsanka 20.05.18, 22:06
    I jeszcze jedno - nie ma czegoś takiego jak pora karmienia. Dziecko karmi się na żądanie. Jeżeli nie zje w dzień to odrobi w nocy. Nawet lepiej, bo nocne mleko jest kaloryczniejsze, a ssanie spokojniejsze, więc nie ma problemów z połykanym powietrzem i dyskomfortem z tego powodu.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • itka1994 20.05.18, 22:10
    Tak nie chodziło mi o porę tylko właśnie o to jak zawoła
  • rulsanka 20.05.18, 22:21
    Spróbuj w takim razie reagować z wyprzedzeniem. Wiele dzieci, nawet całkiem dużych (a nawet i dorosłych...) zauważa, że są głodne, wtedy gdy są już bardzo wygłodniałe, przez to zniecierpliwione, histeryczne, muszą zjeść natychmiast i często jest to wtedy jakieś byle co np. fast food. Lepiej żeby posiłek był podany zanim człowiek tak całkiem zgłodnieje. Będzie zdrowiej.
    Są upały, być może należy dawać pierś co chwila, jako picie.
    Jakbym mojemu starszakowi proponowała pierś, gdy zawoła, to chyba umarłby z głodu. U niego oznaką, że mógłby coś zjeść, było lekkie stękanie. A karmić musiałam w ciemności, ewentualnie przykrywać dziecku całą głowę przewiewnym kocykiem, by odciąć go od nadmiaru bodźców.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • itka1994 20.05.18, 22:36
    A on właśnie nie chce jak go dostawiam czasem co 30min lub co godzinę to jest wrzask bo nie chce.
  • rulsanka 20.05.18, 23:42
    No tak, rozumiem że to frustrujące. Ale tak ma prawo być. To po prostu minie.
    Jeżeli zależy ci na kp to powinnaś starać się znaleźć sposób i czas karmienia, który dziecku będzie odpowiadał. Pamiętam, że mój młodszy syn w wieku około 3,5 miesiąca nie jadł przez 7 godzin. W dzień. Od 10 do 17... Takie przerwy dzienne urządzał sobie przez około 2-3 tygodnie.
    A potem wrócił do swej normalnej żarłoczności, bo tak ogólnie jest to dziecko jedzące chętnie i domagające się jedzenia, gdy tylko poczuje głód.

--
    Pomoc dla Zuzi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.