Dodaj do ulubionych

Razem czy osobno? Wasze maluszki spią z Wami?

13.07.18, 18:45
Czy wspólne spanie z dzieckiem jest ok ?
Edytor zaawansowany
  • majka_kik 13.07.18, 18:48
    Oczywiście że jest ok. Jest miło, przytulnie i w nocy nie trzeba wstawać, maluszek jest pod ręką a raczej pod piersią smile
  • malgosiek2 13.07.18, 20:55
    Ja wolałam osobno i wolałam wstawać po kilka razy w nocy.Śpię bardzo niespokojnie i się rzucam.

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • lidek0 15.07.18, 20:32
    Od urodzenia osobno, każdemu było wygodniej, ja się wysypiałam pomimo wstawania a jak maluch dorastał nie było problemu z przenosinami do własnego łóżeczka. Ale każdy wybiera co mu pasuje.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • anku1982 16.07.18, 01:13
    dwoje dzieci,obecnie 9 latek, zaczął spać w swoim łóżku koło 3-4 roku życia, co nie znaczy, ze nie zaczynał lub nie kończył nocy w naszym łóżku, drugi syn obecnie ponad 2 lata, zasypia w naszym łóżku, przenoszę do łóżeczka, koło 1-2 w nocy jak się kładziemy biorę go z powrotem do naszego łóżka, dlaczego? dlatego, że wtedy mogę pójść normalnie głęboko spać, jeśli go nie przeniosę po godzinie zaczyna się kręcić, stękać, wybudzać się, co powoduje że i tak musiałabym do niego wstać, śpi do rana. Podstawa duże łóżko małżeńskie, lub szeroki narożnik. Starszy spał z nami bo długo był karmiony piersią, młodszy śpi z nami bo wtedy śpi lepiej, głębiej, a ja nie muszę nigdzie biegać, niczego sprawdzać, do 18-tki spać nie będą.
  • wanda_seka 16.07.18, 13:00
    Pierwsza córka po każdym karmieniu była odkładana do swojego łóżeczka, wytrzymałam 1 tydzień nocnego wstawania. Później spała z nami przez 3 lata. Nie było większego problemu z przenosinami. Obecnie, druga córka śpi z nami od początku i każdy jest zadowolony, no może nie każdy smile
  • famii 17.07.18, 12:41
    Wszystko zależy od dziecka, jedno potrzebuje dużo czułości i bliskości a inne cenią wygodę. Mój pierwszy syn sypiał ze mną prawie od początku, zresztą dla mnie to tez było wygodne, te pobudki co 20 min każdego by wykończyły. Drugi natomiast był niezależny od początku, intensywne jedzonko i spanie w swoim łóżeczku a już za chwileczkę zobaczę jak będzie reagować trzeci synek smile
  • karbart38 17.07.18, 23:39
    Na pewno to przyjemne, ale nie z niemowlakiem. Wiele można usłyszeć historii z niezbyt dobrym zakończeniem dla dziecka. Od małego w łóżeczku jest bezpieczniej
  • anku1982 18.07.18, 02:20
    Aby spać z niemowlakiem w łóżku trzeba zachowywać pewne zasady, nie spać z nim pod jedną kołdrą, nie być otyłym, pod wpływem alkoholu, innych środków czy skrajnie zmęczonym. U nas zawsze dziecko w łóżku małżeńskim miało swoje odrębne legowisko, z własną kołdrą i przestrzenią. Mąż ani ja nie rzucamy się w czasie spania.
  • dorka.9 26.07.18, 11:25
    Teraz wybrałam opcję spania z dzieckiem, ale mogę na to pozwolić (łóżko jest szerokie), jak na razie wszyscy sie wysypiamy smile. Przy pierwszym dziecku nocne przemarsze bardzo mnie męczyły, maleństwo budziło się co 0,5 godz. i domagało sie karmienia, przytulenia, pogłaskania, itp. Teraz mam go blisko i mogę szybko reagować, bez zbędnego chodzenia smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.