Dodaj do ulubionych

Schemat miesięcznego dziecka

13.08.18, 14:42
Witam
Mam miesięcznego synka od 2 tygodni na mm
Czy taki maluch może mieć swój schemat dnia?
U nas zazwyczaj jsk nie ma bólu brzuszka to dzień wygląda tak że około 7.30 lub 8.00 je mm około 90 lub 120 potem 1.5h czuwa i zasypia na około 2.5 h czasem 3 potem poplakuje więc biorę i karmie ale szybko zasypia przy butli wypije 50 ml czasem 60ml na dwie raty i znów drzemka około 2h
Po południu okolo 15vkarmienie wypije 60 ml czasem 70 ml i nie śpi około 1 h czasem pomarudzi 2 h i znów chce podjesc i spać. Najczesciej usypia przy mleku. Staram się aby kąpiel była o stałej porze ale on róznie budzi się po południowej drzemce. Jak zje o 15 to o 16.30 czasem 17 chce znow mleko i zasypia po paru lykch. Kapiel jest jak się obudzi czasem 19 czasem 20.00 potem znów karmienie i albo zaśnie albo jest aktywny. W nocy gdy mija 4 h od karmienia próbuje przez sen karmić ale kończy się to wypiciem 40 ml
Około 4 rano budzi się sam zje i najczęściej 1.5 h nie śpi. Tak wygląda nasz dzień choć zdarza się że i tak maly przez krótsze drzemki bądź jak zje za mało budzi się wcześniej. Dodam tylko że w dzień i w nocy nie wybudza się z płaczem na jedzenie raczej jest to chwilę pomarudzenia krecenia glowka.
Mam pytanie czy wy wybudzacie na jedzenie w ciągu dnia maluchy? I jak u was w nocy? Ja probuje różnych metod wybudzenia po czym jak poczuje butelkę z mlekiem to szybko odpada. A potem placze i znów chce poczuć butelkę i usypia.
Często też jest tak ze jak juz odbije i przysnie na rękach to po odlozeniu znów kręci się i wierci.
Jak u was wygląda dzień i noc?
Będę wdzięczna za pomoc bo noce mam bardzo niespokojne i w dzień chciałabym moc coś przewidzieć zważywszy na fakt że mam starsze dziecko które za chwilę zaczyna szkole. Dodam że syn przybiera na wadze.
Edytor zaawansowany
  • mamaafg 14.08.18, 16:19
    Moja mala ma 8 tyg. Nie wybudzam ani w dzien ani w nocy. Nieraz spi jednym ciagiem 9 h w nocy, przybiera ladnie. Schematow dnia nie oczekiwalabym u tak malego dziecka aczkolwiek u nas od ok 5 tygodnia mala sama sie wyregulowala i zaczela przesypiac wieksza czesc nocy. Budzi sie tylko ok godz 3-4 na jedno karmienie. Wiem ze to sie moze zmienic, ale prawde mowiac licze ze rutyna zrobi swoje i bedzue juz tylko lepiej z tymi nocami wink mam tez starszego syna (3 lata) ktory budzi sie do dzisiaj. Jego niemowlectwo to byla "wolna amerykanka", zadne schematy nie wchodzily w gre, jadl i spal bardzo zle. Musialam wybudzac bo spadal z wagi. Teraz z corka widze ze najwazniejsze jest wyspane dzuecko. Jak jest zmeczona to tez je malo i przysypia. Dlatego radzilabym Ci nie wybudzac. Tylko moja ladnie je- w 4 tyg potrafila jesc 160-180 ml (mm, dokarmialam swoim mlekiem minimalnie do 7 tyg) wiec moze dlatego tak duzo spi. Syn natomjast jadl po troszku-40-50-70 ml, wiec czesto wybudzal sie z glodu, potem byl zmeczony i robilo sie takie bledne kolo. Corke staram sie karmic raz a porzadnie, jesli przysnie przy butli- zaczynam zmieniac pieluszke, to ja rozbudza i dojada potem mleczko. Jak jest za dlugo obudzona to tez staram sie uspic za wszelka cene bo zmeczone dziecko to marudne dziecko i rozwala sie caly dzien. W nocy nie zapalam swiatla przy karmieniu, karmie, przewijam na szybko i odkladam do kolyski. Nie raguje na krecenie sie w nocy (z synem tak robilam i to byl blad) lub podaje smoczka, jak zasnie to nie byla glodna, a jak kreci sie coraz bardziej i zaczyna marudzic to wtedy daje mleko. Synek chodzi spac o 18:30, potem zazwyczaj karmie i przebieram corke i ok 19- 20 spi na noc. Poki co jest dobrze i licze ze jej sie nie odwidzi. Powodzenia
    Ps. Stosuje tez bialy szum do spania i spowijam małą. Po doswiadczeniach ze zle spiacym synkiem teraz stosuje wszelkie sposoby na dobry sen wink
  • landora 16.08.18, 22:44
    Absolutnie bym się nie spodziewała schematu dnia u tak małego dziecka. U nas zaczęło się cokolwiek regulować dopiero po 3 miesiącu, ale też nie na długo, bo taki niemowlak szybko się zmienia. No i mi nie zależało na rytmie dnia ustalonym co do minuty; próbowałam, ale moim zdaniem nie da się normalnie żyć pilnując każdej drzemki i każdego karmienia, żeby wypadały codziennie dokładnie w tym samym czasie.
    Miesięczny maluch jadł, kiedy chciał i spał, kiedy chciał.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.