Dodaj do ulubionych

mm niemowlak za dużo je

30.08.18, 12:43
Witam. Mam na stanie 6 tyg niemowlaka. To moje pierwsze dziecko karmione mm i nie do końca się w tym odnajduje. Pozostałe dzieciaki karmiłam piersią na żądanie. Tutaj trzeba pilnować przerw i wielkości porcji. Niestety mój Mały ma w nosie normy przewidziane dla jego wieku i zwyczajnie je za dużo (niestety spędziłam dużo czasu w szpitalu i nie mogłam wszystkiego od początku dopilnować). W tej chwili je 8x120ml (bez jedzenia wytrzymuje max. 3h, również w nocy). Zjada generalnie dwie porcje za dużo na dobę co pewnie wynika z braku przerwy nocnej. No i w konsekwencji za dużo przybiera na wadze. Pomiędzy karmieniami podaję mu wodę - wypija dziennie około 120ml. Jak to naprostować? Na razie zaczęłam mu ograniczać delikatnie karmienie nocne i zmniejszyłam jedno karmienie do 90ml. Jak się przyzwyczai to ograniczę mocniej. Innych pomysłów nie mam. Mały po trzech godzinach strasznie płacze z głodu. Nie wiem jak z tego wybrnąć. Nie chce go przekarmiać, bo potem będzie tylko gorzej. Ktoś ma pomysł, doświadczenie w tej kwestii?
Edytor zaawansowany
  • lidek0 30.08.18, 15:22
    Pytaj lekarza, z tego co wiem to też karmisz jak dziecko jest głodne, ja tak karmiłam na żadanie, rozpiski z opakowania mm to tylko informacyjnie.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • mamaafg 30.08.18, 16:18
    A ktos Ci powiedzial ze je za duzo? Dziecko ma bole brzuszka? Czy skad Ci sie wzielo to przejedzenie? Info na opakowaniu to tylko zalecenie a kazde dzuecko jest inne. Rany boskie nie odchudzaj noworodka. Zwlaszcza ze jak piszesz placze z glodu. Moja w tym wieku potrafila zjesc i 180 co dwie h. Nie dawalam zadnej wody tylko mleko na zadanie. Zreszta kazdy pediatra odradzal mi wode nawet w upaly, niemowle ma pic mleko nie wode. A widocznie tyle potrzebowala. Teraz ma 11 tyg i przystopowala z jedzeniem, tzn ma dluzsze przerwy, nawet dziewieciogodzinne w nocy, a je nadal 180. Czyli to nie jest tak ze "bedzie tylko gorzej".
  • czarny_dol 30.08.18, 20:33
    Hej - dzięki za odzew. No właśnie pediatra mi powiedziała, że za dużo przybiera. Więc jest przekarmiany. Urodził się z masą 3230 a w 6 tyg waży już 5100. Sprawdzałam, że faktycznie przekracza normy przyboru masy na tydzień. Kazała "uważać" i tyle. No ale niby jak mam odmówić dziecku jedzenia jak wyje z głodu?
    Z tego co piszesz wynika, że niekoniecznie z każdym tygodniem będzie chciał jeść więcej. Bo się martwiłam, że będzie coraz gorzej. Ale może faktycznie jak zacznie więcej widzieć i rozglądać po świecie to jedzenie zejdzie trochę na dalszy plan.
  • mamaafg 30.08.18, 20:55
    Moja urodzila sie z waga 3 kg, w 6 tyg wazyla 4900. Wedlug mnie jesli dziecko nie ma problemow z brzuszkiem, nie wymiotuje, nie ulewa duzo to niech je na zdrowie. Ograniczalabym gdybym widziala, ze dziecko sie męczy takie najedzone. Moj pierwszy syn jadl bardzo kiepsko, spadal z wagi, rósł powoli, nie wiedzialam co to szybkie wyrastanie z ubranek, te noworodkowe nosil dlugo, strasznie sie martwilam o niego, wiec jak widze jak corka wypija 180 ml w 10 minut to naprawde sie bardzo ciesze. Rosnie szybko, ladnie przybiera, kolek nie ma, lekarze tez zadowoleni z jej wagi.
  • ela.dzi 31.08.18, 10:49
    Skąd masz maksymalne normy przybierania ? On wcale nie przybiera bardzo dużo, mój na kp nabierał więcej.
  • ashraf 31.08.18, 15:12
    Hmm, gdyby moje dzieci w tym wieku jadly tylko po 120 ml, to w ogole nie zawracalabym sobie glowy "przekarmianiem" wink) Mam 5 latka i 3,5 miesieczniaka, obaj to wielkie zarloki, przy czym starszy byl tlusty do pierwszych urodzin, potem wszystko wybiegal i dzis to chudy szczupak smile Mlodszy poszedl w slady brata i co 3 h wypija pelna butle, od porodu nie akceptowal tabelek z opakowan mm. Lekarka powiedziala, ze trzeba pilnowac przerw, tj. nie karmic dziecka co chwile, a tak to kierowac sie apeytytem dziecka (nie wciskac na sile). Dziecko samo wie ile potrzebuje zjesc. Wazne, zeby proporcjonalnie roslo (na dlugosc i wagowo), bylo zdrowe i nie mialo nadmiernych klopotow z brzuszkiem.
  • annalesniewska33 23.10.18, 15:18
    ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.