Dodaj do ulubionych

Niemowlę nie chce jeść.

30.08.18, 17:27
Witam. Mój syn skończył 7 miesięcy. Karmiony jest mm. Nie chce jeść żadnej zupki,zadnej kaszki.,tylko zje trochę banana i jabłka i wypije trochę soczku.co zrobić żeby zaczął jeść inne rzeczy?
Edytor zaawansowany
  • rulsanka 30.08.18, 21:54
    Może jest to dziecko, które potrzebuje dostawać kawałki jedzenia? Poczytaj o blw. Mój młodszy syn pluł wszystkimi papkami. Dopiero gdy dałam mu cienko pokrojone paseczki królika, zjadł je ze smakiem. Jako kolejna rzecz próbowana była ryba. Również cienkie paski. Na początek dobre są też warzywa ugotowane na parze: brokuł, kalafior, fasolka szparagowa, ziemniaki. W kawałkach oczywiście. Powinny być miękkie.
    Dziecko musi siedzieć prosto, nie może to być pozycja półleżąca. Pod żadnym pozorem nie można dawać jedzenia w foteliku samochodowym, bujaczku itp. Może siedzieć na twoich kolanach.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • itka1994 31.08.18, 15:21
    A czy nie jest za mały jeszcze żeby dostawać do rączki? Bo ma dopiero 2 ząbki na dole i górne dopiero się wyzynaja. A chrupek kujurydzianych też nie chce.
  • rulsanka 31.08.18, 22:23
    Ilość zębów nie ma znaczenia. Ważne, żeby jedzenie było miękkie i pokrojone w taki sposób, by łatwo się dawało brać do rączki. Na początek nie dawaj marchewki gotowanej (jest śliska), banana (tak samo), jabłka.
    Jeżeli dziecko nie wkłada jedzenia do ust, to być może rzeczywiście nie jest gotowe. 6 miesięcy to odgórnie ustalony początek rozszerzania diety, ale wiele dzieci zaczyna jeść coś poza mlekiem w wieku 8 miesięcy lub nawet później.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • itka1994 01.09.18, 06:07
    On właśnie chcę jeść bo do wszystkiego otwiera buzię ale jak już mu dam to zje ze dwie łyżeczki i pluje i się krzywi przy wszystkim prócz banana i jabłka.
  • rulsanka 01.09.18, 11:56
    Jeżeli to są 2 łyżeczki to pewnie tyle potrzebuje. Nie rezygnuj z tego. Warzywa i mięso/jajko/ryba, to tak naprawdę najważniejsze elementy w rozszerzaniu diety.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • itka1994 01.09.18, 20:00
    Bo ja nie gotuję sama zupek tylko daje mu sloiczki bo są tam dobrane składniki tak jak trzeba a ja boję się że dam coś za dużo albo źle coś zrobię . I zawsze tylko zje 2 lub 3 łyżeczki. To mówisz że mam dawać dalej codziennie? Może się przyzwyczai wkoncu.
  • anku1982 01.09.18, 21:35
    A próbowałaś to co jest w słoiku? U nas starszy syn lubił słoiki, ale dość szybko zaczął jeść nasze obiady...młodszy nie jadł kaszek instant, nie lubił obiadów w słoiku, jadł tylko niektóre owoce, dlugo nie tolerował kawałków, myślę że nawet do roku, trochę odpuszczałam trochę proponowałam, słoiki przestałam kupować.
  • itka1994 02.09.18, 14:48
    Powiem Ci ze mi nie smakują te słoiki a inne mamy się tym zajadaja jak czytałam. A czy wasze dzieci też tak miały że jak spróbowały czegoś nowego to miały plamki wokół ust? Bo mój tak ma ale za parę minut znikaja i nie wiem czy to normalne.
  • anku1982 02.09.18, 22:17
    To może być objaw alergii kontaktowej. Mam koleżankę, której syn mógł jeść jabłko i marchew ale jeśli dotknęły te pokarmy skóry pojawiały się zmiany...nie wiem niestety czy znikały od razu, czy po kilku godzinach.
  • melancho_lia 03.09.18, 06:35
    Zdarzały się plamki. Schodziły po jakimś czasie. Nic z tym nie robiłam. Mój najmłodszy jadł to co my, czasem poskubal, czasem zjadł tyle co my sobie nakładamy.
  • same-old_mona 04.09.18, 09:35
    To może spróbuj ugotować. Mój starszak pluł słoiczkami na odległość i też się martwiłam że jeść nie chce. Próbowałam chyba wszystkich dostępnych firm with polsce I niemczech I nic mu nie smakowało. W końcu ugotowałam mu dynię z królikiem i wszamał wszystko :p sprawdź, może i u ciebie zadziała.
  • itka1994 05.09.18, 11:42
    Spróbuje ugotować. A czy mam blendowac na papkę czy rozgniesc widelcem jak banana?
  • same-old_mona 05.09.18, 11:58
    Ja swojej córce ( też 7 m-cy) robię różnie, ale nigdy całkiem gładko. Czasem część blenduję część gniotę, czasem warzywa blenduję a mięso siekam nożem. A czasem daję w całości i też sobie radzi wink ( poczytaj o BLW)
  • kasiap0585 05.09.18, 12:19
    Przede wszystkim wyluzuj wink To nie jest tak, że tylko słoiczki są najlepsze i wszystko w nich jest odpowiednio dobrane tak jak trzeba. To tylko marketing, reklamy tak wmawiają młodym mamom. Nie twierdze też, że słoiczek to zło, jest wygodną alternatywą do domowego jedzenia, ale szczerze nienawidzę smaku tych dań. Kupiłam kilka razy i ani starsza córka ani młodsza jeść nie chciały, a ja nawet nie byłam w stanie dokończyć po nich i wszystko szlo do kosza. Starsza to w ogole papkami plula, tylko blw dzialalo, zaczęła jeść ok 8 mies (też na mm byla). Młodsza lubiła i miksowane i w kawalkach. Co do gotowania to chodzi tylko o pewne grupy produktow. Ja gotowałam zupy wg kolorów smile Czerwona (pieczona papryka, marchewka, słodki ziemniak), Zielona (groszek, por, brokół, pietruszka), Biała (kalafior, seler, pasternak). Do każdej kawałek mięsa (indyk, pierś z kurczaka) i dawałam na zmianę. Gotowałam więcej i mroziłam w słoiczkach. Do tego cos z naszego obiadu i git smile Odwagi! smile
  • same-old_mona 05.09.18, 13:43
    Te obiadkowe są faktycznie paskudne, już sam zapach odrzuca. .. Owocowe są nawet smaczne, ale tak samo smaczny jest mus owocowy zrobiony w domu. I nie ma co popadać w paranoję, te słoiczkowe owoce i warzywa nie rosną na księżycu żeby miały być tak zupełnie wolne od wszystkiego i tak wiele lepsze od zwykłych.
  • sandrasj 09.09.18, 12:15
    Błędem było zaczęcie od owoców ale tego się już nie cofnie. Zaczyna się od warzyw bo jak dziecko zje słodkie to potem inne smaki sa be.
    Musisz próbować, i spróbuj BLW
  • itka1994 12.09.18, 18:32
    Mogę prosić jakiś kontakt do pani? Mam parę pytań
  • itka1994 12.09.18, 19:26
    Chodzi mi o kontakt do pani kasiap0585
  • lidek0 09.09.18, 17:53
    Odstaw soki, świeże owoce i warzywa wystarczą, soki są zbędne

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • anku1982 09.09.18, 23:03
    Zgadzam się na soki przyjdzie jeszcze czas, z innych napojow niż mleko, warto wybrać wodę.
  • itka1994 11.09.18, 22:02
    Daje soki rozcienczane z wodą bo samej wody od początku nie chciał pić i nią plul jak tylko wyczuł że to woda.
  • anku1982 11.09.18, 23:06
    A gdyby tak rozcieńczać coraz bardziej...??? Wtedy ilość kalorii dostarczana w piciu jest mniejsza, dziecko powinno mieć apetyt na inne rzeczy...
  • itka1994 18.09.18, 09:14
    A jeszcze zauważyłam że jak daje mu coś do jedzenia ziemniaka czy marchew to robi tak jakby miał zwymiotowac nawet jak ma pusta buzię już to ma odruch wymiotny.
  • anku1982 18.09.18, 14:06
    Ale pakuje sam do buzi czy nie?
  • itka1994 18.09.18, 20:20
    Ja mu daje z łyżeczki i chętnie bierze a jak już zacznie gryźć po swojemu to zaraz ma odruch wymiotny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.