Dodaj do ulubionych

Usypianie dziecka

11.09.18, 09:17
Witam. Mam dziecko w wieku 9 miesięcy. Jego usypianie to tragedia, ma 3 drzemki w dzień, śpi od 40.min do 2 godz. Czasem zaśnie przy cycu, czasem przy cycu płacze chociaż chce spać i rzuca się po łóżku i krzyczy. Czasem zaśnie w wózku na spacerze, czasem już prawie śpi i Zaczyna płakać i muszę ja wyciągnąć. Czasem zaśnie w huśtawce, a czasem płacze od razu po włożeniu jej tam. Nigdy nie wiem w jaki sposób usnie moje dziecko. I tak mamy czasem maratony zasypiania, które kończą się 4 lub 5 podejściem. Na rękach już nie dam rady jej nosić, zdarzało się że usnela w nosidle ale to przy okazji spacerów.
Edytor zaawansowany
  • kafana 11.09.18, 22:10
    Może spróbuj wprowadzić jakiś rytuał. Np usypiaj ja tylko bujając w wózku. Daj jakaś pieluszkę, kocyk, maskotkę ( coś co będzie później kojarzyła ze spaniem) smoczek ( jeśli używacie) i tak próbuj. Jeśli się nie uda- trudno- próbuj znowu.
    No i ja np dałam sobie spokoj z usypianiem na sile. Jak nie zaśnie po kilkunastu minutach odpuszczam i pozwalam się bawić, próbuje znów za jakiś czas. Wtedy mniej to frustruje.
  • rulsanka 12.09.18, 19:57
    9 miesięcy to duży skok rozwojowy. Pamiętam, jak zarówno z jednym i drugim synem w tym wieku wychodziłam wieczorami na spacer w nosidle, bo za nic nie chcieli zasnąć. Za chwilę powinno być lepiej, na kilka miesięcy. Potem znowu może być gorzej.
    Jeżeli problem jest ze spaniem w dzień, to może być kwestia zmiany rytmu drzemek. Raczej powinna spać 2 razy, a nie 3. A na wieczorny sen kłaść wcześniej. Mniej zmęczone dziecko łatwiej zasypia.
    Jeżeli masz nosidło, to czasem przydaje się pójść na spacer, a gdy dziecko zasypia pierwszym, mocnym snem, odłożyć je do łóżeczka. Warto przed spacerem nakarmić i przebrać w piżamkę. To w sytuacjach awaryjnych. Moi zasypiali wieczorem przy cycku aż do samoodstawienia.

--
    Pomoc dla Zuzi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.