Dodaj do ulubionych

Mleka modyfikowane w nocy! Czy je za dużo?

12.09.18, 08:07
Witam! Mój synek 21 skończy 3 miesiące i od jakiegoś miesiąca jest na mm. Zawsze ostatnie mleko dostaje 19/20 i zasypia. Spał do 1 później budził się już nad ranem. Teraz natomiast budzi się co 3 godziny również w nocy. Czy to nie za często?
Edytor zaawansowany
  • sfornarina 12.09.18, 08:13
    Ma skok rozwojowy i potrzebuje więcej jeść. Karm, kiedy potrzebuje, to powinno wkrótce minąć.

Pilnuj przyrostów wagi i póki młody trzyma się swojego centyla, nie ma powodów do zmartwień wink

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • aleksandrad8 12.09.18, 08:47
    A czy podawać mu wodę w ciągu dnia?
  • sfornarina 12.09.18, 08:51
    Nie, mleko wystarczy.

Skok rozwojowy trwa około 3-7 dni i ten w okolicach trzeciego miesiąca jest dość intensywny.
    Myślę, że wkrótce wszystko się unormuje. To normalne. Każde niemowlę, czy to karmione piersią, czy butelką tak ma wink

Jeśli dziecko zacznie Ci dramatycznie przyrastać na wadze, wtedy możesz zacząć myśleć nad ograniczeniem mleka - najlepiej sprawdź u pediatry. Ale tydzień czy dwa większego apetytu to żaden problem smile

--
  • aleksandrad8 12.09.18, 08:55
    Dopiero drugi dzień zaczął się budzić w nocy. Zdziwiło mnie bo nocki pięknie przesypiał z jednym karmieniem. A teraz jak w zegarku 3 godziny i płacz. sad
  • sfornarina 12.09.18, 09:23
    Poczekaj na regresję snu w okolicach czwartego miesiąca big_grin Dopiero będzie się budził, i to niekoniecznie na karmienie ;P

U dzieci do mniej więcej siódmego miesiąca życia spanie i karmienie jest dość mocno nieuregulowane. W jednym tygodniu czy miesiacu przesypiają po 12 godzin bez pobudek, a potem im się zmienia i nagle masz pobudki co 2-3 godziny, albo gorzej, co 45 minut noc w noc i chodzisz jak zombie niewyspana smile

Dobra wiadomość jest taka, że to wszystko mija.
    Jak dobrze popracujesz nad rytuałami, nauczysz dziecko samodzielnego usypiania i będziesz dość mocno trzymała się rutyny i stałych godzin chodzenia spać, za kilka miesięcy będziesz miała dziecko śpiące noc w noc po 12 godzin (wątki o śnie z babybump są niezastąpione, to kopalnia wiedzy.)

Ale póki masz trzymiesięcznego malucha, pozwól mu jeść i spać tyle ile potrzebuje smile

--
  • aleksandrad8 12.09.18, 09:33
    Oczywiście zdaję sobie sprawę że 3 miesięczne dziecko nie będzie spało całą noc i wstawało o 10 tongue_out po prostu martwiłam się o jego brzuszek czy to Ne za dużo smile ale godziny karmienia w trakcie dnia ma takie same, kąpiel również smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.