Dodaj do ulubionych

4 miesięczne dziecko a sen! Jak było u was?

17.10.18, 08:30
Hej!
Mój synek za tydzień zaczyna 5 miesiąc, ostatnie mleczko je po 19, zazwyczaj max po 20 już śpi. Ostatnie dni przesypia cała noc i budzi się 6-7. A jeszcze niedawno budził się co 3 godziny. To normalne, że taki szkrab już przesypia cała noc? smile
Dzięki i pozdrawiam!
Edytor zaawansowany
  • ashraf 20.10.18, 10:58
    Moze niespecjalnie czeste, ale normalne. Przerabiam juz drugi taki egzemplarz, synek przesypia noce od drugiego miesiaca zycia. Zapewne ma to tez zwiazek z karmieniem (mm).
  • ela.dzi 20.10.18, 23:23
    Zdarza się, mój przesypiał noce mając 2 miesiące. Korzystaj, bo czas promocji może być ograniczony wink
  • melancho_lia 22.10.18, 07:05
    Zdarza się. Najstarszy zrobił nam taka promocje i spał cała noc od 3 mca. Jak skończył pół roku promocja się skończyła i był milion pobudek w nocy. Jak zakończyłam kp jak miał 13 mcy to znowu noce zaczął przesypiać.
    Średnia zaczęła noce przesypiać ok. 2 urodzin, a najmłodszy dopiero teraz ma pojedyncze przespane noce (2 lata 10 mcy).
  • m.exe 27.10.18, 09:52
    Zazdroszczę, moja 4 msc budzi sie milion razy, i tylko przystawienie do piersi pomaga, niestety tylko na chwile, bo po odłożeniu (śpi w kokonie na łóżku moim i męża) zaczyna się wiercić i drapać, po czym jak ją od razu nie wezmę to rozkręca sie do płaczu, i takie zamknięte koło... Rano nie wiem jak sie nazywam... ile takich nocy jeszcze wytrzymam? tego też nie wiem
  • indjanek 27.10.18, 14:31
    U nas też tak było. A jak w dzień? Ile ma drzemkę, może jest przemęczona? A może ząbkuje?

Mój syn długo budził się w nocy na pierś. Przeważnie co 2-3h, czasem rzadziej, zdarzały się okresy, że to chwilę. Spałam z nim i jakoś się przyzwyczaiłam do karmienia przez sen..

Obecnie ma 3 lata i śpi całą noc smile myślałam, że to nigdy nie nastąpi wink od kilku miesięcy budził się tylko nad ranem, a teraz wcale smile
  • aleksandrad8 28.10.18, 11:19
    W dzień ma 3 drzemki, najdłuższa rano po południu już śpi max godzinkę.
    Mam jeszcze pytanie odnosnie mlecznej kaszy manny z Bobovita. Czy któraś z was ja podawała?
  • ela.dzi 28.10.18, 12:42
    Rozszerzanie diety rozpoczynamy po 6 miesiącu i nie od zapychaczy typu kaszki.
  • aleksandrad8 28.10.18, 15:27
    Mały już dostawał marchewkę, jablko, jabłko z dynią. Pediatra powiedział żeby po 4 miesiącu mu dać do spróbowania. Kupiłam mleczna kaszkę mannę z bobovity, tylko nie wiem jak mu ją podać, czy w butelce z mlekiem czy sama ? Może któraś z was dawała?
  • eowen 28.10.18, 18:16
    Przestać bezmyślnie słychać niedouczonego lekarza. Od kilku lat wszystkie największe polskie instytucje zgodnie z WHO mówią o rozszerzaniu diety po 6 miesiącu życia.

Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci - ncez.pl/dzieci-i-mlodziez/dzieci-0-3/rozszerzanie-diety-niemowlat
  • aleksandrad8 28.10.18, 18:39
    Hmm wiesz ja nie wiem czy on jest niedouczony czy nie. Powiedział że mogę mu podać więc podałam i malemu smakowało wiec czemu nie?
  • eowen 30.10.18, 13:11
    Jakby Ci powiedział, że w przypadku gorączki masz wsadzić dziecko do pieca, to by to robiła?
    Wiem, ponury żart, ale przecież to dawne, lekarskie metody.
    To, że ktoś jest lekarze nie znaczy, że jest nieomylny i w dodatku zna się świetnie na wszystkim. Większość przeoczyła zmiany czy wyniki najnowszych badań na przestrzeni ostatnich lat m.in. o rozszerzaniu diety czy karmienia piersią.

Ty jesteś mamą i to Ty jesteś za dziecko w 100% odpowiedzialna, radzę już teraz zmniejszyć zaufanie do wszystkiego, co powie lekarz i się po prostu dokształcić w jakimś temacie. Wielu z nich czegoś nie wie, źle oceni albo czegoś nie powie, bo uzna to za oczywistość.

Takl przykład z ostatnich miesięcy - moje dziecko leczy się laryngologicznie od roku, czasami w tym samym czasie była badana przez pediatrę oraz laryngologa. Pediatrzy widzieli zapalenie gardła, krtani i innych rzeczy, laryngolodzy nie - bo mieli większą wiedzę z danego tematu, i stawało zawsze na ich diagnozie.

Moja koleżanka też długo nie mogła sobie wybaczyć, że sadzała synka i prowadziła za rączki, gdy tylko skończył 4 miesiące. Miała około 40 lat, otaczały ją same koleżanki w podobnym wieku, mama, bacie etc. Każda z nich dawała swoje złote rady, jak się powinno dzieckiem zajmować. Efekt? Duże problemy z kręgosłupem i mięśniami, młody długo się rehabilitował, lekarze bez ogródek mówili, że to efekt jej sadzania.
  • eowen 30.10.18, 13:13
    Żeby nie było - nie zachęcam do ignorowania lekarzy, tylko zachowania zdrowego dystansu i własnego poszerzania wiedzy.
  • indjanek 28.10.18, 21:21
    Podawanie kaszki butlą to szybka droga do otyłości. Kasza to nie napój żeby go pić, dziecko nie kontroluje głodu tylko zapycha się szybko, zanim sygnał ze jest najedzone dotrze do mózgu.

Po drugie ta kaszka ma w składzie cukier. To nie jest produkt zdrowy dla dziecka, tym bardziej tak małego.

Poczytaj sobie zalecenia odnośnie rozszerzania diety.
  • aleksandrad8 28.10.18, 21:43
    Zadałam pytanie, czy któraś z mam podawała swojemu dziecku kaszkę mleczna z bobovity. Jeśli tak to czy dodawała do mleka czy po prostu z łyżeczki sama kaszkę. I tyle smile dziękuję
  • indjanek 29.10.18, 10:45
    A my odpowiamy - że nie podajemy dzieciom śmieci.
  • aga.aga22 30.10.18, 12:35
    Może wez do serca dobre rady. Reklama dzwignia handlu, w takich kaszkach naprawde jest za duzo cukru. Ty jestes odpowiedzialna za zywienie swojego dziecka I warto podejsc do tego.powaznie I sie doksztalcic.
  • kyrelime 09.11.18, 20:49
    Jeśli już kaszka to polecam takie bez cukru, chociażby hipp ma w ofercie (takie zupełnie bez niczego, możesz zrobić ją na mleku modyfikowanym i dodać np.owoce. Ja karmiąc piersią robiłam na wodzie i podawałam z owocami na kolacje lub śniadanie, ale zdecydowanie starszemu dziecku). I z łyżeczki.

Co do przesypiania- normalne i niestety przemijalne,w każdym razie u moich dzieci były naprzemiennie etapy przesypiania nocy i pobudek nawet co godzinę😊
  • amiralka 09.11.18, 20:14
    Moj tak przesypial i jak tylko zaczal raczkowac w 6 m-cu to przestałwink Chyba wszystko jest normalne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.