Dodaj do ulubionych

8 miesięczne dziecko nie przesypia nocy

31.10.18, 01:59
Witam,
Moja córka nie była nigdy spiochem ale im była starsza tym nocne spanie lepiej jej wychodziło. Zdarzało się już że przesypisla nawet 7h ciągiem w nocy. W pewnym momencie zaczęły budzić ja gazy koło 4-5 rano pediatra kazał podawać koper ale z racji że mała była na piersi nie chciała pić więc kazał abym ja piła. Dużej poprawy nie było ale jakoś dało się przeżyć. Problem pojawił się około 6 miesiąca mała przeniosła się na pobudki o 24.30-1.30 do dzisiaj nie wiem dlaczego. Zwykle budzi się z płaczem w pozycji na brzuchu, bardzo rzadko udaje się ja uspokoić bez cyca. Pediatra stwierdził że to głód ja budzi ale bez względu czy dostanie butlę czy nie oraz czy zaśnie o 21 czy o 24 to i tak budzi się w tym przedziale godzin. Podejrzewałam żeby się czy zeby mogą iść 2 miesiące i nadal żadnego nie widać? Pobudki łącze z rozszerzeniem diety ale nie potrafię znaleźć przyczyny może ktoś ma jakiś pomysł?
Edytor zaawansowany
  • eowen 31.10.18, 07:52
    Powiem coś mało pomocnego - dzieci już tak mają. Czasem śpią, czasem się budzą, radziłabym porzucić nadzieję o jakiś permanentnych sytuacjach. Mózg się rozwija, dochodzą nowe umiejętności, kiepskie sny, skok rozwojowy, potrzeba bliskości, głód czy pragnienie etc etc. Można wyliczać. W większości przypadków nic na to nie poradzisz, możesz jedynie wspierać dziecko w tym okresie i liczyć, że będzie lepiej.
  • kyrelime 31.10.18, 19:53
    Zgadzam się w całości. Ja takie budzące się często dziecko biorę do swojego łóżka- śpi dużo lepiej i to nie chodzi nawet o pierś, wygląda na to, że co jakiś czas ma okresy większego niepokoju i potrzeby bliskości.
  • jusyna23 03.11.18, 01:06
    Jak już się obudzi o tej 1 to już zostawiam ją ze mną w łóżku bo chyba bym zwariowała ze zmęczenia i mąż co prawda w innym pokoju bo w łóżku już nie ma miejsca ale przynajmniej troche mamy szanse pospać
  • kyrelime 03.11.18, 11:36
    No jasne. To wszystko przejsciowe. Ważne, żebyście czuli się dobrze rano. U nas obecnie 7-miesieczniak zabkuje- spi miedzy nami i uwielbia chyba ta ciasnotę, bo przytula się w nocy na zmianę do mnie i męża.
  • indjanek 31.10.18, 09:39
    U nas to był najgorszy okres, początki mobilności i częste pobudki. Generalnie do ok 2 lat budził sie w najlepszym wypadku co 3h, najadał się i spał dalej. Teraz ma 3 lata i wreszcie śpi całą noc, od pół roku pobudka była już tylko jednaz nad ranem.
  • ela.dzi 31.10.18, 11:10
    Nie powiem nic odkrywczego, nie doszukuj się przyczyn pobudek. Spanie dzieci to temat rzeka. A zęby mogą iść miesiącami i dopiero jak się wyrżną, to jest spokój.
  • martishia7 31.10.18, 21:48
    Jak dziecko zaczyna raczkować to często zaczyna gorzej spać. U nas się to sprawdziło. Nie powiem, było ciężko. Minęło.
  • jusyna23 03.11.18, 01:03
    Szczerze miałam nadzieję że jednak coś mogą poradzić i pomóc lepiej spać ale z drugiej strony uspokoiło mnie to bo czytając różne "mądre " poradniki internetowe dla młodych rodziców znalazłam wzmiankę że jeśli dziecko w tym wieku nie przesypia nocy to coś jest nie tak.
  • melancho_lia 03.11.18, 11:35
    Żadne z mojej trójki nie przesypialo nocy w wieku 8 mcy. Zwykle budzili się co chwilę. Najstarszy zaczął spać w nocy w wieku 13mcy, średnia 20 mcy (w tym wieku odstawiłam od piersi). Najmłodszemu nawet odstawienie nie pomogło i dopiero teraz coraz częściej przesypia cała noc (ma 2 lata 10 mcy).
  • amiralka 09.11.18, 20:16
    Moj synek na dobre zaczal spac w nocy na 3 lata! I tez nic nie bylo nie takwink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.