Dodaj do ulubionych

Wzmożone napięcie miesniowe-razem raźniej

05.11.18, 11:08
Witam jestem mamą 5,5miesiecznego bobasa 🙂 od miesiąca chodzimy na rehabilitacje 3razy w tygodniu bo młody ma WNM i asymetrie. Jak narazie nie widze dużej poprawy dalej jest tak okropnie sztywny, zwłaszcza nóżki. Z plusów to zaczął obracać się na brzuszek, ale tylko w jedną strone i próbuje siadać tzn,dzwiga główkę jak leży 🙂 czy są tu jakies mamusie których dzieci też mają WNM?
Edytor zaawansowany
  • niewyspana_mama 08.11.18, 11:25
    My nie mieliśmy tego problemu ale niestety syf zawarty w szczepionkach bardzo wpływa na układ nerwowy stąd też tyle dzieci ma wzmianki
  • niewyspana_mama 08.11.18, 11:26
    Wzmożone napiecie mięśniowe miało być. Są na forum już o tym tematy, poszukaj. Powodzenia smile
  • juuuu7 08.11.18, 19:23
    Tak. Wszystko przez szczepionki...
  • wronka11 10.11.18, 21:34
    Nie powiedziałabym że to przez szczepienia 😄 w temat szczepień nie wchodze,niech każdy robi jak uważa. Poczekam może odezwą się jakieś mamy których dzieci mają taki problem.
  • juuuu7 10.11.18, 21:43
    Moj komentarz to byla ironia...
  • wronka11 11.11.18, 21:01
    juuuu7 -Oczywiście nie chodziło mi o twoja wypowiedz 😛
  • wronka11 21.11.18, 21:14
    Halo..czy są tu jakies mamusie z takim problemem jak u nas?
  • mapsaicyna 22.11.18, 21:23
    Tak, mam 3,5 miesięcznego syna - ma stwierdzone WNM. Od kilku tygodni przychodzi do nas fizjo, rehablitujemy się metodą Bobath. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy rehabilitację na NFZ (czekaliśmy 1,5 miesiąca) smile
  • wronka11 25.11.18, 20:20
    mapsaicyna i jak Wam idzie?czy widać już jakaś poprawe? Mój synek nie chce w ogóle ze mną ćwiczyć w domu i boję się jak on bedzie sie dalej rozwijać 😕
  • juuuu7 25.11.18, 21:11
    Jaka metoda cwiczycie? Moze warto rozwazyc zmiane metody/fizjo, jesli nie ma efektow.
    Co mowi neurolog?
    Cwiczenie w domu z dzieckiem nie jest latwe...
  • wronka11 27.11.18, 21:09
    Juuuu7 ćwiczymy metodą bobath-fizjoterapeuta widzi różnice, ja jakoś tak średnio.
    Oj tak cwiczenia w domu są ciężkie jak był syn mniejszy to dużo lepiej się z nim pracowało teraz im starszy tym bardziej ruchliwy jest.
  • juuuu7 30.11.18, 21:06
    Jesli fizjo widzi postepy, to na pewno sa. Zdaje sobie sprawe ze doswiadczony fizjo potrafi zmusic dziecko do cwiczen zdecydowanie lepiej niz rodzic.
  • mapsaicyna 02.12.18, 21:39
    Były postępy, ale teraz znowu jest gorzej. Jak miał 2,5 miesiąca zaczął się przewracać sam na brzuch i spędza tak sporo czasu, co jest prawidłowe, ale przez to znowu pogorszyło się WNM. Fizjo powiedziała, ze to normalne i pogorszenie może występować niestety przy każdej nowej umiejętności ruchowej. Dlatego rehabilitujemy się z fizjo dwa razy w tygodniu, ja sama ćwiczę z nim 2-3 razy dziennie po kilka minut na przewijaku.
  • 8ula 28.11.18, 15:55
    Synek miał wnm, był pod kontrola fizjoterapeuty , pokazała nam co mamy robić i z wizyty na wizytę było lepiej , obecnie ma prawie rok i już nie ćwiczymy , nadal widzę ze ma zaciśnięta piąstkę jak np trzymam go na rękach , on jest z tych leniwych , na brzuch zaczął przekręcać się w wieku 9,5 mies , na plecy ciut wcześniej , na tym kończą się jego osiągnięcia , jak go posadzę to siedzi , jak postawie to stoi , przestałam już panikować , jak zacznie chodzić to pojadę na kontrole żeby sprawdzić czy nadal napiety , u nas było to wynikiem bardzo ciężkiego porodu
  • wronka11 30.11.18, 20:38
    8ula a chciał ćwiczyć w domu?bo u nas jest problem chodzimy 3razy w tygodniu do fizjoterapeuty,w domu niestety ciężko z nim coś zrobić zacznie sie preżyć i jest koniec.
    Pamiętasz może jakie cwiczenia wykonywaliscie w domu?i jak czesto w ciagu dnis cwiczylas z synkiem?
  • juuuu7 30.11.18, 21:05
    Ma rok, nie potrafi sam usiasc ani wstac i juz nie cwiczycie ? Dlaczego ?
    Mieliscie usg glowki? Co neurolog mowi na temat jego rozwoju?
  • idzia2 08.12.18, 13:09
    U mnie neurolog niby ok, ale mamy byc. I tak od poczatku. Może za rączki i na boki do góry najpierw powoli nie wiem moja mlodsza. Rozciaganie na kolanach wiedzidelko itd. zawitkowski.pl pezent ns swieta bo to glownie sklep na tej drugiej stronie wiecej moze nie pamietam kapiel np byla na youtube czy mamotatocotynato.pl? Bo u mnie np pomaga pociągac glowke do gory, lub za biodra czy nogi do dolu. Masaz? Kapiel? Jesli nie codzien? zabawki? To może go trochę z relaksuje zwisa na kolanach? Wyciąganie palcow? Uczę sie. Pozdrawiam. Daj znać ja idzie. Bawić się buzia nóżkami Was niech dotyka rąk nog? Glowki?
  • idzia2 08.12.18, 13:10
    Uszu?
  • idzia2 08.12.18, 13:11
    Oczu? Noska? Ramion?
  • idzia2 08.12.18, 13:12
    Spacer? Zabawki może trochę wczesniej tez?
  • wronka11 14.12.18, 20:39
    Idzia2 -nie bardzo rozumiem twoja wypowiedz.
    U nas jak narazie asymetria odpusciła,natomiast dalej walczymy z napięciem. Na dzień dzisiejszy to mały obraca sie na brzuszek,kręci się na brzuchu wokół własnej osi,i dziś zaczął sie czałgać. Na cwiczeniach z fizjo uczymy młodego raczkowania. Ogólnie powoli do przodu, ale jeszcze dluga droga przed nami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.