Dodaj do ulubionych

Kaszel u 8msc dziecka

29.11.18, 22:28
Witam, moja coreczka wczoraj w nocy zaczela kaszlec 2-3 kaszlniecia takim strasznie suchym kaszlem. Spala dalej, ja juz czuwalam bo po epizodach krtani u starszej corki strasznie sie balam. Do rana byl spokoj. Pozniej po pobudce znow,dwa kalszniecia. Bylam po poludniu u pediatry. Osluchowo ok, gardlo ok, dziecko pogodne, wesole, je, gardlo czyste. Lekarz mowi, ze nie ma zadnych objawow, a kaszel moze od sliny (zabkuje) badz refluks. Dodam, ze kaszel jak lezy, czasami kalsznela podcAszas zabawy, ale to po inhalacji z soli. Teraz spi i znowu dwa bardzo brzydkie kalszniecia. Kurcze, przesadzam?
Edytor zaawansowany
  • mamaafg 30.11.18, 05:31
    Przesadzasz.tzn dla mnie tez tego rodzaju kaszel to sygnal alarmowy, ale po 2 kaszlnieciach choroba nie zdążyła sie nawet rozwinac. Nie jestem tez zwolennikiem biegania do lekarza, bez wyraznych powodow, bo wizyta w przychodni czesto tylko pogarsza sytuacje, z tymi wszystkimi chorymi dziecmi dookola. Moj starszak nigdy nie mial problemow z drogami oddechowymi, natomiast polroczna corka juz dwa razy byla w szpitalu z tego powodu, a oatatnia infekcja miala dosc dramatyczny przebieg, wiec naprawde rozumiem Twoj strach, ale póki dziecko radosne i funkcjonuje normalnie po prostu obserwuj i nawilzaj. Oby nic powazniejszego sie z tego nie rozwinelo. Pozdrawiam
  • eowen 30.11.18, 09:34
    Jeżeli poszłaś do pediatry po 5 (policzyłaś) kaszlnięciach, to przesadzasz.
    Jeśli pediatra uznał, że jest w porządku, a córka kaszlnęła znów kilka razy, a Ty się zamartwiasz, to przesadzasz i to bardzo.
  • fuzetea 30.11.18, 22:49
    Moze powietrze w domu jest za suche?
  • eukaliptusy 03.12.18, 22:06
    Jesli da się policzyć pojedyncze kaszlnięcia to nawet na miano kaszlu to nie zasługuje.
  • lidek0 07.12.18, 07:27
    Jak można ciągać dziecko do lekarza gdzie są inne chore dzieci, kiedy Twojemu nic nie jest? Chcesz, żeby faktycznie się rozchorowało? Ty nigdy jak jesteś zdrowa nie zakaszlesz?

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.