Dodaj do ulubionych

Waga 2 miesięcznego dziecka

20.12.18, 11:37
Witam, 12.10.18 urodziłam córeczkę. Masa urodzeniowa 3830 g, spadkowa 3500g. 3.12.18 na szczepieniu mała ważyła 6300, a 18.12.18 już 7100g więc przez 15 dni przytyła 800 g. Po pierwszym miesiącu zrezygnowałam z karmienia na żądanie i przeszłam na jedzenie minimum co dwie godziny, czasami zdarza się co 1,5 -3 godziny. W nocy max przerwa to 4 godziny. I zastanawiam się czy 2 miesięczne niemowlę powinno aż tyle ważyć ? Pierwszy syn ważył 7200 ale jak miał 4 miesiące.... Karmię wyłącznie piersią. Mała dość sporo ulewa i pediatra mówi, że to z przejedzenia więc mam ją karmić częściej ale krócej i na razie działa.

Mam również pytanie do mam kp jak wyglądają u was nocki? Czy przy każdej pobudce maluszek dostaje cycka? Jak radzicie sobie by mu tego cyca nie dawać?smile Mała niestety śpi z nami, pierwszy sen jest czasami w łóżeczku,a później po prostu ze zmęczenia zasypiam lub jak ją odłożę to 30 minut i koniec snu...

Za wszystkie porady dziękujęwink
Edytor zaawansowany
  • juuuu7 20.12.18, 12:46
    To normalne, ze poczatkowo te przyrosty moga byc bardzo duzo. Ja bym nie ograniczala kp, jesli dziecko glodne to bedzie niespokojne, marudne...karm nadal na zadanie a nie z zegarkiem w reku.
    moj mlodszy synek urodzil sie z waga 3130g i przez pierwsze tygodnie przybieral po 300g tygodniowo. Nie wisial na piersi, najadal sie w 3 minuty regularnie co 2-3 godziny. Teraz ma 13mcy i wazy 10kg wiec grubasem nie jest ( nigdy tez nie byl ).
    Przy kazdej pobudce jest kp. Piers to nie tylko jedzenie ale tez uspokajacz.
  • indjanek 20.12.18, 21:55
    Podobno piersią nie da się przekarmić. Ulewanie jest naturalnym sposobem pozbywania się nadmiaru. Jeśli bardzo Wam przeszkadza i te krótsze a częste karmienia pomagają to ok.
    Przy takich przyrostach moim zdaniem możesz lekko kombinować - czyli nie podawać piersi na każde kwęknięcie. Może uda się uśpić nosząc , albo w wózku. Może w nocy część pobudek przejmie tata? Jak nie będzie za dużych protestów małej oczywiście. To wszystko jednak nie po to żeby ją odchudzać, tylko żebyś Ty trochę odpoczęła, skoro tak ładnie przybiera. Jeśli jednak płacze i chce to daj. Sama chyba nauczysz się oceniać kiedy wystarczy polulać a kiedy trzeba karmić.
    Przyrosty same w sobie zwolnią po 3 miesiącu, potem ważniejszy będzie ruch, poznawanie świata, dziecko będzie się rozpraszać przy jedzeniu itp. Może teraz gromadzi sobie zapasy wink

Aha, co do nocy... mój syn przybierał na początku dobrze, budził się w nocy 2 razy, po karmieniu dał się odłożyć. Potem jednak pobudki były co 2-3h i wygodniej było mi spać z nim i karmić prawie przez sen - dzięki temu nie chodziłam jak zombie smile a bywały i noce i wieczory takie ze budził się co 40 minut - nie wyobrażam sobie latać z nim po sypialni.. nic nie pomagało - noszony przez tatę wybudzał się i już całkiem histeria. Sprawdziło się dawanie piersi od razu. Ale dzieci są różne. W pierwszym roku wszystko się zmienia 100 razy.. kombinuj co jest najlepsze dla was. Jak się podda nauce zasypiania w łóżeczku albo usypiania przez tatę to extra. Jak nie to trudno, nie walcz z noworodkiem czy niemowlakiem. Nie cofniesz kijem Wisły. Póki co to jeszcze maluszek i jeden pewnik to ciągłe zmiany wink
  • rulsanka 20.12.18, 22:35
    Karm na żądanie. Jak dziecko zacznie się ruszać, to nagle okaże się, że przyrosty bardzo spadną. Tłuszczyk piersiowy znika bez śladu. Dziecko wie, co mu potrzebne.
    Mój młodszy syn przybierał ponad kilo na miesiąc. Ale cóż z tego. W wieku 3,5 miesiąca się już turlał, 6 raczkował i przyrosty szlag trafił, pomimo dużej ilości karmień. Po 6 miesiącu był już poniżej 3 centyla i tak mu zresztą zostało, przy wzroście na 50-75 centylu.
    W spaniu z dzieckiem nie ma nic złego, z reguły wszyscy się lepiej wysypiają, w szczególności matka.

--
    Pomoc dla Zuzi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.