Dodaj do ulubionych

Nocne aktywności i nagła zmiana trybu spania

07.02.19, 10:09
Witam,
chciałam się Was poradzić. To moje pierwsze dziecko, więc nie wiem, czy to w zupełności normalne, czy też nie.
Do tej pory moja córeczka (4.5 miesiąca) bardzo ładnie spała. Budziła się raz lub dwa na jedzenie w nocy (raczej o bardzo zbliżonych do siebie porach), jadła, po czym zasypiała momentalnie - albo przy piersi, albo sama w łóżeczku po kilku minutach. Ewentualnie czasem musiałam ją pogłaskać czy pokołysać przez dosłownie kilka chwil.
Od 2 tygodni wszystko diametralnie się zmieniło. Po pierwsze córka potrzebuje częściej jeśc w nocy, ale to mnie w sumie w ogóle nie dziwi, nie niepokoi, potrzebuje, to potrzebuje. Ale martwi mnie jedna rzecz. Praktycznie każda pobudka na karmienie kończy się "walką". Usypiam dziecko godzinę, dwie i tak za każdym razem. Nie ma mowy żeby zasnęła przy piersi czy też sama. Z moją pomocą i tak jest ciężko...
Dziś na przykład wyglądało to tak: mała zasnęła po 20 i przed północą obudziła się. nakarmiłam ją i zasnęła dopiero około 1,30. Obudziła się kolejny raz o 4 i zasnęła o 6 rano. Spała do 9.40. Czyli jakby zsumować, to w środku nocy była aktywna prawie 4 godziny, a ja razem z nią.
Trwa to już blisko 2 tygodnie. Męczą mnie te nocne aktywności. Da się w ogóle cokolwiek zdziałać w tym kierunku? W jakikolwiek sposób "nauczyć" dziecko spać? Wiem, że nikogo się do tego nie przymusi, ale może są jakieś metody, żeby jednak trochę inaczej wyglądały nasze nocki.
Z góry dziękuję Wam za pomoc.
Edytor zaawansowany
  • getriebe 08.02.19, 20:51
    To jest całkowicie normalnie i jeszcze niejedna taka zmiana przed tobą. Córka też tak ma, że są tygodnie kiedy budzi się raz albo dwa w nocy, są też takie kiedy budzi się co dwie godziny. Teraz zasypia szybko raz zasypia po pewnym czasie. Pozostaje tylko przeczekać do kolejnej zmiany.
  • melancho_lia 08.02.19, 21:34
    Zdarza się. Ja w takiej sytuacji ograniczałam wszelkie bodźce, szeptałam że jest noc, że pora na sen, generalnie starałam się wyciszyć dziecko a nie wciągnąć w zabawę czy aktywność.
    Wszystko mija, nawet te najtrudniejsze etapy.
  • leni6 10.02.19, 20:24
    Niestety jest to normalne, większość dzieci w drugim kwartale życia zaczyna gorzej spać.
  • la_fragola88 11.02.19, 07:26
    Dziękuję za odpowiedzi. Trochę mnie uspokoiłyście pisząc, że taki regres snu jest normalny. Ciekawa jestem jeszcze skąd nagle u córki większe zapotrzebowanie na pokarm w nocy. Bo ewidentnie budzi się po to żeby zjeść, ostatnie noce, to nawet co 2.5 godziny.
  • melancho_lia 11.02.19, 15:38
    To też standard. Może w dzień mniej je bo świat jest ciekawszy niż jedzenie? I w nocy nadrabia.
    Moi około 5-6 mca w nocy robili się zarlokami (najstarszy od 2 mca przesypiał noce, po czym jak miał 6 m-cy to budził się co godzinę na jedzenie).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.