Dodaj do ulubionych

Karmienie, a spanie

20.02.19, 14:40
Cześć, mam 4 tygodniowe dziecko i jest karmione mm. Moje pytanie brzmi, bo słyszałam różne opinie, czy należy dziecko budzić do jedzenia po 3h, czy po prostu jak się obudzi to wtedy powinno dostać mleko?
Słyszałam, że podobno są noworodki/niemowlaki, które potrafią w nocy jeść co 6h (co jest na pewno bardzo wygodne dla rodziców), ale czy to normalne i zdrowe dla dziecka? Czy mimo wszystko nie powinien jeść co te bite 3h?
Głównie chodzi mi o noce, bo często tak mamy, że nasze bobo śpi 4 - 5h i musimy go budzić na mleko. Czy tutaj też działa zasada "na żądanie"?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, pozdrawiam!
Edytor zaawansowany
  • izuska30 20.02.19, 20:47
    A ile maleństwo zjada na porcje? Mi pediatra nie kazała budzić w nocy, mówiła że może spać nawet 6h bez jedzenia. Tylko że moja mała jest typem niejadka.
  • wloska.k 20.02.19, 21:13
    Zazwyczaj 90ml, zdarza się, że zje więcej 100, 110ml, ale to sporadyczne sytuacje. Jeżeli chodzi o wagę to dobrze przybiera. Wieczorem śpi super, w nocy to samo (wiadomo czasami zapłacze, albo coś tam pod noskiem pomruczy - jest typem mruczusia smile), ale w dzień mało śpi, najchętniej spałby mi na rękach, co utrudnia mi codzienne obowiązki sad
  • niut80 21.02.19, 12:58
    Zdrowe dziecko się nie da zagłodzić. Jak będzie głodny to się obudzi i da sam znać.
  • grandissima 21.02.19, 19:12
    Jeśli dziecko ładnie przybiera na wadze to spokojnie możesz je karmić w nocy na żądanie.
  • ashraf 22.02.19, 18:42
    Nie budzic!!! Jesli jest zdrowe i dobrze przybiera, to niech spi. Moi synowie przesypiali od urodzenia nieraz i 8h. Mlodszy od 2 mca przesypia noce.
  • courrare 23.02.19, 19:26
    To nie prawda, że zdrowe niemowlę nie da się zagłodzić. Mój synek, po powrocie ze szpitala bardzo dużo spał. Początkowo cieszyliśmy się, że taki grzeczny, taki spokojny. Ale na drugi dzień zaczęłam się martwić tym, że synek nie daje się wybudzić, nawet w kąpieli zasypiał i spał jak zabity... Kiedy po 5h nie mogłam go obudzić do jedzenia, wpadłam w histerię sad okazało się, że synek był taki senny przez leki, które ją zazywalam na niewydolne nerki i po cesarce. Kiedy odstawiłam leki, dziecko "wróciło do normy". Normalnie płakał i jadł co 2h, a nie leciał przez rece. Czasem dobrze jest sprawdzić, dlaczego dziecko nie budzi się samo na jedzenie.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3ggab4z9x.png
  • oliwiarosiak 24.02.19, 04:59
    Niemowlaków nie wolno budzić, nawet na jedzenie . Bd głodny , to się obudzi i wtedy zje tyle ile potrzebuje. Jak malutkie dziecko długo śpi czasami, to przechodzi na tzw. etap wyżej 😀
  • naadij 27.02.19, 13:49
    Z tego co mi wiadomo, budzic! Ale na spokojnie po 4-5godz jesli sam sie nie budzi.
    Malenki zoladeczek czasem nie jest w stanie sie przebic przez sen malego spiocha, a taki dzidzius ma na tyle mala “pojemnosc” ze naprawde szybko jest glodny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.