Dodaj do ulubionych

3 miesięczne dziecko

27.02.19, 14:52
Witam moja córka ma 3 miesiące i tydzień pije sporo mleka i rozmyślam czy mogę już jej podać ta miarkę kaszki do mleka by zagescic je i więcej się najadala??
Edytor zaawansowany
  • juuuu7 27.02.19, 15:53
    Nie. Diete rozszerzamy po 6mcu. Poza tym kaszke tylko lyzeczka a nie butelka.
  • paulina22 27.02.19, 16:25
    Po 6 miesiącu? To dlaczego są kaszki dla dziecka po 4 miesiącu życia?
  • paulina22 27.02.19, 16:31
    Różnego rodzaju sloiczki soczki po 4 miesiącu też
  • naadij 27.02.19, 16:47
    To chwyt marketingowy aby rodzic kupil kaszke wczesniej. Nieladnie, ale taka prawda. Rozszerzanie diety po 6m.z zgodnie z zaleceniami WHO.
  • paulina22 27.02.19, 17:24
    Z tego co wiem inne mamy rozszerzają dietę nawet przed 4 miesiącem i jest ok dziecko je ze smakiem.
    Chwyt marketingowy No nie wiem nie wiem rodzice przygotowują kaszki dziecia które mają 4 miesiące albo i mniej i nic się nie dzieje.
  • juuuu7 27.02.19, 20:08
    Po co pytasz skoro wiesz lepiej. Zalecenia sa takie zeby rozszerzac diete po 6mcu. Kaszki podajemy lyzeczka a nie butelka. 3miesieczniaka chcesz lyzeczka nakarmic?
    To, ze cos jest w sprzedazy i inni kupuja, nie znaczy ze jest to zalecane.
  • paulina22 27.02.19, 20:43
    Widzę że jesteś bardzo doświadczona... Można podać mleko z miarka kaszki przez smoczek z większym otworem. Zapytaj pediatry pd twojego dziecka. Bądź poczytaj
  • paulina22 27.02.19, 20:49
    I jeśli jest w sprzedaży to chyba można podać nic się nie stanie a dziecko pozna nowe smaki. Jedna kobieta opisała że jej pediatra zalecił by w 3 miesiącu wprowadziła nowe smaki.
  • indjanek 27.02.19, 20:58
    Trol.
  • juuuu7 28.02.19, 11:45
    Nie trolluj!!!
  • juuuu7 28.02.19, 11:44
    Po co pytasz skoro wiesz lepiej. Podawaj co chcesz, rob odwrotnie niz zalecenia WHO. Doksztalc sie lepiej a nie pouczasz innych.
  • paulina22 01.03.19, 07:32
    Doksztalcic to chyba Ty byś się musiała wink
  • grandissima 28.02.19, 20:57
    Różni pediatrzy zalecają rozszerzanie diety w różnym wieku. Zalecenia WHO są takie, aby zrobić to dopiero po szóstym miesiącu życia. Część lekarzy zaleca jednak rozszerzanie po czwartym miesiącu. Znajoma przy pierwszym dziecku rozszerzała po szóstym miesiącu i jej córeczka uczuliła się na kilka rzeczy. Ich lekarka przy drugim kazała rozszerzać dietę wcześniej i jak na razie alergii nie ma (dziewczynka ma półtorej roku). Z tymi alergiami jednak to wszystko palcem na wodzie pisane, każdy mówi co innego. W każdym bądź razie można dziecku dodać do mleczka trochę kaszki po czwartym miesiącu, ale większość lekarzy tego nie zaleca ze względu na wciąż nierozwinięty do końca układ pokarmowy. Jednak jeśli dziecku nic by się nie działo z brzuszkiem to nie ma problemu. Na pewno nie podawałabym częściej niż raz na dobę (na noc) bo te kaszki ryżowe są dość zapierające.
  • paulina22 01.03.19, 07:31
    Właśnie wczoraj podałam pierwszy raz miarkę kleika ryzowego na wieczór mała przespala cała noc nie obudziła się na mleko co wcześniej robiła raz w nocy. Dziś też nie widzę żeby coś się działo malutka jest zadowolona jak zawszesmile
  • grandissima 01.03.19, 08:44
    Jak wszyscy są szczęśliwi, to nie ma się czym martwić. Zobacz jeszcze tylko czy nie będzie miała po tym problemów z kupką. W razie czego możesz jej dawać też wodę do picia w ciągu dnia.
  • paulina22 01.03.19, 09:17
    Tak wodę też już dostaje od 2 miesiąca podaje jej w nie wielkich ml.
    Kupka już była dzisiaj nie zauważyłam by coś było nie tak tak więc myślę że będę jej podawać na wieczór ten kleik
  • indjanek 01.03.19, 22:23
    Co za bzdury. Wcześniejsze rozszerzanie diety nie chroni przed alergią.

Karmienie piersią chroni, zażywanie probiotyków w ciąży też. Ale też geny mają swoją rolę.
  • ela.dzi 01.03.19, 11:26
    Pewnie, daj jej od razu schabowego. Zbyt szybkie rozszerzanie diety sprzyja m.in. otyłości.
    healthland.time.com/2011/02/07/babies-who-start-solids-too-early-more-likely-to-be-obese/

• paulina22 01.03.19, 16:50
    Jeśli nie masz nic ciekawego to powiedzenia to się proszę nie udzielać.
    Takie komentarze to żenada
  • indjanek 01.03.19, 22:20
    Przeczytałaś artykuł?

Kilka osób wyżej pisze dlaczego nie powinno się rozszerzać diety dziecku poniżej 6 miesiąca. Są to konkretne i rzeczowe argumenty. Są branżowe artykuły na ten temat w języku polskim też. Są też pediatrzy, którzy wiedzę zdobyli 30- 40 lat temu (i więcej) i aktualnych zaleceń i badań nie znają bo po co.

Zresztą, dla mnie trol i tyle. Szkoda tylko żeby jakaś niedoświadczona mama to przeczytała i bez sprostowań zaszkodziła swojemu dziecku..
  • paulina22 02.03.19, 08:08
    Dla twojej wiadomości byłam wczoraj skonsultować się z moją pediatra która pracuje w zawodzie już bardzooo długo i powiedziała że jak najbardziej można podać jej miarek kleiku ryzowego na wieczór skoro ma taki apetyt i nie było problemu z przyjęciem tego oraz nie było problemu z brzuszkiem to nie wiedzi nic na rzeczy by nie podawać jej na wieczór miarkę do mleczka. Powiedziała również że te fora dyskusyjne to dla większości matek zajęcie czasu bo poprostu nie ma co robić i pierdziela głupoty na temat na który się nie znają (przynajmniej większość) i zgadzam się z nią smile. Bo niby czemu bym miała posłuchać takiej osoby jak Ty a nie doświadczonej pediatry.
  • indjanek 02.03.19, 09:56
    To po co założyłaś wątek na forum dla matek? Które z nudów pierdzielą głupoty?
  • paulina22 02.03.19, 14:58
    Pediatra powiedziała to wczoraj ja założyłam dawniej... Nie sądziłam że to takie bez sensu wink ludzie się wypowiadają a wielkie nic wiedzą tak naprawdę.
  • ela.dzi 02.03.19, 22:03
    Guzik to wie Twój pediatra. Na szczęście mój był na bieżąco z zaleceniami i nie gadał takich bzdur. Najlepiej od urodzenia rozpychaj żołądek dziecku i hoduj tucznika, skoro tak bardzo Ci na tym zależy.
  • paulina22 02.03.19, 23:35
    No tak nie ma to jak spierać się ze zdaniem doświadczonej Pani pediatry widzę same mądre głowy smile. Czemu Wy nie poszlyscie w takim razie na pediatra skoro jesteście tak mądre i doświadczone big_grin.
    A o moim dziecku proszę zdania nie wymawiac bo ja nie komentuje waszych dzieciaków!
  • ela.dzi 03.03.19, 10:43
    Słoneczko, to, że nie umiesz czytać po angielsku (nawet nie weszłaś w artykuł), jesteś leniwa i niezaradna (google translator spokojnie by sobie poradził), czy tym bardziej nie umiesz czytać ze zrozumieniem po polsku (wyraźnie napisałam, żeój pediatra sam zalecał rozszerzenie diety po 6 miesiącu wg najnowszych zaleceń, dodatkowo stwierdził, że większość pediatrów z którymi się spotkał zna tylko wytyczne sprzed 30 lat) to naprawdę nie jest moja wina. Wróć do szkoły dla dobra własnego dziecka.
  • paulina22 03.03.19, 10:52
    Znasz mnie ze mnie oceniasz?
    Chyba Ci się pomieszalo w tej pustej główce big_grin to twój pediatra chyba żyje latami Wilusia.
    Jak Ty byś czytać umiała to byś przeczytała w wypowiedzi innej Pani która tutaj dodała post że pediatra zalecił rozszerzenie diety gdy dziecko skończyło 3 miesiące sądzisz że powiedział tak by zaszkodzić dziecku? Nie sądzę więc może to Ty i twój pediatra wrócić musicie do szkoły by nie plesc takich głupot na forum i robić matka w mózgu papki taka jaka macie Wy wink
  • paulina22 03.03.19, 10:56
    Moze ty glodzials swoje dziecko ale ja nie zamierzam tym bardziej że moja pediatra wyraziła zgodę na dodatnie kleiku na wieczór.
    Niby co to za różnica jak zalecali pediatrzy kiedyś a dziś? Dzieci są jakieś inne czy co. Nie więc nim coś napiszesz to sobie przemysl w głowie to smile
  • indjanek 03.03.19, 20:34
    Paulina, sprawdź sobie zawartość kaloryczną łyżeczki kleiku i porównywalnej ilości mleka. To mleko jest najbardziej kalorycznym posiłkiem, do tego przystosowanym do możliwości trawiennych niemowlęcia. Więc tekst o głodzeniu dziecka to absurd.

Kleik może być dłużej trawiony - stąd teoretycznie dziecko dłużej śpi bo organizm jest zmęczony trawienien. Ale ja i tak znam zbyt wiele dzieci karmionych tylko i wyłącznie piersią, które przesypiały noce oraz takich karmionych kaszkami, które i tak budziły się w nocy. Pobudki nocne nie zawsze są z głodu, to również kwestia rozwoju układu nerwowego. I tak Ci nie wierzę paula że dziecko nagle zaczęło świetnie spać po 1 łyżeczce kleiku - no sory, nie jesteś wiarygodna. To brzmi jak tekst osoby, która w życiu niemowlaka nie widziała.
  • paulina22 04.03.19, 07:49
    Powiem Ci tak wiem lepiej czy moje dziecko przespalo noc czy nie wink i wiem że wcześniej zawsze w nocy wstawala na mleko raz bądź rzadko ale bywało dwa.
  • indjanek 03.03.19, 19:55
    Ela, nie daj się prowokować trolowi. sorry ale tekst, że jakiś pediatra w dzisiejszych czasach kazał rozszerzać dietę w 3 miesiącu to już jakaś fantazja. No chyba, że 70 letnia pediatra emeryt z Pierdziszewa Górnego, która zaleca też dopajanie wodą z glukozą a na zapalenie płuc do pieca na 3 zdrowaśki, kompot z maku, żeby lepiej spało i smoczek umoczony w spirytusie.

• paulina22 04.03.19, 06:54
    Hahahaha a co to za różnica ile pediatra ma lat ważne że ma doświadczenie i wie co mówi.
    Wy chyba naprawdę nie wiecie co piszecie czym różnią się dawne czasy a dzisiejsze dzieci to dzieci rodzą się takie same... Ogarnijcie się big_grin bo śmiech na sali
  • indjanek 04.03.19, 07:00
    Trolu, dlaczego nie odnosisz się do pozostałych - rzeczowych argumentów?

Eot.
  • paulina22 04.03.19, 07:53
    A dlaczego bym miała wierzyć w to co wy piszecie mam doświadczona pediatre wierzę jej wątpię że chciałaby zaszkodzić tym dziecku a skoro powiedziała że nie widzieliśmy przeciwwskazań to chyba wie co mówi tak?

Ostatnio też rozmawiałam z moją sąsiadka również pediatra i powiedziała to samo jeśli nie było kłopotu z brzuszkiem u małej to nie ma problemu podanie na wieczór kleiku do mleczka to nic okropnego i pierwsze słyszy by po miarce kleiku dodanego do mleczka dziecko wielce zaczęło tyc więc sory ale komu wierzyć obcym ludzia na forum czy pediatra kiedy jedna i druga mówi to samo...
  • paulina22 04.03.19, 07:54
    Komu byś Ty uwierzyła obcym ludzia których nawet na oczy nie widziałaś czy kobieta które od lat zajmują się dziećmi?
  • paulina22 02.03.19, 23:42
    A hodować to Ty sobie możesz kwiatka w doniczce że tak powiem a nie dziecko widać piękne podejście do sprawy masz haha pozazdrościć takiej matki big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.