Dodaj do ulubionych

Rozszerzanie diety, problem

16.03.19, 10:26
Witam, chciałam się Was poradzić. Zaczęłam niedawno rozszerzać dziecku dietę, ma 24 tygodnie. Przez pierwsze 2 dni jadł naprawdę bardzo chętnie. A potem nie chcial wcale. Krzywił się, pluł. Dlaczego tak się może dziać?
Edytor zaawansowany
  • 098qwerty 16.03.19, 15:41
    Nie wiem dlaczego ale miałam ten sam problem z synem (warzywa gotowałam sama). Gotowaną marchewką pluł, brokułem czy kalafiorem jeszcze dalej, jedynie ziemniaki z mojego talerza wyjadał ☺ podałam ze słoiczka i zjadł ze smakiem pól słoiczka marchewki z jabłkiem, później podałam ze słoiczka warzywa z ryżem - zjadł, potem sięgnęłam po słoiczek warzyw z mięsem i też zjadł. Ale z czasem jeszcze przejdę na gotowane przez siebie ☺
  • grandissima 17.03.19, 10:06
    Dajesz mu to samo? Może znudził mu się smak smile na początek polecam zupę z dyni albo marchewki i ziemniaczka. Są dość słodkie i smaczne. Ja korzystałam z przepisów z poradnika 1000 pierwszych dni i większość rzeczy była pochłaniana z zachwytem. Jak sama przypadkowo wymieszałam warzywa w garnku to już nie były takie smaczne. Żeby nie gotować codziennie możesz ugotować cały garnek i zamrozić w słoiczkach smile

s3-eu-west-1.amazonaws.com/static-tysiac-dni-prod/s3fs-public/guides/zywienia-niemowlat-137.pdf
  • la_fragola88 17.03.19, 16:54
    Raczej nie chodzi o znudzenie smakiem, bo zaczęliśmy tydzień temu. Miał już ziemniaka i marchewkę. I 2 pierwsze dni jadł, ale potem już bardzo kiepsko..
  • seaborgium 17.03.19, 22:13
    Nie przejmować się i dalej proponować. Na tym etapie dziecko nie ma się jeszcze stałymi posiłkami najadac
  • la_fragola88 18.03.19, 19:13
    Ale to nie chodzi o najadanie, tylko synek w ogóle nie chce próbować. Ma praktycznie odruch wymiotny.
  • seaborgium 18.03.19, 19:32
    Karmisz łyżeczką?
  • la_fragola88 18.03.19, 20:34
    W ten sposób zaczęłam, próbowałam też palca. Syn jest bardzo ciekawy co mam na palcu lub na łyżeczce, nawet bierze to do buzi, no ale wtedy klops. Plucie, krzywienie się, a nawet, jak już pisałam, odruch wymiotny.
  • indjanek 18.03.19, 22:03
    24 tygodnie - ile to miesięcy?

Czy dziecko siada samodzielnie, jest zainteresowane dorosłych jedzeniem? Zanikł odruch wypychania pokarmu językiem? Jest KP czy MM?
  • la_fragola88 19.03.19, 00:59
    Za 2.5 tygodnia syn skończy 6 miesięcy. Karmiony jest piersią. Nie siedzi samodzielnie. Jest bardzo zainteresowany tym, co jedzą domownicy.
  • indjanek 19.03.19, 03:06
    Wasze problemy mogą wynikać z braku gotowości dziecka do rozszerzania diety.

www.hafija.pl/2013/03/kiedy-rozszerzac-diete-dziecka-i-po-czym-poznac-ze-dziecko-karmione-piersia-jest-gotowe-do-jedzenia-pokarmow-stalych.html
  • la_fragola88 19.03.19, 10:22
    Też o tym myślałam, tylko dziwi mnie, dlaczego pierwsze dwa di jadł chętnie i nic się nie działo, po prostu jadł. Poza tym teoretycznie dietę rozszerzać należy maks do 26 tygodnia, więc to też nie tak, że my zaczęliśmy w 17.
  • ela.dzi 19.03.19, 14:29
    Na początku to była dla niego nowość, teraz wie z czym to się je i możliwe, że nie jednak stwierdził, że jeszcze nie. Próbuj, ale nic na siłę.
  • la_fragola88 19.03.19, 15:02
    Próbować codziennie? Czy raz na kilka dni? A może w ogóle odczekać z tydzień, dwa?
  • seaborgium 19.03.19, 22:14
    Ja bym odczekala że 2 tygodnie i spróbowała znowu
  • ela.dzi 20.03.19, 08:12
    Ja bym odczekała.
  • la_fragola88 31.03.19, 17:53
    Minęły blisko 2 tygodnie. Pomimo odczekania, nadal duża niechęć do jedzenia...
  • seaborgium 31.03.19, 19:55
    Spróbuj dawać warzywa i owoce w kawałkach. Może chętniej będzie próbował jedzenia, które może wcześniej obejrzeć, dotknac, rozgnieść
  • ela.dzi 31.03.19, 21:59
    Jakby to powiedzieć, u nas stałe posiłki weszły na stałe po pierwszych urodzinach, a i tak wyregulowało się w końcu bliżej trzecich.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.