Dodaj do ulubionych

Szczepienia. Czy faktycznie są szkodliwe wywołują

29.03.19, 12:52
Witam. Sama nie wiem co myslec o szczepieniach ... niby wszedzie na okolo słychać ze szczepi sie dzieci jednak slychac tez o niepozadanych reakcjach poszczepiennych ... czy szczepic 6w1 5w1 czy refundowanymi ... odra ospa rozyczka ??? Pneumokoki?? Czy mialyscie mamy jakies nie typowe reakcje dzieci po szczepieniu??? Czy na niektórych forach opowieści o szkodliwosci szczepien to zbiegi okoliczność...
Edytor zaawansowany
  • mika_p 29.03.19, 23:47
    Każda procedura medyczna niesie za sobą ryzyko.
    Niemniej, luksus rozważania czy szczepić, zawdzięczasz temu, że około 94% populacji jest zaszczepione i ogniska powracających chorób są nieliczne, a te choroby, które znamy, są mniej groźne, niż te, które zostały PRAWIE wyeliminowane dzięki dziesięcioleciom szczepień calej praktycznie populacji. Co nie zmienia faktu, że kilka dni temu w Polsce zmarła 6-letnia dziewczynka z powodu powikłań po ospie wietrznej, tej samej, która prawie kazdy z nas przechodził w sumie dość lekko i tylko niektórzy mogą pokazać blizne po rozdrapanej kroście, bo większość przeszła bez śladu.
    Polio, odra, błonica, to nieporównywalnie gorsze choroby. Świnka ubezpłodniła iluś mężczyzn, chłopców, zanim zaczęto na nią szczepić. Różyczka doczekała się nawet swojego miejsca w literaturze jako motyw zbrodni (ofiara morderstwa zaraziła kobietę w ciąży).
    Kiepskie samopoczucie po szczepieniu, trochę podwyższona temperatura, obrzęk w miejscu wkłucia - to normalne objawy,w końcu szczepienie wprowadza do organizmu zarazek i organizm musi zmobilizować swoje siły obronne.

To jest jak z pasami bezpieczeństwa w samochodzie. Każdy natknął się na historię, kiedy to niezapięcie pasów uratowało życie, bo pasażer wypadł ze zgniatanego samochodu. Ale też w każdym mieście media co jakiś czas donoszą, że z powodu gwałtownego hamowania autobusu ktoś się przewrócił i zrobił sobie krzywdę. Mnie pasy uratowały nos, którym rąbnełabym o półkę przed sobą, gdy kierująca gwałtownie zahamowała, bo jakis kretyn wybiegł na ulicę.

Moje dzieci nie miały żadnych nietypowych reakcji po szczepieniach.

--
    Buziak kobiety, którą zęby bolą, pożądanym nie jest. (z lektur szkolnych)
  • 098qwerty 30.03.19, 16:23
    Moje dzieciaki nie miały żadnych reakcji po szczepieniach na pneumokoki czy po 5 w 1/6 w 1 ani gorączki ani nic na skórze. Młodszemu jedynie długo babra się miejsce po szczepionce na gruźlicę ok 7 m-cy, teraz smarujemy maścią robioną w aptece na łojotokowe zapalenie skóry i jest widoczna poprawa.
  • zuza99 17.04.19, 18:04
    5in1 bo 6ki nie mieli. Wszystko ok
  • zuza99 17.04.19, 18:05
    U siostry dziecka, ja zaszczepić tak samo
  • kapi1986 18.04.19, 08:38
    Mój syn po szczepieniu wylądował w szpitalu był płaczliwy przeżył się i nie chciał się przytulać. Tam stwierdzono zapalenie ucha po wyjściu nasza doktor powiedziała ze jego wyniki nie świadczą ze to było zapalenie uszu. Jego zachowanie się nie poprawiło po 2 latach stwierdzono autyzm. Badania genetyczne nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Dzień szczepienia pamiętam jak by to było dziś. Radzę szczepić zwykłymi szczepionkami my wybraliśmy 6w1 miały być najlepsze bo były najdroższe i tym sposobem zafundował dziecku autyzm. Dodam że lekarze twierdzą że bzdura ze autyzm ale 10 miesięcy temu urodziłam 2 dziecko gdy powiedziałam lekarza w szpitalu ze nie chce szczepić był komentarz czy bzdury o autyzm ie usłyszałam na rynku albo sporzywxzaku gdy powiedziałam ze z autopsji lekarka dodała ze w ich naukowych publikacjach piszą ze za parę lat co 2 dziecko będzie mieć cech autystyczne i ze mnie rozumie.wiec czemu raz mówi ze to głupoty a później ze w ich publikacjach taki piszą coś tu nie gra
  • malgosiek2 20.04.19, 18:37
    Po raz kolejny, szczepionki NIE wywołują autyzmu, ani go NIE powodują.

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • rozaroza 23.04.19, 22:40
    taaa, słyszy się ….od antyszczepionkowców nieodpowiedzialnych ludzi , wrrr

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.