Dodaj do ulubionych

Problemy z gardłem u niemowlaka

01.04.19, 12:35
Witam. Tak w skrócie: Syn Choruje od stycznia: angina i antybiotyk, potem chwilę spokój. Po jakimś czasie katar, Kaszel. Myślałam że na zęby, ale doszły znowu białe plamki na migdałach, więc poszłam do lekarza. Lekarka mówiła,że wiarus, ok. Leczyliśmy się inhalacjami, neosine, ale kaszel bardzo się pogorszył, na tyle, że poszłam ponownie, miał już zapalenie oskrzeli. Dostał antybiotyk summamed, skończyliśmy w czwartek. W między czasie zrobiłam wymaz z gardła, wyszedł ok. Plamki na migdalach jak były, tak są. Kaszel jakoś zwalczamy, ale te plamki białe nie schodzą. Macie jakiś pomysł?z buźki nie pachnie brzydko, nie ma nalotu więc nie wygląda mi to na grzybicę...
Edytor zaawansowany
  • rulsanka 01.04.19, 20:23
    Na gardle mogą być plamki włóknikowe, które nie oznaczają nic złego. Jeśli dziecko ma apetyt i czuje się dobrze, to w ogóle bym do gardła nie zaglądała.

--
    www.siepomaga.pl/nozka-julci
  • asiorex 02.04.19, 07:13
    Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź smile wiem, może powinnam tak zrobić. A te plamki mogą zostać na stałe już?to się leczy jakoś?
  • rulsanka 02.04.19, 09:08
    Raczej znikną, ale mogą nawracać przy infekcjach, nawet bezobjawowych i wirusowych. Moje dzieci często mają takie kropeczki. Nie wiem, jak było w wieku niemowlęcym, ale jako przedszkolak i uczeń starszak miewał takie kropki przy wirusach i nie oznaczało to anginy bakteryjnej. Anginę bakteryjną też kilka razy miał i przede wszystkim jest wtedy złe samopoczucie.

--
    www.siepomaga.pl/nozka-julci
  • asiorex 02.04.19, 09:16
    Bardzo mi pomogłaś, naprawdę. Dziś mam kontrolę u lekarza czy pozbyliśmy się zapalania oskrzeli. Na pewno zapytam o te plamki też, trwa to już 2.5 tyg,mam nadzieję, że się w końcu skończy...
  • zosia94848 05.04.19, 14:13
    Podawanie dziecku antybiotyku na pewno jest pewną obawą - czy robimy to właściwie? Ja po skończonej terapii, gdy nie widziałam oczekiwanych efektów, postanowiłam udać się do lekarza. Okazało się, że nie do końca prawidłowo podawałam leki. Na szczęście trafiłam na rzetelny artykuł w internecie na ten temat i taka sytuacja już nie miała nigdy więcej miejsca smile mamabezrecepty.pl/2019/03/06/antybiotyki-kiedy-jak-i-czy-w-ogole-je-stosowac/
  • asiorex 15.04.19, 13:06
    Hej. Znowu się odzywam, daję znać co u nas. Może ktoś będzie miał podobny problem i będzie szukał odpowiedzi, tak jak ja to robiłam. Kropki jak były tak są, w ten weekend doszły też na podniebieniu, język Biały, pęcherzki na wardze. Myślę, że miałam rację od początku myśląc, że to grzybek jakiś, byłam dziś u lekarza, mamy nystatyne do smarowania, w czwartek kontrola. Dam znać czy się pozbyliśmy w końcu tego diabelstwa. Faktycznie przy infekcjach wirusowych mogą być takie kropki na migdałach, ale u nas to już trwa miesiąc, ja mam nadzieję, że to się skończy bo i syn zmęczony i ja również.
  • asiorex 17.04.19, 07:22
    Edit: po nystatynie z buźki wszystko schodzi, nawet te kropki z migdałów, mam nadzieję że po odstawieniu to nie wrócić. Jestem szczęśliwa że w końcu wiem co to było smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka