Dodaj do ulubionych

Dziecko 5m trze oczy, łapie uszy, trze nosek

03.05.19, 13:55
Hej mam pytanie. Na wstępie dodam, że pójdę z tym do pediatry, ale chcialabym poznać Wasze zdanie, żebym wiedziała o co pytać.
Mój synek ma skończone 5 miesiecy. Od kilku tygodni, ma następujące odruchy i mam wrażenie, jakby coś mu przeszkadzało, swędzialo:
- zaczął łapać się za uszka, najpierw miał fazę na prawe, teraz lewe, ale nie płacze, nie krzywi sie, nie ma wydzieliny z ucha, uszy czyszczę patyczKiem z wodą tylko zewnetrznie
- podczas karmienia mocno trze oczy, czasem przez sen, ale oczka też nie są czerwone. Czasem ma małego zielonego 'śpiocha' rano, oczka przemywam jałowym gazikiem z solą fizjologiczna codziennie.
- jeśli wezmę synka przodem do siebie to często trze noskiem o klatkę piersiowa, jakby go swędzial ale kataru nie ma, kicha moze dwa razy dziennie. Czasem trze rączka.

Więc zewnętrznie nie ma żadnych oznak, niepokoją mnie te zachowania, ale może jest to normalne?? Że dzieci robią nowe rzeczy i się tym 'bawia'? Dodam jeszcze że w ostatnich tygodniach wyszły mu 2 zęby oraz jakiś miesiąc temu w okolicy szyi pojawiły mu się odparzenia od ulewania. Byliśmy u dermatologa, powiedziała że to nic poważnego, ale maść która zapisała (tanno Hermal) spowodowala jeszcze większe zaczerwienienie. Ja teraz smaruje małego na zmianę kremem z cynkiem i natłuszczam i widzę że schodzi, choć czasem delikatnie się drapie.
Acha, dodam jeszcze że te zachowania go wybudzaja, dotąd budził się 2 razy na pierś, teraz 3-4 razy co noc. Napiszcie proszę, czy mam się martwić, czy to normalka, na co zwrócić uwagę??

Edytor zaawansowany
  • rulsanka 04.05.19, 21:32
    Z opisu wygląda jakby skóra go swędziała. Czy ma suchą skórę?
    Czy synek jest tylko na piersi?
    Zaczęłabym od zmiany kosmetyków do mycia ciała oraz proszku do prania.
    To, że budzi się częściej na pierś jest normalne. Są okresy, gdy dzieci budzą się częściej. To wcale nie jest tak, że z wiekiem dziecko budzi się rzadziej. Wręcz przeciwnie. Mózg się rozwija, potrzebuje tłuszczy, których w nocnym mleku jest najwięcej.

--
    www.siepomaga.pl/nozka-julci
  • dag-ger 05.05.19, 20:23
    Dzięki za odpowiedź, tak mały jest tyloo na piersi i nie ma alergii pokarmowych, bo byłam na diecie eliminacyjnej z powodów brzuszkowych ale nic nie wskazało na problemy alergiczne.
    Myjemy małego w oilatum na zmianę z krochmalem. Kupiłam też teraz emollient allerco do mycia ale tylko kilka razy mylam, więc nie wiem jeszcze jak to działa. Co do zmian to natłuszczam teraz głównie i już prawie zniknęły a mały się drapie tylko tam. Pralam w Jelpie od poczatku i nie było problemów ale fakt, może zmienię na płatki mydlane.
  • eukobus 05.05.19, 22:07
    Hejka Mój ma 11 mcy tak samo się zachowuje z tym że dotykał tylko ucho jedno ucho i trwa to parę miesięcy. Tydzień temu byłam u laryngologa okazało się że ma bardzo mocno zatkane ucho woskowina. Na przemian czyscimy nosek solą fizjologiczna w areozolu. oczka na noc przemywam wacikiem nasaczona słabą herbata, do ucha preparat do czyszczenia uszu i co drugi dzień 2 krople z woda utlenioną . Co do nocy nie pamiętam kiedy ostatnio ja przespałam. Dalej je cycka .
  • eukobus 05.05.19, 22:12
    Zapomniałam dodać że okulista /bo też bylam/ kazał do przemywania delikatny gazik nie taki jak bandaż. I nie kazał soli fizjologicznej tylko przegotowaną woda lub herbatką ale herbata tylko jak coś się dzieje.
  • dag-ger 07.05.19, 10:42
    Dzięki za wskazówki, tak małemu też przemywalam herbata, ale nie wiem, jakoś wróciłam do soli fizjologicznej. Uszy fakt, nic nie stosuje do woskowiny. A mam jeszcze pytanie, czy mały nie ryczzy jak ppsikasz mu te wodę do noska? Bo ja mam w aerozolu ale boję się użyć, bo on generalnie nie lubi zabiegów higienicznych, oprócz kąpieli która uwielbia.

No a co do plamek przy dekolcie. Byliśmy jeszcze raz u dermo i przepisała fenistil w kroplach I jest poprawa, mały przestał się drapac, no i maść na te odparzenia która zaczęła działać, uffff.
  • rulsanka 07.05.19, 13:13
    Do nosa najlepsze jest własne mleko. A co do soli morskiej w atomizerach, sprejach - to one mają zazwyczaj bardzo silny, nieprzyjemny strumień. Zwykła sól fizjologiczna jest lepsza, bo delikatniejszy strumień i można dać zarówno kropelkę jak i 5ml w razie potrzeby. Ale mleko najlepsze, bo nie tylko oczyszcza, ale też nawilża śluzówkę i jest antybakteryjne. Wszystkie sposoby sprawdzone na sobie osobiście smile

--
  • dag-ger 07.05.19, 21:57
    Oooo, ciekawe z tym mlekiem, spróbuję smile a w praktyce to odciagasz i wstrzykujesz strzykawka czy jak to zrobić?
  • ivanova 08.05.19, 07:51
    Ja używałam pojemniczkow po soli fizjol. Nabieralam troche odciagnietego i wkraplalam do noska.
    A co do tarcia oczu, nosa itp to moje dzieciaki mialy tez taki moment. Minęło samo po kilku tygodniach. Najstarszy jest alergikiem, moze to byly juz poczatki? Nie wiem.
  • rulsanka 08.05.19, 09:59
    Też używałam pojemniczków po soli.

--
  • dag-ger 09.05.19, 23:00
    Dzięki za podpowiedzi smile
  • ivanova 08.05.19, 07:53
    U najmlodszego na zmiany skórne (okolo 4 mca mial sporo takich czerwonych plam) pomogla seria aderma.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.