Dodaj do ulubionych

Czy to wiotkość krtani?

11.05.19, 15:16
Witam. Moja 2 miesięczna córeczka ma od 2 dni dziwny objaw. Podczas robienia kupy (ma zaparcia) i wysiłku z tym związanego, zaciąga powietrze, skrzypi, jak by chciała wciągnąć powietrze i nie mogła. Dzieje się to na wdechu, i wydaje mi się że są to odgłosy krtaniowe. Nosem oddycha normalnie, tylko ustami nie może wziąć wdechu. Byłam z tym na Sorze, nie wiedzą co to bo tego nie słyszeli. Dziecko ma refluks, krztuszenie, cofanie pokarmu, ulewanie, zgagi i cały pakiet objawów związanych z refluksem. Czytałam że często refluksowi towarzyszy wiotkość krtani, ale objaw ten ona ma tylko przy wysiłku. Poradźcie bo nie wiem co robić, jestem przerażona sad
Edytor zaawansowany
  • juuuu7 12.05.19, 12:48
    Nagraj ja i pokaz lekarzowi
  • rulsanka 13.05.19, 17:28
    Zaparcie jest wtedy, gdy dziecko robi twardą kupę. W wieku 2 miesięcy wiele dzieci ma problem z wypróżnieniem i wiąże się to z nieumiejętnością napinania odpowiednich mięśni. Jeżeli opisany przez ciebie objaw pojawia się tylko przy robieniu kupy to nic się nie martw. Trzymiesięczne niemowlęta potrafią już robić kupę i problem minie.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • laszkaa 18.05.19, 15:58
    Mój synek ma wiotkosc krtani od urodzenia. Doslownie chrapie a najbardziej po nocy. Wtedy chrapie tak że musi sie wspomóc oddechem przez buzie i wtedy faktycznie swiszczy. Też chlusta okropnie, zaparc nie ma ale kupkę robi tak jak by miał jajko wycisnac z siebie. Proszę sprobowac przeczyscic nosek wodą morską i odciagnac np. Fridą. Mi dr mówiła że dzieci które duzo ulewaja są bardziej podatne na infekcje z tych pozostałości. Jak mu czyszcze rano wieczorem to mniej swiszczy i chrapie. A wiotkosc przechodzi z wiekiem i faktycznie mały mniej chrapie niz na początku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.