Dodaj do ulubionych

Rozszerzanie diety

12.05.19, 11:58
Witam, jestem mama 6 miesięcznej dziewczynki. Odkąd córka skończyła 5 miesięcy zaczęliśmy rozszerzać dietę. Karmiona wyłącznie piersia od urodzenia. Przed rozszerzaniem diety robiła kupę kilka razy dziennie. Na początku rozszerzania robiła kupę jeden, dwa razy dziennie. Natomiast teraz są przerwy 3,5 dniowe w robieniu kupy. Jak juz corka zrobi kupe jest ona konsystencji kremu. Robi ja bez wyraznego wysilku. Nie widac tez by bolal ja brzuszek gdy nie robi kupy te kilka dni. Mimo wszystko martwi mnie to ze kupa jest tak rzadko. Podaje małe ilości owoców i warzyw, kilka łyżeczek raz dziennie. Zaczelam tez podawac corce wode do picia i herbatke rumiankowa aczkolwiek córka nie akceptuje butelki i te ilości wypitych płynów są bardzo małe. Cały czas jest karmiona piersia na żądanie. Czy jest to normalne by kupa była tak rzadko?
Edytor zaawansowany
  • sfornarina 12.05.19, 13:07
    Normalne.
    Gdy zmieniasz dietę, zmienia się kupa.
    Pamietaj że ryż, marchewka i banany zatwardzają, więc jak się martwisz, możesz podawać je rzadziej. Ale wygląda na to, że wszystko jest okej smile

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • polina.94 12.05.19, 13:50
    Dziękuję za tak szybka odpowiedź. Czyli to się kiedyś unormuje i kupa będzie częściej? I nawet jeśli córka nie robi kupy 6 dzień z rzędu to mam nie ingerować tylko czekać?
  • sfornarina 12.05.19, 14:01
    Norma jest chyba do jednej kupy raz na tydzień, ale się upewnij, bo nie pamietam już. U różnych dzieci jest różnie smile
    Ale kupa i jej częstotliwość faktycznie się zmienia w zasadzie natychmiast po rozpoczęciu rozszerzania diety.

Jeśli kupa jest miękka i młoda nie narzeka na brzuszek, w ogóle bym się nie martwiła. Ewentualnie podaj więcej jogurtu (naturalnego), a mniej marchewki i banana.

Jeśli zaobserwujesz coś faktycznie niepokojącego, jak krew/ śluz w kupie, młoda zacznie tracić na wadze itp, to oczywiście idź do lekarza, ale sam fakt rzadszego wypróżniania się nie jest problemem.

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • polina.94 12.05.19, 15:57
    Znaczy się nie podaje jej jeszcze jogurtów żadnych. Zapomniałam napisać, że podaje jej od dwóch tygodni probiotyk biogaia ale nie widzę żadnych efektów.
  • rulsanka 12.05.19, 20:47
    Probiotyk nie jest potrzebny gdy dziecko jest karmione piersią. Woda do picia też nie jest potrzebna, o ile dziecko dostaje nadal pierś na żądanie.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • polina.94 12.05.19, 16:03
    Mogłabym prosić o wypowiedź jakiegoś eksperta? Pani Moniko?
  • eukaliptusy 12.05.19, 16:08
    Dziecko karmione piersią może robić kupę nawet raz na dwa tygodnie. Skoro nie ma objawów zatwardzenia to nie ma problemu.
  • polina.94 12.05.19, 16:27
    Ale to chyba karmione tylko piersia A ja już zaczęłam rozszerzać dietę.
  • lidek0 14.05.19, 07:30
    Nie wiem po co tak się spieszysz do tego rozszerzania, spokojnie można zaczynać po ukończeniu 6 miesiąca, probiotyk też zbędny a to nie jest forum eksperckie więc nie oczekuj wypowiedzi eksperta, zapytaj swojego pediatrę. A Twoje wypróżnienia nie zależą od Twojej diety? No to chyba normalne, że u dziecka tez tak jest.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • polina.94 14.05.19, 11:24
    Twoja wypowiedź bardzo mi pomogła. Dziękuję.
  • jolcia172 16.05.19, 08:18
    Witaj u nas jest podobnie. Córka ma 18 tygodni i zaczęłam wprowadzać powoli inne jedzonko. Kupa raz na tydzień i to robiona przy mojej pomocy. Widzę jak się męczy i ma twardy brzuszek. Córka też tylko na piersi od początku i zero akceptacji butelki smile dodam że u nas kupa raz na tydzień a czasami na 10 dni była od samego początku smile nasza pediatra powiedziała że kupa może wystąpić nawet raz na 14 dni i to jest normą. Skoro córce nie doskwierają żadne dolegliwości polecam czekać aż upragniona kupa pojawi się w pieluszce smile
  • rulsanka 16.05.19, 12:28
    Czemu tak wcześnie rozpoczęłaś rozszerzanie diety? Do ukończenia pół roku dziecko powinno dostawać wyłącznie mleko.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • polina.94 17.05.19, 07:41
    Dziękuję że napisałaś wink. Tak właśnie robię. Ostatnio kupa była dopiero 7 dnia ale mała nie męczyła się przy jej zrobieniu i kupa nie była twarda.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.