Dodaj do ulubionych

Ulubione dania 6-7-8 miesiecznych dzieci

18.05.19, 06:36
Hej, jakie są albo były Waszych pociech ulubione dania w tym wieku. Moja córcia jest strasznym niejadkiem, jest na piersi i w zasadzie nie ma ulubionego dania poza tym sad Bardzo slabo przybiera na wadze i chce spróbować cos co moze u Was jakos super się sprawdziło.
Edytor zaawansowany
  • dag-ger 18.05.19, 21:46
    Przeczytaj książkę 'Moje dziecko nie chce jesc', autor w super sposób rozwiewa wątpliwości dotyczące jedzenia maluchów. Pierwszy rok, mleko to podstawa, a inne produkty to tylko dodatek.
  • rulsanka 21.05.19, 00:27
    W tym wieku minimum przybierania to 50g na tydzień, więc nie ma sensu ważenie częściej niż raz na miesiąc-półtora. Niemowlak je głównie mleko, pozostałe produkty to tylko uzupełnienie składników odżywczych.

U mnie starszak jadł słoiczki. Chętnie, od wieku pół roku.
    Młodszy bojkotował wszelkie papki do 3 roku życia. Zaczął jeść cokolwiek poza piersią w wieku 8m i było to pokrojone na cienkie paski mięso królika. Też rybę jadł. Ilości rzędu łyżeczka- dwie. Potem doszły warzywa z mrożonki gotowane. Fasolka szparagowa, brokuł, kalafior, ziemniaki - w kawałkach. Do tego mięso, czyli razem normalny obiad. Zjadał taki posiłek średnio raz na 3 dni. W sezonie jadł owoce - truskawki, borówkę amerykańską, brzoskwinie. Ogórki małosolne - cienkie paski. W wieku 10 miesięcy mieliśmy jeden posiłek niepiersiowy dziennie. W wieku roku jadł już 3 razy. Zawsze wszystko sam, własną łapką. Od wieku roku jadł już dużo wszystkiego i tak mu zostało. Wagowo 3 centyl, wzrostowo 50-75.
    Starszak za to po ukończeniu roku przerzucił się na jedzenie pojedynczych produktów. Brokuł, groszek zielony, gruszki, pomidory, ogórek. Potem doszły oliwki czarne, które uwielbiał. Reszty jedzenia nie tolerował do około 2 lat. Potem zaczął jeść normalnie, choć nigdy tak chętnie jak młodszy. Wagowo przez większość życia około 3 centyla, wzrostowo około 50.
    Dlatego uważam, że nie ma czegoś takiego jak niejadek, chyba że dziecko chore. Zazwyczaj dzieci sobie same bilansują produkty, o ile daje im się dostęp do zdrowego i różnorodnego pożywienia. Przykładowo starszak (miał wtedy 3,5 roku) pewnego dnia na wyjeździe zjadł 8 małych masełek na śniadanie. Na obiad zjadł buraka a na kolację jajka przepiórcze.

--
    www.siepomaga.pl/operacja-wojtusia
  • szonik1 24.05.19, 10:43
    W pierwszym roku życia mleko winno stanowić 80 % diety, 20 % pokarmy stałe, potem w drugim roku to się przesuwa.
    Jak karmisz piersią, to wyluzuj, nie zagłodzi się.
    Moja w tym wieku lubiła tylko chrupki kukurydziane, mleko mamy było podstawą podstawsmile.
    Latem, czyli w wieku 9 miesięcy zaczęła zajadać się arbuzem, wcześniej fasolka szparagowa, ale to wszystko były jakieś aptekarskie ilości.
  • profgen 26.05.19, 09:11
    U nas mała uwielbia kaszkę. Przyzwyczajamy ją raczej do samego jedzenia i przełykania niż do smaku. Szkoda kupować słoiczki żeby zjadła jedną łyżkę a reszta do śmieci. To bez sensu. robimy malutkie porcje kaszki i dajemy małymi dawkami. Powoli się przyzwyczaja. Jak będzie dobrze połykać zaczniemy coś więcej.
  • ploszka23 27.05.19, 15:15
    Dziękuję za odpowiedzi. Nie przejmowalabym sie ta niechęcią do rozszerzenia diety ale wydaje mi się że moja laktacja jest już nie wystarczająca na 7 miesięczne niemowlę. Probowalam ja rozkrecic ale jest tak samo. Córka ma slabe przyrosty ostatnio 100g na miesiąc. Dostaliśmy teraz skierowanie do szpitala na diagnostyke ze względu na jej wagę. A niestety Mloda jest uparta i mm totalnie nie chce. Kaszki ktore sa tuczace tez, żaden rodzaj w zadnej formie. A jak probowalam kaszka i kleikiem zageszczac zupki to na tydzien przestała jesc wszystko poza piersią takie to uparte tongue_out
    Zobaczymy co z tego będzie i co w szpitalu nam powiedza.
  • rulsanka 27.05.19, 16:54
    Ile córka waży?
    Laktacja nie może być niewystarczająca, bo laktacja zależy od zapotrzebowania, czyli od tego ile dziecko ssie. Waga w tym wieku rośnie bardzo powoli (norma to 50g na tydzień), więc po miesiącu może nie być widać różnicy, bo przyrosty są skokowe. Zazwyczaj jest tak, że przyrosty na długość są na zmianę z przyrostami wagi. Gdy dziecko wyrasta z ubrań, to często waga stoi.

--
  • ploszka23 27.05.19, 21:11
    Córka ma teraz 6,100. Przyrosty z miesiaca na miesiąc sa coraz mniejsze stad sadzilam ze moja ilosc mleka jej nie starcza.
  • rulsanka 27.05.19, 22:32
    To trzeci centyl. Jest to niewiele, ale np. moje dzieci były długo na 3 centylu i nic złego się nie działo. Szczególnie młodszy wyglądał ciekawie, bo w wieku około 7-10 miesięcy miał wagę na 3 centylu a wzrost na 90. Taki wąż. Czy twoja córka wzrostowo jest też raczej długa? Dużo się rusza? Ząbkuje? Były jakieś infekcje ostatnio?
    Przyrosty z wiekiem spadają, po pół roku jest to 50g na tydzień i raczej sprawdza się średnią z kilku tygodni, bo może być taki okres, że w ogóle nie przybiera.
    Co do ilości mleka to na pewno go wystarczy. Mleko jest kaloryczne, a laktacja się dostosowuje, ale może warto karmić częściej i/lub dłużej?

--
  • ploszka23 27.05.19, 23:11
    Córcia tak samo jak Twój synek wzrostowo też jest na 90 centylu. Chorować jeszcze nie chorowała, dwa pierwsze ząbki wyszly calkiem spokojnie. Ogólnie Mloda jest pogodnym i radosnym maluszkiem, zaczyna pelzac, nie jest senna ani apatyczna. Karmie ją często ( częściej ona nie chce) natomiast córcia nie wytrzyma więcej niż 8 minut przy piersi. Albo szybciej zaśnie na amen albo marudzi ze nie chce więcej. Ogólnie ona od początku nie nalezala do dzieci, które
    mocno domagają sie jedzenia np. Płacząc i marudzac, zazwyczaj ja musze wziac ją na karmienie i ona zje ale sama z siebie to nie wiem kiedy by zasygnalizowala to ze chce jeść tongue_out
  • rulsanka 28.05.19, 00:23
    Skoro taka wysoka, to jest jakieś wyjaśnienie mniejszych przyrostów. Wzrost na długość pochłania dużo energii, dlatego przyrosty masy były mniejsze. Teraz pewnie przystopuje ze wzrostem i trochę nadgoni wagę.
    Smoczka nie ssie?

--
  • ploszka23 28.05.19, 07:17
    Nie, smoczka w ogole nie uzywamy.
  • born_to_sea 28.05.19, 09:10
    Masz zdrowe i mądre dziecko, które dobrze wie, co dla niego najlepsze. Nie wszystkie dzieci wiszą na piersi, jak ssie wyajnie, to ma pełne prawo najadać się w kilka minut i nie chcieć więcej. Teraz takie czasy, że mało kto ufa naturze i mądrości dzieci. Zauważ, że w necie mnóstwo jest wątków zrozpaczonych mam, że dziecko wisi ciągle na piersi, więc NA PEWNO się nie najada i mleka za mało wink
    Serio, z czegoś Twoja córka ma składniki odżywcze, żeby wzrostem na tym 90 centylu być smile Na pewno nie z kaszek i zupek. A że waga na 3? Cóż, ktoś na tym 3 centylu też musi być. Aż sprawdziłam, w 2016 r. urodziło się w Polsce 382 tys. dzieci - statystycznie prawie 11,5 tys. z nich waży tyle, ile wskazuje 3 centyl lub mniej. 11,5 tysiąca, a to tylko jeden rocznik, to by znaczyło, że kazdy w otoczeniu ma niedożywione dzieci, gdyby ten 3 centyl miał być taki straszny. Znasz jakieś, bo ja nie, otyłe łatwiej spotkać wink
    Poczytaj "Moje dziecko nie chce jeść" Gonzaleza i po prostu obserwuj córkę, ale bez spiny. Może odziedziczyła po kimś z Was szczupłą budowę ciała?
  • ploszka23 28.05.19, 11:14
    Dzieki smile Naprawdę pocieszylyscie mnie smile ksiazke zdecydowanie przeczytam. Ja jako dziecko byłam meeega chudziutka i do tej pory szczupła jestem. Poszłam ostatnio z córką do innego pediatry w naszej przychodni, i właśnie ona powiedziała ze córka waży tyle co 3 miesięczne ZDROWE dziecko co nie ukrywam zabolalo mnie i zestresowalo bo wcześniej podchodziłam spokojniej do kwestii jej wagi. Oczywiście na wszystkich zleconych badaniach wyniki ma w normie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.