Dodaj do ulubionych

Jak czyścić nosek niemowlaka (bez płaczu)

21.07.19, 00:08
Dziewczyny, jakie macie patenty na pozbycie się wydzeliny z noska?

Mój mały 8m ma takiego fizjologicznego 'gluta' (sory za określenie), który przykleja się do ścianek noska i utrudnia oddychanie. Jeszcze kilka miesięcy temu dał sobie go wyciągać (raz na kilka dni), ale teraz płacze, trzepie się, muszę go trzymać, nie chce żeby to tak wyglądało.

Robię to tak, że wkraplam trochę soli fizjologicznej, potem ściągam aspiratorem Frida, co jest czasem wręcz niemożliwe, bo mały tak się wyrywa sad Gruszka w ogóle mi się nie sprawdza. Mam też wodę morska w aerozolu ale jak psiknelam sobie to miałam pół twarzy mokrej. Dodam że nie miał jeszcze kataru typowego. Proszę o rady, nawet podanie marki produktów które się u Was sprawdzają.
Edytor zaawansowany
  • mams 24.07.19, 11:44
    Nie czyścićsmile Moja córka ma problemy z katarem od 2 miesiąca i teraz jest na razie ok, ale byłam z nią u laryngologa i dowiedziałam się, że katar nie powoduje problemów z oddychaniem, tylko obrzęk, który pojawia się gdy dotykamy śluzówki nosa. Fryda zmienia ciśnienie w nosie i też podrażnia, więc teraz nie czyszcze i jest lepiej. Ktoś na forum polecał mleko matki, a sól fizjologiczną najlepiej trzymać w lodówce, bo zimne zmniejsza obrzęk.
  • amiralka 24.07.19, 16:03
    Ja w tym wieku przestalam sciągać, bo synek juz jak mnie widzial bez aspiratora to mial strach w oczachuncertain Ma sie swietnie po 5 latachwink
  • dag-ger 24.07.19, 23:12
    Amiralka, mams, czyli w ogóle nie odciagacie gluta? A co jeśli to blokuje oddychanie? A psikacie czymś do noska?

Jeśli można się bez tego obejść to oczywiście chętnie, ale czuję że mu czasem glut przeszkadza np podczas nocnego kp.
  • amiralka 25.07.19, 14:54
    Ja wkrapiam serum fizjo albo moje mleko. Ale pierwszemu synkowi jak podrosl i przestal sie bac przyznam ze sciagalam takim zwyklym aspiratorkiem. Niemowlęciu nie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka