Dodaj do ulubionych

Wiercenie podczas snu

01.08.19, 14:37
Witam,
Mam problem z moim 8 miesięcznym synem.
Odkąd skończył 4 miesiące zaczął się strasznie wiercic i rzucać w łóżeczku podczas nocnego snu. Wierzga również nóżkami, kopie w materac. Sytuacja powtarza się każdej nocy, dodam że praktycznie o tych samych porach. Przerobiłam już wszystkie możliwości, nie jest mu ciepło / zimno. Nie chcę mu się pić, ani jeść bo nieważne czy dostanie butle o 23 czy o 2 w nocy wiercenie nadal jest. Przed snem mamy swoje rytuały, wyciszamy go. Idzie spać mniej więcej o stałych porach.
I tak zasypia okolo 20, po 23 zaczyna się wiercic, wstaje do niego delikatnie go bujam, glaszcze i się uspokaja. Czasem wystarczy kilka min i śpi a czasem trwa to nawet pół godz, tylko po to żeby po godz bądź nawet szybciej zaczął się wiercic. Czasem wstaje do niego co 5-10 min. Czasem się wybudza i znów go usypiam. Butle je koło 2. Po jedzeniu to już wolna amerykanka czasem przespi spokojnie czasem trzeba wstawać co 20 min i tak do godz 6 rano.
Dodam rowieniez że takie same suyacje miały miejsce gdy karmilam piersią, więc to nie wina mm.
Mąż twierdzi że panikuje, ale czy powinnam udać się do neurologa dziecięcego czy po prostu przeczekać ten okres, bądź mam pogodzić się że taki urok mojego dziecka.
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • amiralka 01.08.19, 14:55
    Napisz co u niego, jakie umiejętności zdobywa? Raczkowanie? Wstawanie? Moze szykuje sie juz do chodzenia? Czy zaczyna pełzać, siadać? To są przyczyny tragicznego spania w tym wieku. Organizm konsoliduje w nocy dzienną naukę, niektore dzieci, cz ich ciala, chcą ćwiczyć nawet we śnie. Drugi powód to lęki separacyjne, ktore pojawiają się w tym wieku I tez w zwiazku z tymi umiejetnosciami - oddalaniem się od mamy.
    Moj synek w tym wieku budzil sie z placzem co 15 minut. Spalam na siedzaco z nim w ramionach, zeby móc kolysac co chwile zanim sie rozbudzi. Minęło.
  • karcia1122 01.08.19, 15:06
    Pełza ale narazie tylko do tyłu, kręci się swobodnie we wszystkie strony, od kilku dni próbuję samodzielnie siadać i coraz częściej mu się to udaje. Gdy siedzi przy strzebelkach na podłodze i go asekuruje to się podniesie ale narazie jest to bardzo niestabilne.
    Wiem że w tym miesiącu jest lęk separacyjny i niemowlę odreagowuje nowe umiejętności, tylko tak jak mówię u niego zaczely się te wariacje w łóżeczku odkąd skonczyl 4 miesiące.
  • amiralka 01.08.19, 15:11
    Tak, od 4 m-ca dużo sie dzieje w życiu tych maluchów! Stąd typowy regres w śnie. Myślę, że u Was się poprawi, jak zacznie chodzić, najpóźniej. Około 3 roku życia (do 5.) sen dzieci zaczyna przypominac sen doroslych, moj maly wlasnie wtedy zakonczyl nocne pobudki (znaczy ma jedną nad ranem, na spacer do naszego łóżka).
  • amiralka 01.08.19, 15:07
    Ach dopiero teraz doczytalam, ze spi tak od 4 m-ca! To to by wskazywało, że ma trudności z łączeniem cyklów snu. Dzieci spędzają też dużo czasu w fazie su aktywnego, im bliżej poranka tym więcej. Stąd lepszy sen wieczorem, czyt. głębszy. Pytanie czy to wiercenie mu przeszkadza? A jakbys do niego nie wstawała zaczął by wolac i wpadać w histerię?
    Pewnie tak, skoro wstajesz, zaloze sie, ze dawalas mu szansę na ponowne zaśnięciewink Jeśli chodzisz jak zombie, to polecam spanie razem, wtedy moze wystarczy Ci polozyc na nim rękę, poszuszać i zaśnie, a Ty sie nie rozbudzisz. A jest szansa, ze Wasze fazy snu sie zsynchronizują i nie będzie Cię wybudzał wfazie głębokiej
  • karcia1122 01.08.19, 15:14
    No właśnie próbowałam nie wstawać i nie reagować, ale zazwyczaj się wybudza i zaczyna płakać. Czasem się uspokoi ale bardzo bardzo rzadko się to zdarza.
    Próbowałam z nim spać ale w takiej sytuacji mąż musiałby spać na podłodze 😊 bo młodzian tyle miejsca zajmuje 😉
  • amiralka 01.08.19, 15:20
    Rozumiem. Rozwiązaniem może być dorosly materac w pokoju dziecka i zamiast kursować w te i wewte, jak te pobudki stają się za częste, możesz spać z nim, zachowując intymność Waszego łożawink A może znajdziecie swoje rozwiązanie. W każdym razie, znając problem z autopsji, nie martwiłabym się. Sama się pocieszałam, że tak śpią żywe, inteligentne i wrażliwe dzieciwink
  • karcia1122 01.08.19, 15:27
    Czyli reasumując mam się nie martwić i cierpliwie czekać bo to minie kiedyś, tylko nie wiadomo kiedy 🙂
  • amiralka 01.08.19, 15:30
    Tak. A potem w ogóle zacznie spać poza domem i dopiero będziesz się martwićwink
  • amadka 01.08.19, 20:23
    W naszym przypadku (synek ma 6 m-cy) podobne zachowania czyli wiercenie, wybudzanie się, popłakiwanie rozpoczęło się jak Młody zaczął skutecznie trenować przemieszczanie się plus zaczęły wychodzić dwa ząbki jednocześnie 😁 Obecnie też muszę głaskać, szuszać, przytulić a czasami nawet pobujać na rękach. Wcześniej synek pięknie przesypiał całą noc. My zrobiliśmy łóżko dostawne ze zwykłego ściągając jedną ściankę. Problemu nie załatwiło ale pomaga więcej pospać bo wstawanie co 20 minut to istna masakra. A ja po takich paru dniach niewyspania totalnego to chodzę do tyłu i kolędy po niemiecku śpiewam😜 Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka