Dodaj do ulubionych

6 miesięcieczna Maruda i krótkie drzemki

08.09.19, 21:10
Czytam na ten temat i nic się u nas nie sprawdza. Właściwie od urodzenia ma krótkie drzemki i cały czas jest marudny. Wstaje o 5, w ciągu dnia 2-3 drzemki około 30-40 minut. Pomiędzy drzemkami cały czas płaczę, jeczy, krzyczy. Od 15 to już wrzeszczy, ale nie da się uśpić. O 17 idzie spać na noc. Drzemki przedłużyć udaje się sporadycznie. Jakieś 20-30 minut po pierwszej drzemce jest wesoły i bawi się. Później zaczyna się marudzenie, kolejne drzemki już najczęściej kończą się płaczem. W nocy śpi raz lepiej, raz gorzej, czasami budzi się co godzinę, czasami tylko raz na mleko. Macie może jakiś pomysły co zrobić? Ja już nie mam siły.
Edytor zaawansowany
  • ela.dzi 09.09.19, 13:48
    Próbowałaś usypiać w chuście lub nosidle ? Biały szum ? Zaciemnienie na maxa ? Wózek w ruchu ?
  • happy_time 09.09.19, 14:09
    W chuscie i nosidle nawet nie chce żeby go nosić, a co dopiero spac. Cały czas krzyczy. Szumisia używamy od początku. Okna zasloniete, ale on wpada w histerie jak tylko wchodzę z nim do zaciemnionej sypialni. Dlatego w dzień śpi głównie w wózku,ale rzadko kiedy uda mu się pospać dłużej. Często też coś go obudzi (pies, samochód, dzieci) i obudzi się szybciej niż po 40 minutach. O ile na pierwszą drzemek uda się go uśpić w domu to na następne już nie ma szans. Jest zbyt zmęczony.
  • rulsanka 09.09.19, 19:44
    Skąd podejrzenie, że problem wynika z niewyspania? Na moje oko śpi całkiem dużo i drzemki wcale nie są krótkie. A to wrzeszczenie to skok rozwojowy, albo taki rodzaj wrażliwości. To powinno się stopniowo uspokajać, choć kolejne duże skoki czekają w następnych miesiącach. Masz kogoś do pomocy?
    Umie się przekręcać na brzuch? W jakiej pozycji jęczy?
  • happy_time 09.09.19, 21:17
    Bo jak raz czy dwa udało mu się dłużej pospać to było lepiej. Skok rozwojowy raczej nie, bo one mijają. On się tak zachowuje już prawie 6 miesiecy, nie ma lepszych i gorszych okresów. Słyszałam już, że po 3 miesiącu będzie lepiej, potem, że po 4, po 6, a ja mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Starsza w tym wieku była fajnym, uśmiechnięty bobasem, a syn jest wiecznie niezadowolony. Może rzeczywiście to taki typ charakteru, chociaż mam nadzieję, że nie. Dwa razy po 30 minut to nie są krótkie drzemki? Moim zdaniem bardzo krótkie.
    No właśnie się nie przekreca, ma zdiagnozowane wzmożone napięcie mięśniowe, chodzimy na rehabilitację. Jeczy i krzyczy w każdej pozycji, na plecach, na brzuchu, w wózku, w leżaczku, noszony na rękąch. Po prostu nic mu się nie podoba.
  • rulsanka 09.09.19, 22:52
    To wzm może przeszkadzać... Piąstki ma zaciśnięte? Może coś go boli? Alergia, refluks? Przybiera prawidłowo?
    Dwie drzemki po 30 to mało, ale 3 już ok. Tak czy inaczej problem nie w drzemkach. Krótkie drzemki to raczej sprawa wtórna.
    Spróbuj może masaży, basenu, muzyki klasycznej?
    To strasznie męczące gdy dziecko tak ciągle płacze, trzymam kciuki żeby się udało znaleźć sposób.
  • happy_time 11.09.19, 08:08
    Piąstek już nie zaciska, bardziej nogi napina. Wczoraj udało mu się przekręcić na brzuch więc jest postęp 🙂
    Ma alergie na białka mleka krowiego i refluks. Najpierw dostawał Nutramigen, ale nie było poprawy. Teraz pije Nutramigen puramino i z brzuchem lepiej, dobrze teraz przybiera, ale na zachowanie nie ma to wpływu. Pediatra uważa, że nic więcej mu nie dolega, ale ja nie jestem przekonana. Dlatego pytam bo może ktoś miał podobny problem i jednak coś dziecku dolegalo. Nie wiem czy konsultowac się z innym lekarzem czy już odpuścić. Masaże nie pomagają, muzyka też nie. Od poniedziałku będziemy chodzić na basen, mam nadzieję że się spodoba.
  • rulsanka 11.09.19, 09:52
    Napinanie nóżek to często kwestia wzrostu ciała, w ten sposób dziecko się przeciąga smile
    Przy refluksie jak najbardziej dziecko może być niespokojne. Mój starszak miał refluks i np. w ogóle się nie chciał przytulać przez pierwsze kilka miesięcy, bardzo się też wiercił przy spaniu.
    Czy próbowałaś kłaść synka na brzuszku do spania?
    Przekręcanie się to dobry znak smile
  • happy_time 16.09.19, 23:51
    Faktycznie ostatnio szybko rośnie, nadrabia bo zanim dostał Nutramigen puramino słabo przybierał. Spać na brzuchu nie chciał od początku. Ostatnie dni jakby lepiej, ale noce koszmarne. Budzi się co godzinę i wstaje wesoły o 4, a o 5 już zaczyna marudzić. Skończył 27 tygodni więc już powinno być po skoku rozwojowym. Tylko on chyba niestety o tym nie wie.
  • amiralka 11.09.19, 12:47
    Współczuję. Moje dzieci też refluksowe, zwłaszcza starszak. Dla mnie 40 min drzemki to był sukces. Pisałaś, że kołyszesz w kołysce do uśpienia. A spróbuj po tych 20 minutach, zanim się wybudzi (ja nastawiałam sobie ciuchtki alarm) dojść do kołyski i zacząć kołysać. Żadna magiczna zasada, ale dzieci, kiedy kończy się im cykl snu, jeśli znajdują się w identycznych warunkach jak wtedy kiedy zasypiały, czasem przechodzą w następny cykl.
    Z drugiej strony Twój synek jest takim momencie frustracji więc to normalne, że jęczy. Rozumiem, że córka miała inny temperament więc tym bardziej jest ci trudno to znieść. Bardzo możliwe, że jeśli nauczył się przekręcać, będzie albo - mniej jęczał, bo osiągnął coś o co mu chodziło, bądź, jak mój starszak - jeszcze więcej jęczeć, bo zanim zacznie się przemieszczać trzeba trochę poćwiczyć. Po prostu dawaj mu ćwiczyć przez te 20 minut, kiedy ma spokojny czas aktywności, a po tych 20 minutach już powoli wyciszaj, lub to co lubi - niektóre dzieci lubią być noszone, inne relaksują się na przewijaku, może już rozszerzacie dietę, więc nowa aktywność - jedzenie w krzesełku (polecam metodę tzw BLW). Chodzi o to, żeby mu oszczędzić przemęczenia i frustracji.
    I pamiętaj, ten okres mija!
  • happy_time 17.09.19, 00:02
    Próbowałam z kolysaniem zanim się wybudzi i przedłużyć drzemke udało się RAZ. Próbuję do tej pory 😃 mnie się tak wydaje, że jego rozwój psychiczny, emocjonalny jest szybszy niż fizyczny i dlatego jest taki niezadowolony. Chciałby coś robić, bawić się czymś, ale nie ma możliwości fizycznie i się chłopak wkurza 😉 Zaczęliśmy teraz fizjoterapie w ośrodku rehabilitacji i ćwiczenia będą częściej niż do tej pory chodziliśmy prywatnie więc liczę na szybkie efekty. Dietę rozszerzamy (lekarz zalecal od 5 miesiąca), ale on kompletnie nie jest zainteresowany jedzeniem. Wszystko wypycha językiem. Na BLW zawczesnie bo nie siada.
  • amiralka 17.09.19, 08:32
    Mnie tez srednio idzie z przedłużaniem drzemki... Co do twojej "diagnozy" to na pewno masz rację, wspolczuje na maxa, sfrustrowany bobas to zajechana mama.
    Na rozwoj fizyczny: jak najwięcej czasu na nieśliskim podłożu, bez skarpetek, ale pewnie to już wiesz. Odwagi, nowe umiejętności już wkrótce!
  • amadka 10.09.19, 13:37
    Moim zdaniem to może wynikać ze zbyt krótkich drzemek. Mój synek(7 mcy) też tak się zachowuje jak za mało śpi. Po obudzeniu super przez godzine a potem ciągle marudzenie aż do płaczu. Ale jak dobrze pośpi czyli jedna drzemka to około 2h no to nie to dziecko. Uśmiechniety, radosny, skóry do zabawy. U nas pomogło szukanie sposoby by spał jak najdłużej i wygrało spanie na mnie, wtedy śpi około 2h. Odłożny do łóżeczka śpi maksymalnie 40min. i wtedy szybko jest marudny.
  • niesamowite.niesamowitosci 10.09.19, 21:19
    Mój tak samo, śpi na mnie nawet i 3h (najchętniej z cyckiem pod nosem). W wózku w czasie jazdy też. A wszędzie indziej po 15-40 min. Ma już 8 mies. Nie wiem czy nauczy się kiedykolwiek lepiej spać...
  • happy_time 11.09.19, 08:12
    Na rękąch budzi się jeszcze szybciej o ile w ogóle zaśnie. Musiałabym się nie ruszać i nie oddychać. Zresztą on przez sen się strasznie kręci. Teraz śpi w kolysce, ale niedługo wyrośnie i będzie spać w łóżeczku. Może będzie lepiej bo będzie miał więcej miejsca, ale trudno będzie go uśpić bez bujania.
  • freshmother 16.09.19, 04:04
    U mnie było identycznie dopóki nie poznałam książki: www.empik.com/zaklinaczka-dzieci-jak-rozwiazywac-problemy-wychowawcze-tracy-hogg-melinda-blau,p1143721674,ksiazka-p

Stosuje te metody od niedawna, ale póki co moje życie zmieniło się diametralnie na lepsze... córka zaczyna ładnie spać; jest spokojniejsza o wiele. Ja tez zaczynam powoli mieć czas dla siebie. Polecam Tobie tez!
  • magdamajak 23.09.19, 14:17
    Tyle się pisze, że to zła metoda dla dzieci sad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka