Dodaj do ulubionych

Co z dzieckiem po macierzyńskim?

24.09.19, 00:11
Drogie Panie, mam problem... Mieszkamy w Warszawie. Zapisaliśmy nasze dziecko do żłobka i czekamy na miejsce. Kolejno w trzech żłobkach mamy miejsce 356, 567 i 435. Z tego co obserwuje, to mała będzie miała ponad 3 lata zanim się dostanie do żłobka. Oboje z mężem pracujemy. Cała jego pensja idzie na kredyt za mieszkanie. Żyjemy trzyosobową rodziną z moich 80% wynagrodzenia, które jest mocno poniżej średniej krajowej. Za miesiąc muszę wrócić do pracy i nie mam z kim zostawić dziecka... Opiekunka w Warszawie kosztuje więcej niż ja zarabiam; żłobek prywatny to koszt 1500-1600zł, czyli by nam na życie zostało może trochę poniżej tysiąca na miesiąc na trzy osoby. Jakieś porady, co mam zrobić w tej sytuacji? Czy jest jakaś procedura, aby jednak dostać miejsce w żłobku państwowym?
Edytor zaawansowany
  • niesamowite.niesamowitosci 24.09.19, 01:15
    Szczerze to... Zmieńcie pracę. Opcja pierwsza: zmiana pracy na taką, gdzie będziecie wiecej zarabiać (piszę "wy" bo mąż chyba też nie zarabia kokosów, skoro cała pensja idzie na spłatę raty). W wawie chyba da się zarobić więcej niż 2600 na rękę? Opcja druga: zmieńcie pracę tak aby jedno z Was chodziło do pracy na rano, drugie na popołudnie. Wtedy będziecie potrzebować opiekunki na 1-2 h dziennie, może znajdziecie jakąś uczennicę/studentkę/emerytkę/sąsiadkę
  • valeur87 24.09.19, 05:37
    Rata jest ponad 3 tys., bo nie mieliśmy zbyt dużego wkładu własnego, a i tak mieszkamy na szarym końcu miasta. Z tą pracą to nie jest tak kolorowo... Mówisz, że 2600 na rękę w Warszawie, a to jest na umowie ponad 3600 - to ja bym bardzo chciała taką pracę mieć na stałe. Na macierzyński odeszłam z pracy w bibliotece, a mąż pracuje na recepcji w biurze, a w nocy i weekendy jeździ na uberze, więc praktycznie dziecko wychowuję sama.
  • juuuu7 26.09.19, 12:02
    Ale jak to mozliwe ze z tak niskimi zarobkami macie rate 3tys zl?
    Jedyna rada-szukanie nowej pracy...
  • valeur87 26.09.19, 19:39
    Frank szwajcarski. Ta rata kiedyś była niższa...
  • ela.dzi 24.09.19, 13:20
    Szukaj miejsca w żłobkach projektowych. Warunkiem dostania miejsca jest powrót do pracy w przeciągu jakiegoś okresu (chyba pół roku). Wydaje mi się, że takie żłobki otwierają się na Ciołka (Wola) i Cynamonowej (Ursynów), ale najlepiej poczytaj na zlobki.waw.pl.
  • ela.dzi 24.09.19, 13:27
    A druga sprawa, do 27 września trwa rekrutacja do żłobków prywatnych, które będą działać jak żłobki publiczne.
  • juuuu7 26.09.19, 12:04
    A moze opcja ze zatridniasz sie jako opiekunka zajmujac sie jednoczesnie swoim i czyims dzieckiem?
  • valeur87 26.09.19, 19:40
    Jest to jakaś możliwość... Ale nie wiem czy dam radę się zajmować dwójką, bo z jedną ledwo sobie daję radę.
  • juuuu7 27.09.19, 09:53
    Nie znam w wwie nikogo, kto posyla dziecko do panstwowego zlobka, wiec dostac sie jest tam bardzo trudno...
  • ivanova 29.09.19, 20:26
    Ja znam kilka osób. Jedni z projektowego, jedni z jednym dzieckiem jakos zima zlapali miejsce, moj najmlodszy załapał sie bo jest trzecim dzieckiem.
    Poszukaj zlobkow projektowych, jest tez (chyba nadal) bon zlobkowy czyli dofinansowanie do opiekunki lub prywatnego żłobka.
  • valeur87 01.10.19, 20:19
    Udało się to załatwić inaczej... wyjeżdżamy z Polski do Finlandii. Wynajmujemy za miesiąc mieszkanie. Mąż dostał pracę zagranicą i gdzie będzie zarabiał tyle, że na początek nas trochę utrzyma, zanim nie znajdziemy tam miejsca w żłobku. Marzymy o kolejnym dziecku, ale w Polsce by nas nie było na to stać. Oby tam nam się udało...
  • juuuu7 01.10.19, 22:06
    Powodzenia. Choc przyznam, ze decyzja odwazna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka