Dodaj do ulubionych

Niemowlęctwo już za nami!

06.11.19, 20:49
Hip hip hurra, awansowaliśmy właśnie z niemowlaka, mamy jedną drzemke w ciągu dnia i jestem przeszczęśliwa że to już za nami. Te wszystkie pory drzemek, czasy aktywności, usypianie (!!!!!!) rozszerzanie diety, mleka nie mleka, karmienie piersią, szczepienia(90 procent z nich), połowa zębów, pivoty, obroty, raczkowania, bunt na brzuszku to już za nami w końcu!!! Wszystkim mamom życzę powodzenia w niemowlectwie, bardzo, okropnie trudny czas, na szczęście krótki.
Obserwuj wątek
          • rulsanka Re: Niemowlęctwo już za nami! 08.11.19, 16:55
            Moje były dwulatkami już dość dawno. I tak, uważam, że jest to najlepszy okres. Bo dziecko nie potrafi wtedy kłamać, ma niesamowitą wyobraźnię, tworzy ciekawe i niepowtarzalne skojarzenia oraz konstrukcje słowne. Stosunkowo łatwo je dogonić, stosunkowo łatwo jest je fizycznie poskromić (łatwiej niż np. pięciolatka, a te się potrafią buntować dynamicznie). Używając wyobraźni i polotu oraz będąc elastycznym można dziecko przekonać do praktycznie wszystkiego. Tak, dwulatka, tak, w czasie buntu. Tak, moje się buntowały, ale miałam na nie sposoby. Jedyne sytuacje, gdy bunt jest trudny lub nie do powstrzymania to przemęczenie/choroba. Później bywały trudniejsze okresy.
            Poza tym takie małe dziecko jest przytulaśne i uważa ciebie za cud świata. W starszym wieku to się zmienia.
    • amiralka Re: Niemowlęctwo już za nami! 10.11.19, 10:44
      Gratulujęsmile U nas pół roku i już żałuję, że to tak szybko minęło. Kolejne pół roku zleci jak z bicza trzasnął, tak okres niemowlęctwa jest przeraźliwie krótki. A drugi rok życia to jest dopiero sport dla matki, bieganie za małym tuptusiem, pilnowanie na każdym kroku, noszenie tego klocka lub wpychanie do wózka... I zaczyna się faza "nie". Do roboty wypada wrócić, a szkoda takie małe jeszcze z obcymi zostawiać...
      Osobiście uwielbiam fazę "kieszonkowego" dziecka, a tak naprawdę to każdy okres wczesnego dziecięctwa jest słodki, a takie preferencje są mocno osobnicze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka