Dodaj do ulubionych

Baby blues z trzecim dzieckiem

22.11.19, 15:31
Jestem mamą trzeciego dziecka. Starsze mają 9 i 6 lat, noworodek nieco ponad tydzień. Mam okropnego doła. Ryczę całymi dniami zastanawiając się po co było mi trzecie dziecko. Przecież wszystko było poukładane, ogarnięte. A teraz od nowa pieluchy, nieprzespane noce, organizacyjny chaos. Nie wyobrażam sobie życia w tym układzie i tęsknię do czasów sprzed ciąży. Dodam, że maluch planowany ale mam wrażenie że nie przemyślałam tego jak należy. Pocieszcie proszę.
Obserwuj wątek
    • mika_p Re: Baby blues z trzecim dzieckiem 24.11.19, 01:10
      Dałaś radę z trzylatkiem i noworodkiem, to dasz radę z z noworodkiem i taką dwójką, co się już nie budzi w nocy. Poukładałaś i ogarnęłaś dwa razy, poukładasz i trzeci.
      Jak małe pójdzie do przedszkola, to weźmiesz dzień urlopu i prześpisz cały. Jest listopad, to tylko dwa lata i osiem miesięcy.

--
      Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
      • amiralka Re: Baby blues z trzecim dzieckiem 26.11.19, 15:48
        Siódmy dzień po porodzie (i trzeci) jest najgorszy. Gwaltowny spadek hormonow. Przytulam mocno. Daj sobie się wypłakać, wyżal się w ramiona męża. Chyba z kazdym nowym dzieckiem trzeba przeżyć mini-żałobę za dawnym życiem.
        • amadka Re: Baby blues z trzecim dzieckiem 28.11.19, 13:40
          Myślę, że Twoja decyzja była przemyślana a teraz to tylko hormony i adaptacja do nowej rzeczywistości a więc kwestia paru tygodni i będzie o niebo lepiejsmile Skoro dwójkę dzieciaczków odchowałaś to wbrew temu co czujesz Twoja decyzja była bardzo świadoma a Ty jesteś gotowa na trzecie dzieciątko. Sama przechodziłam jazdę hormonalną a więc wiem jak to ciężko na początku i jak człowiek czuje się zagubiony. Daj sobie czas te parę tygodni, szukaj wsparcia, wyżalenia i odciążenia u bliskich, szukaj odrobiny czasu na odpoczynek, pracuj nad dobrą organizacją, pozwól sobie na słabości i zobaczysz, że będzie lepiej. Pozdrawiam i ślę moc uścisków i wsparcia. Pamiętaj, że my Mamy jesteśmy wielkie i ze wszystkim sobie poradzimy 💪. A dla Ciebie i Maleństwa duża zdrowa i wszystkiego dobrego🙂
      • agulinda.1982 Re: Baby blues z trzecim dzieckiem 30.11.19, 19:46
        Zolwikkkk witam w klubie, moje dziewczyny mają 9 i 5 lat, a synek 3 miesięce. Jak ja się zarzekałam że nie będę mieć trzeciego dziecka, bo już się nawychodziłam z wózkiem na spacery, już się pieluch nazmieniałam, już zaczęłam znów umieć spać rano dłużej nawet do 10h, nie trzeba było brać tryliona pierdów na dwugodzinne odwiedziny u babci, mogliśmy jechać gdziekolwiek i dowolnej porze nie patrząc CZY TO PORA DRZEMKI, dziewczyny same pakowały sobie plecaki na nocleg u babci. I co? W wigilię dowiedziałam się że jestem w ciąży, nie planowaliśmy, ale i tak bardzo się ucieszylismy, pamiętaj czas szybko leci i ten maluszek zaraz bedzie biegał i wołał mama. Chodź nie powiem dziś jak mąż i dziewczyny wychodzili do kina a ja z wózkiem na spacer to sSzczerze im zazdrościlam, nawet momentami mężowi zazdroszczę że jedzie do pracy rano i sobie zje śniadanie i kawe w spokoju. Ale pocieszam się że to chwilowo i niedługo znów wrócimy do normalnego funkcjonowania smile wiec głowa do góry. Ps mój ma skaze białkową i nie mogę jeść tylu rzeczy że momentami załamana jestem z tym jedzeniem. Pozdrawiam
        • zolwikkkk Re: Baby blues z trzecim dzieckiem 01.12.19, 10:34
          Agulinda, dzięki za słowa otuchy. Ja jeszcze w rozsypce. Nie wiem czy nie będzie potrzebna pomoc specjalisty. Nie odnajduję się w nowej rzeczywistości. Nie mam czasu dla starszaków, mąż z nimi chodzi na basen, urodziny itp a ja tkwię w pieluchach. Koszmar istny!
          • agulinda.1982 Re: Baby blues z trzecim dzieckiem 01.12.19, 21:21
            Zolwikk ja przez pierwszy miesiąc o dziwo miałam czas na wszystko bo młody jAdł i spał jAdł i spał, mówiłam wszystkim że jak bym miała takie pierwsze dziecko to chyba bym piątke chciAła. Mogłam nawet rano zawieść dziewczyny do szkoły przedszkola bo młody spał od początku noce z dwoma trzema karmieniami do około 8h, mąż był miesiąc w domu. W ciągu dnia dziewczyny w szkole i przedszkolu młody spał to i nadrobilismy ogladanie seriali na netflixie, luz bluz i nadszedł 6 tydzień życia dziecka i pierwszy skok rozwojowy, i wzrostowy, plus alergia i sielanka sie skończyła. Zazdroszczę ludziom ze moga sobie po prostu wyjść z domu nie patrząc nerwowo na zegarek, albo jedzą śniadanie nie zastanawiając się czy zdążą jeszcze umyć zęby zanim drzemka się skończy. Ale zaraz chwila moment będą święta, dzień będzie coraz dłuższy i przedewszhyskim dziecko z tygodnia na tydzień coraz starsze wiec trzeba być pozytywnej myśli.
          • agulinda.1982 Re: Baby blues z trzecim dzieckiem 10.12.19, 22:32
            Zolwikk jak samopoczucie ?? Lepiej??
            Mnie dziś strasznie wzięło depresyjnie, pogoda paskudna duży wiatr ale stwierdziłam że idę z młodym na spacer bo oszaleje w domu, zimno było ale samopo moje po spacerze ZdecydowAnie lepsze. No i spał dłużej niż ostatnimi czasy gdzie standardem sa 35 minutowe drzemki.
            • zolwikkkk Re: Baby blues z trzecim dzieckiem 12.12.19, 12:03
              Cześćsmile
              Jest nieco lepiej, ale jeszcze trochę mnie trzyma. Ciągle analizuję (niepotrzebnie) jak to fajnie było/mogłoby być tylko z dwójką. Mam też obrazki fajnej rodzinki z trójką których nie miałam jeszcze tydzień temuwink Może Święta sprawią że humor się zdecydowanie poprawi. Ale tęsknota za wolnością ciągle męczy. Wyrywam się jak tylko mogę- śniadania, kawy, ikea, spotkania w szkole, zapraszamy znajomych. Żebym czuła że nic nie straciłam, że jest tak samo a może i fajniej z trójeczkąsmile
    • ela.dzi Re: Baby blues z trzecim dzieckiem 03.12.19, 13:54
      Byle do wiosny wink To nie kwestia trzeciego dziecka tylko tego, że to dość depresyjna pora roku, a Ty jesteś świeżo po porodzie. Daj sobie pomóc, niezależnie czy miałby to być mąż, koleżanka, 'kochana' teściowa czy psycholog.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka