Dlaczego wybudza się z płaczem? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam
    Sprawa wygląda tak: mój 6 miesięczny synek jest baaardzo pogodnym dzieckiem.
    Rano (po nocy) budzi się roześmiany i radosny i tak cały dzień. Generalnie
    bardzo mało płacze; tylko gdy ma poważny powód (np: walnie się w łepek
    zabawką). Dziecku żadna krzywda się nie dzieje - cały czas jest całowany,
    bawiony, tulony. W ciągu dnia śpi dwa razy - około 13.00/14.00 i potem około
    17.00/18.00 i prawie zawsze wybudza się z płaczem! Jeszcze przez sen zaczyna
    żałośnie łkać (jakby miał jakiś koszmarny sen) i albo uda mi się go utulić
    (wtedy śpi dalej) albo nie. Zastanawia mnie dlaczego on tak płacze? Mam
    wrażenie, że dręczą go straszne koszmary, ale nie mam pojęcia czym mogą być
    spowodowane... Napewno nie chodzi o głód, bo Maluch nawet gdy jest głody to
    zaledwie "marudzi". Macie jakieś pomysły - co mu jest? A może to normalne i
    nie ma się czym martwić?

Pozdrawiam
    --
    Sakada
    Oskar Mój-Mały-W-Przyszłości-Wielki-Człowiek
    Jak to jest być Ozzym Osbournem? - "Nie tak źle. W końcu zawsze mogłem zostać
    Stingiem..."
    • U nas był podobny problem w tym wieku, bardzo sie tym martwilam, ale na
      szczęście samo przeszło. To chyba po prostu złe sny, czytałam też cos o placzu
      egzystencjalnym - dziecion przypominają sie nieprzyjemne mamenty z porodu, może
      to właśnie to. Mojemu Filipowi przechodziło jak dawałam mu cos do picia,
      wybudzał się i było wszystko w pożądku.
      --
      dzieci mają płacz i śmiech w jednej kieszeni
    • Npiszę Ci fragment arykułu na temat snu dziecka:
      " Każdy z nas zapada w dwa rodzaje snu: głęboki oraz aktywny. Ale u malucha
      faza snu aktywnego jest dłuższa niż głębokiego. Jest również stan pośredni,
      który pojawia się na pograniczu jawy i snu. dziecko marudzi, płacze, otwiera
      oczy. Wierci się, aż znajdzie wygodniejszą pozycję. Uspokaja się, gdy przeważy
      któryś ze stanów świadomości: ponownie zapadnie w sen albo się rozbudzi.
      Mój synek bardzo często płacze przez sen albo jak się wybudza na początku
      myślałam, że mu coś dolega ale teraz już wiem, że to jest normalne. On śpi za
      dnia w wózku i kiedy zaczyna się wiercić to go kołyszę jemu to pomaga, bo jak
      spał w łóżeczku to nie umiał na długo zasnąć.
      Pozdrawiam mama Kamilka
    • moj synek budzi sie wg identycznego schematu czyli rano jak nowy, a pod wieczor
      z zalosnym placzem; jak byl mniejszy to trzeba go bylo uspokajac dobra godzine;
      ja zawsze myslalam, ze po prostu rano jest zregenerowany i wypoczety, a
      wieczorem mimo ze pospal i tak jest w sumie zmeczony i nieswoj i budzi sie, bo
      musi, ale wcale nie ma ochoty na kontynuacje wieczoru; z wiekiem to sie
      znacznie poprawilo w kazdym razie
      pzdr F
    • Mam córeczkę 6 miesięczną, która od tygodnia zaczęła także przez sen płakać.
      Ale mnie lekarz na ostatniej wizycie uprzedził, że po ukończeniu 6 miesięcy
      dzieci zaczynają śnić w nocy i to jest całkowicie normalne. Także nie stresuj
      się, samo przejdzie.
      Pozdrawiam.
      Dorota.
    • Witam!
      moja 6 -cio miesięczna córeczka również śpi bardzo niespokojnie.Ostatnio śpimy
      razem i doszło nawet do tego że co 1,5-2 godz.mała sida sama na łózku i ciągnie
      rękaw mojego T- shirta żeby dać jej cycusia. Nie wiem czy to ząbki czy potrzeba
      przytulenia się , bo napewno nie głód. Dzidzia dostaje przed snem mieszankę i
      potrafi juz po godz. się obudzić z płaczem.Może żąbki? chociaż wątpię bo nawet
      po panadolu schemat się powtarza.Pozdrawiam
      • czesc
        moja Oliwka tez od 2-3 tygodni budzi sie co 2 godz w nocy z placzem (jest to
        placz- krzyk). Wieczorem sama zasypia w lozeczku (ok. 20) a potem budzi sie
        kolo 23-24 z placzem. Daje jej piers i razem zasypiamy i sytuacja powtarza sie
        co 2-3 godz. Zaznaczam ze ma 5,5 miesiaca i wczesniej byla w stanie przespac
        prawie cala noc (lub z 1-2 pobudkami na karmienie). Nie wiem czym to jest
        spowodowane? czy to zabkowanie?? I jak tego oduczyc??

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.