Dodaj do ulubionych

JAK POBRAĆ MOCZ??

• bruksia Re: JAK POBRAĆ MOCZ?? 25.01.05, 16:24
      w aptekach są woreczki na mocz. przykleja się taką torebeczkę (ma już
      przylepce). są obrazki jak to zrobić. z torebki trzeba przelać do pojemnika
      (jak dla dorosłych) i dopiero oddać do analizy. powodzenia. ja robiłam to 3 m-
      cznej córce to próbowałam aż 8 razy.
    • aurelia70 Re: JAK POBRAĆ MOCZ?? 25.01.05, 17:10
      Tak, racja, kup od razu kilka woreczków, bo za pierwszym razem raczej się nie
      uda. Ja natomiast nie przelewałam moczu, tylko zawiozłam razem z woreczkiem,
      który jest sterylny. Powodzenia smile
    • koko8 Re: JAK POBRAĆ MOCZ?? 25.01.05, 19:33
      do posiewu nie przyjma ci woreczkow, bo mocz moze byc zanieczyszczony przez
      bakterie ze skory...do zwyklej analizy chyba woreczki wystarcza, ale lepiej kup
      od razu sterylny pojemniczek i zlap mocz (np. poczekaj na mala fontanne podczas
      przewijania) konicznie po dokladnym podmyciu woda z mydlem i przemyciu
      rumiankiem
    • sylvi2 Re: JAK POBRAĆ MOCZ?? 25.01.05, 23:38
      Cześć!
      Moja Blanka ma skończone 7mcy-na ostatniej wizycie pediatra skierował Nas na
      kontrolna badania-również pobranie moczu.
      Dostałam plastikową zakręcaną buteleczkę z instrukcją obsługosmile Zostawić
      Dzidzię bez pieluszki rano-wtedy jest dużo moczu po nocy-jak się zacznie, Tat
      trzyma Dziecko a Mama "łapie" do buteleczki.
      Jeszcze nie próbowałam, tak wie nie wiem jaki będzie rezultat wink
      Pozdrawiam,
      Sylwia
    • ezagraj woreczek na mocz 26.01.05, 08:23
      w aptekach sa woreczki na mocz przykleja sie go do skóry i na to zakłada
      pieluche jak dzidzia nasiusia to zostaje w woreczku i już mocz pobrany problem
      z głowy.
      Pozdrawiam Edyta
      • tabaluga0 Re: woreczek na mocz 26.01.05, 08:37
        to nie takie łatwe, ja zuzylam 2 woreczki i cale siuśki zostaly w pieluszcze, w
        koncy rozebralam malego, poczekalam az zechce nasikac bez pieluszki i lapałam
        mocz do pojemniczka, udalo mi sie 2 razy ale to za malo, teraz czekam na trzeci
        ale az sie obudzi. tak jest o wiele latwiej niz te woreczki.
    • madziulec Re: JAK POBRAĆ MOCZ?? 26.01.05, 09:24
      Po pierwsze - jezeli chcesz pobrac do badania ogolnego mozesz uzyc woreczkow.
      Do badania na posiew w ZADNYM wypadku nie uzywaj woreczkow, gdyz niestety w
      przypadku uzywania woreczkow badania jest zafalszowane.
      Ja wiem, ze to trudn pobrac za pierwszym razem mocz do pojemniczka, bo robie to
      od gdzies 3 miesiaca zycia mojego synka.
      Sprobuj tak - albo bezposrednio po przebudzeniu albo po karmieniu (zazwyczaj
      dziecko wtedy siusia). Dziecko musi byc wczesniej umyte, a w momencie samego
      obudzenia lub karmienia przemywasz tylko rivanolem (bardzo dokladnie wargi
      sromowe, rowniez od srodka!!!!).
      I czekasz.
      Bardzo czesto pomaga przylozenie wilgotnej sciereczki nabrzuszek na chwilke lub
      zwilzenie nozek.
      No i masz wtedy siusianie wink

Dobrze jest oczywiscie podlozyc recznik, bys nie miala wszystkeigo mokrego
      naokolo.
      No i co wazne - 2 osoby do "operacji logistycznej" wymagane! jedna trzyma
      dziecko, druga pobiera mocz wink

Z czasem mozna nabrac wprawysmile Powodzenia.
      --
      Co u mnie???
      Forum Reflux dróg moczowych
    • kajmal Re: JAK POBRAĆ MOCZ?? 26.01.05, 10:10
      ja korzystalam z woreczka do zwyklego badania, a w wynikach wyszly bakterie,
      moja lekarka jednak powiedziala, ze bardzo trudno pobrac ta metoda nie
      zanieczyszczajac probki. Oczywiscie i tak zmarnowalam kilka woreczkow, bo maly
      zamiast siusiac caly czas robil kupska wink
    • hanimama Re: JAK POBRAĆ MOCZ?? 26.01.05, 12:25
      hej
      pierwszy sposob to- woreczki w aptece po 90 gr. Rozne dla dziewczynek i chlopcow
      a drugi to nocnik. Tez musze zrobic badana tyle ze moje dziecko na 9 mcy i robi
      juz siusiu na nocnik, takze nie bede miala z ty problemow
      pozdrawiam
      • hanimama Re: JAK POBRAĆ MOCZ?? 26.01.05, 12:29
        hanimama napisała:

> hej
        > pierwszy sposob to- woreczki w aptece po 90 gr. Rozne dla dziewczynek i
        chlopco
        > w
        > a drugi to nocnik. Tez musze zrobic badana tyle ze moje dziecko na 9 mcy i
        robi
        >
        > juz siusiu na nocnik, takze nie bede miala z ty problemow
        > pozdrawiam
        dodam jeszcze dla jasnosci ze w nocnik wstawie pudeleczko na mocz, zeby nie
        bylo ze z nocnika przelejesmile
        pozdrawiam
    • azosiolek Re: JAK POBRAĆ MOCZ?? 26.01.05, 13:07
      To zalezy, czy to ma byc badanie ogolne, czy posiew.
      W przypadku badania ogolnego woreczek jest do przyjecia, chociaz u nas zawsze
      sie odklejal.
      Przy posiewie jest bez sensu, bo moga Ci sie do probki dostac bakterie, ktore
      sa na powierzchni skory. W tym przypadku jedyna metoda to lapanie. My to robimy
      tak: rano, jak maluch sie obudzi, szybciutko rozbieramy go z pieluchy i sadzamy
      do wanny, myjemy czesci sikajace woda z mydlem, przemywamy Rivanolem i czekamy
      z pojemnikiem. Jak zaczyna siusiac (na ogol w ciagu 10-15 minut) to wtedy
      podstawiamy pojemnik i lapiemy.
      Aha, najlepsza probka do badania to wlasnie mocz poranny, po obudzeniu.
      Teraz dopiero zobaczylam, ze mala ma pol roku, moze jeszcze nie siedzi... Tak
      wiec trzeba bedzie lapac na lezaco.
    • renata28 Re: JAK POBRAĆ MOCZ?? 26.01.05, 13:23
      Ja pobierałm do woreczków i na badanie ogólne i na posiew. Po zmarnowaniu kilku
      woreczków teraz już wiem, że trzeba dziecko zagadywać i przytrzymać nóżki (żeby
      nie brało ich do góry), wtedy nic się z woreczka nie wyleje. Oba badania wyszły
      dobrze.
      Ważne jest to żeby jak najszybciej dostraczyć mocz do analizy. A jeśli jest go
      za mało i czekamy na nstępne siusianie, to trzeba wziąż kolejny woreczek, a
      pierwszy schować do lodówki.
      Przed pobraniem koniecznie trzeba przemyc, najlepiej kupionym w aptece
      rivanolem (rozcieńczony w buteleczce).
      Tylko raz udało mi się kupić woreczki po 99 gr, każde następne kosztowały już
      od 2,80 do 3,20 za sztukę (zgroza).
      Pozdrawiam
      Renata
      Ps. Miłego łapania

--
      To moja mała córeczka
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=18917478
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się