czym dokarmiac noworodka-wczesniaka? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • dziewczyny pomocy!
    jakim mlekiem dokarmiac nowordka? Myslalam, ze mi cyca wystarczy, ale mala
    jest wczesniakiem i jeszcze nie potrafi tak dobrze ssac, wiec odciagam
    pokarm, ktorego jest za malo, anie chce zeby byla glodna /a ewidentnie jest!/

pewnie temat juz byl, ale wyjatkowo nie mam czasu szukac i sie zaglebiac,
    wiec wybaczcie jesli powielam i pomozcie prosze

kropla i Julka
    • Witaj, moja siostra podawała córeczce kiedy już była w domu - NAN (wcześniakowi
      z 26 tyg), ale to było kilka lat temu, nie wiem czy w tej chwili jest coś
      innego dla wcześniaków

może zapytaj lekarza co powinaś podawać, w końcu to bardzo ważna sprawa, by
      Twoje dzieciątko poradziło sobie z trawieniem
      Pozdrawiam
      • Ja byłam w takiej samej sytuacji, karmiłam i nadal zresztą już 4 i pół mies
        karmię tylko odciąganym mlekiem i często myślę, że mi zabraknie, ale
        ostatecznie jakoś wystarcza póki co na styk, daję też już zupkę marchewkową. Mi
        pediatra na w razie czego dała receptę na jakieś specjalne mleko z apteki dla
        dzieci z niską masą urodzeniową, ale kurcze nie pamiętam jakie, bo nawet go nie
        użyłam, potem jak już waga była solidna to dała receptę na "nutramigen", ale
        tym mój synek pluł na maxa, a teraz polecała mi NAN HA 2, no ale moje dziecko
        to już teraz duży i ciężki chłopczyk.

Zapytaj pediatrę albo Pani Moniki - eksperta z forum karmienie piersią, nie
        powinno się dokarmiać bez konsultacji z lekarzem w takim wypadku.
    • mam wczesniaka z 25 tyg ciazy i dokarmialam go Bebilon Pepti a teraz
      Nutramigenem. Nutramigen tylko na recepte.
    • Ja stosowałam Bebilon Nenatal, jest rewelacyjny. Oprócz tego ściągałam tak jak
      ty pokarm z piersi.
    • jestem mamą maluszka z 30tc i był dokarmiany Bebilon Nenatal dla dzieci z małą
      masa urodzeniowa tzn do 2,5 kg, ale jest na receptę kosztuje ok 32 zł. W smaku
      jest o wiele lepszy od NAN.
    • Jeśli to wcześniaczek to myślę, że powinnaś w pierwszej kolejności poradzić sie
      lekarza. Ja dokarmiałam Bebilon'em "Nenathal" (specjalne mleczko dla dzieci z
      niską wagą urodzeniową). Jest to mleczko na receptę, podobno idealne dla
      wcześniaczków.
      Pozdrawiam,
      Ania i Kubiś (13 miesięcy)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.