• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

skuteczne sposoby na bolesne ząbkowanie? Dodaj do ulubionych

• 30.01.05, 17:17
    Napiszcie proszę jak radziłyście sobie z bolesnym ząbkowaniem Jakie sposoby
    uśmierzania bólu okazały się najskuteczniejsze. Mój synek ma 6,5 miesiąca i
    ostatnio czesto płacze przez sen.

z góry dziękuję
    Kaśka
    Edytor zaawansowany
    • 30.01.05, 18:28
      jak moj syenk plakal przez sen i wiedzialam, ze to nie kolka tylko na pewno
      zeby to mu dawalam efferalgan w czopkach (80mg).
      To w ostatecznosci, ale rzeczywiscie kilka razy noc w noc mu dawalismy, bo
      szkoda bylo patrezec.
      Zab sie wyrznal jak mial 7 miesiecy i 3 dni smile Wiec juz chyba macie
      niedaleko smile)))

Inne sposoby to oczywiscie masci bobodent ( ma wiecej lidokainy i rumianek)
      albo calgel (mniej lidokainy), ale ja nie wiem na ile to skuteczne.
      I jeszcze stosowalam granulki homeopatyczne dagomed nr 44 na bolesne zabkowanie
      wlasnie, ale tu to juz w ogole nie wiem, czy to dawalo efekt inny niz taki, ze
      dziecko przez 5 minut bylo zajete ssaniem granulki i byla cisza smile)
      Na noc ten sposob chyba nie najlepszy...

smile
    • 30.01.05, 21:20
      Witaj! U mojego 7,5 miesięcznego synka. Próbują się przebić górne
      jedynki. To co się dzieje to aż strach. Ślini się, wszytsko bierze do buzi. Od
      3 tygodni jest katar, od dwóch tygodni kaszel. Ma temperaturkę. Jest marudny,
      robi często kupkę. A wczoraj to przeżyłam razem z mężem horror. Synek po każdym
      posiłku wymiotował, a wieczorem zaczął się dusić własną śliną - naprawdę się
      dusił. Zrobił się czerwony, oczy wyszły mu na wierzch i przestał oddychać.
      Myślałam że zwarjuję. Jak nie ma smoczka to wkłada 3 palce do buźki. SZOK!!!
      Chodzimy z nim do lekarza a oni nic nie wykrywają bo to musi przejść.
      Szczerze to daję mu PANADOL Baby oraz smaruję DENTINOX Żel. Gryzaki go juz nie
      biorą.
      Z dolnymi tak nie było.

• 30.01.05, 21:27
        Są takie czopki Viburcol ,działają ale dopiero po ko 2,3 dobie stosowania.
        Ja podawałam 1 na dobę na noc zużyłam chyba 6 opakowań bo uważałam że warto.
        Mozna je kupić bez recepty cena ok 20 zł 12 szt.Podaje się chyba w zależności
        od wagi dziecka.(są to specialne czopki min na ząbkowanie dla niemowląt i nie
        mają żadnych skutków ubocznych)Naprawde warto spróbować
        Monika Z Nikolą(29.07.03)
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=10817538&a=17994009
    • 30.01.05, 22:54
      Witam
      Jest bardzo skuteczny lek homeopatyczny na zabkowanie firmy dagomed nr 44. U
      nas sie doskonale sprawdzil a bylo okazji do podawania leku bo moj maly ma juz
      7 zabkow (9 miesiecy). U kolezanki lek tez sie sprawdzil.
      Pozdrawiam
      ~~*~~ ~~*~~ ~~*~~ ~~*~~
      Moj slodki Wiktorek
    • 31.01.05, 10:28
      U nas sprawdzil sie Viburcol, a mial co robic bo nasz synek od 4 m-ca zabkowal
      i do 12 m-ca wyszło mu 16 zebów smile Teraz chyba znowu cos idzie bo wklada palce
      do wymiotow + katar + placz sad czyzby 5-tki?
      --
      Dominik ma 13 m-cy smile

img105.exs.cx/img105/859/Im003660.jpg
    • 31.01.05, 16:05
      witam - mam ten sam problem - zarwane noce - moj syn ma 7 i pol mies i juz 6
      zebow a ida nastepne!!! - mam juz dosyc nic nie pomaga, moze ten dagomed? - w
      jakiej ilosci podajecie swoim pociechom? - jak czesto itp - dziekuje za
      podpowiedzi!!!
      mama filipa
      • 31.01.05, 21:15
        Tak jak jest napisane na opakowaniu - 3xdziennie po 5 kuleczek 15 minut przed
        lup po posilku. Kuleczki najlepiej wczesniej rozpuscic w lyzeczce przegotowanej
        wody, sa slodkie i maluch z checia wypije plyn, a jak mu wytlumaczyc zeby ssal
        kuleczki pod jezyczkiem? wink Powodzenia!
        • 01.02.05, 07:34
          Nie trzeba tlumaczyc. Moj synek wszystkie kulki sssie. Moze nie pod jezykiem,
          ale i tak dzialaja. Mysle ze warto sprobowac najpierw dac do possania smile
          --
          Dominik ma 13 m-cy smile

img105.exs.cx/img105/859/Im003660.jpg
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.